22 stycznia 2016

Powrót do bazy Echo

powrot_na_hoth

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się kolejny duży dodatek do gry Star Wars: Imperium Atakuje, zatytułowany Powrót na Hoth.

Sekretna baza Rebelii została odkryta na mroźnej planecie Hoth. Imperialne Niszczyciele gwiezdne odcięły drogę ucieczki w przestrzeń kosmiczną, a jednostki naziemne pod dowództwem samego Dartha Vadera rozpoczęły pościg za rebeliantami. Ucieczka z Hoth nie jest łatwa i to nie tylko przez złowrogie siły Imperium – rebelianci jeszcze nie wiedzą co ich czeka w głębokich śniegach planety.

W Powrocie na Hoth gracze znajdą zupełnie nowe misje i ciekawą zawartość zarówno do kampanii, jak i scenariuszy. Nowa kampania prezentuje wydarzenia po bitwie o Hoth, a także pozwoli graczom wcielić się w obrońców (i prześladowców) kolonii rebelianckich uciekinierów. Z kolei cztery scenariusze, które znajdują się w dodatku wprowadzają nowe zasady zaprojektowane specjalnie z myślą o mroźnych pustkowiach Hoth, jak również umożliwiają grę w cztery osoby.

swi19_plastic

Nowe misje gracze będą rozgrywać na 37 dwustronnych kaflach terenu, przedstawiających śniegi Hoth i ciasne korytarze Bazy Echo. Dowodzić będą zaś jednostkami wybranymi z 16 figurek, wśród których znajduje się: trzech nowych bohaterów, sześciu Szturmowców śnieżnych, dwie Wampy, cztery Droidy-zabójcy HK i Czołg repulsorowy SC2-M.

Obrona Bazy Echo

Repertuar bohaterów Rebelii rozszerzy się o trzy nowe postaci: lojalnego droida medycznego MHD-19, zabójczego snajpera wywodzącego się z sił specjalnych Mon Cala – Loku Kanoloa i Verenę Talos – groźną przeciwniczkę Imperium, która pragnie zemścić się za zniszczenie Bazy Echo.

mhd-19

Na dodatkowe dostosowanie bohaterów do własnego stylu gry pozwalają nowe karty przedmiotów i zasobów. Gracze będą mogli wyposażyć swojego bohatera np. w pistolet Defender DDC, który umożliwia wykonanie trzech ataków w każdej turze, lub zmodyfikować swoją broń Wyrzutnią HH-4. Nie tylko zwiększa ona celność broni, ale także umożliwia rażenie kilku wrogów w zasięgu.

Powrót na Hoth wprowadza do gry także dziewięć nowych kart dowodzenia, które posłużą do wdrażania innowacyjnych taktyk w scenariuszach. Karta Przygotowanie zasadzki pozwala wybrać na początku rundy jedno pole na mapie. Jeśli obaj gracze mają po jednej figurce na tym polu w ciągu gry, ten, który zastawił pułapkę, może wykonać dodatkowy atak. Karta Skoordynowany atak pozwala z kolei na jednoczesny atak jednej wybranej figurki i Loku Kanoloa, dzięki czemu można zniszczyć nawet duży cel, zanim ten zdąży zaatakować.

Potęga Imperium

Podczas gdy do Rebelii dołączają nowy bohaterowie, siły Imperium zostają wzmocnione nowymi jednostkami. Szturmowcy śnieżni są dość podobni do Szturmowców, jednak posiadają oni nieco wzmocnioną umiejętność specjalną, i dodatkowe wyposażenie, które pomaga im przetrwać na mroźnej planecie. Oddziały piechoty mogą wspierać potężne Czołgi repulsorowe SC2-M. Najemnicy w całej galaktyce mogę od teraz werbować nowe jednostki, w tym Droidy-zabójcy HK i Wampy.

sniezny wampa

Imperium nie otrzymuje jednak tylko kilku jednostek. Dwie nowe karty agend pozwalają ścigać bohaterów Rebelii poprzez kolejne misje kampanii. Siły imperium mogą od teraz wyposażyć swoich żołnierzy w osobiste generatory tarcz, lub wypuścić dziką bestię, która wyszuka i rozerwie na strzępy rebeliantów.

Nagrody

Powrót na Hoth wprowadza do gry nowy typ misji – misje zagrożenia. Jak przy zwykłych misjach – na początku gry pojawiają się dwie karty misji reprezentujące zagrożenia. Bohaterowie mogą zadeklarować podjęcie się takiej misji tak, jakby deklarowali podjęcie misji pobocznej. Mogą również zupełnie zignorować istnienie tych misji, jednakże dopóki są one w grze, gracz Imperium ma do swojej dyspozycji specjalna kartę przeciwności.

wyczerp sukces

Pustkowia skute lodem

Może się zdarzyć, że rebeliantom uda się uciec siłom Imperium, jednakże te nigdy nie przestaną ich ścigać. Bohaterowie Rebelii poświęcą wszystko, by zatrzymać tajne operacje Imperium i obronić uciekinierów, którzy ukrywają się od czasów bitwy na Hoth. Nowi bohaterowie, karty, tereny i figurki – Powrót na Hoth zapewnia wszystko, by zmienić na zawsze oblicze Imperium Atakuje. Wyprawę do bazy Echo będzie można rozpocząć jeszcze w tym roku!