30 marca 2018

Opowieści ze zniszczonego miasta: Farmerzy

twom_exp_pl_P

Chociaż jesteśmy odcięci od świata, nagle zdajemy sobie sprawę, że w mieście zaczynają pojawiać się obcy – dobrze odżywieni, wyglądający tak, jakby wojna niemal ich nie dotknęła. Nie rozumieją, że kiedy tu zamieszkają, nie odnajdą spokoju bez względu na to, jakie okropności wypędziły ich z wiejskich domów.

Niektórzy planują zostać, inny przyjeżdżają tylko po to, aby wymienić żywność na cenne przedmioty, które wciąż ukrywamy w naszych schronieniach. Niemniej jedno jest pewne – od tej chwili wojenna niedola stanie się naszym wspólnym udziałem.

Wraz ze zbliżającą się premierą Opowieści ze zniszczonego miasta, pierwszego rozszerzenia do This War Of Mine: Gry planszowej, postanowiliśmy rzucić nieco światła na nowe zasady i elementy gry, jakie znajdziecie w pudełku.

Po pierwsze powinniście wiedzieć, że rozszerzenie będzie miało charakter modułowy. Sami zdecydujecie, ile nowych elementów włączycie do kampanii i jak skomplikowana stanie się Wasza rozgrywka.

Po drugie niektóre moduły będą rozbudowane, co pozwoli Wam dodać do gry całą gamę kart, żetonów i skryptów, natomiast inne obejmą tylko kilka elementów, dzięki czemu będziecie mogli użyć ich zawsze bez względu na rodzaj toczonej kampanii, czy wybrany Scenariusz.

Tym razem pragniemy skupić się na module Rolnicy opowiadającym o ludziach z prowincji, którzy przybywają do oblężonego Pogoren z nadzieją na lepsze życie. Ich gospodarstwa ucierpiały na skutek działań wojennych, rodziny zginęły lub zostały skrzywdzone przez żołnierzy, domy zostały spalone… Niektórzy z nich przybywają, by handlować, inni by grabić, ale każdy z pewnością zmieni sytuacji w mieście.

market_sheet_twombg_ruined

Oprócz kart wtasowywanych w podstawowe talie oraz kilku unikalnych figurek, moduł Rolnicy da Wam dostęp do Targu – zupełnie nowego elementu gry wykorzystującego specjalny arkusz oraz talię kart Towarów. Od tej chwili za każdym razem, kiedy skończycie Wyprawę, będziecie mieli okazję odwiedzić Targ, oczywiście zakładając, że wydacie część ze swoich zdobytych z trudem przedmiotów, aby uzyskać do niego dostęp. Kiedy już się tam znajdziecie, karta Towarów poinformuje Was o tym, jakie rzeczy są dostępne oraz jacy ludzie tym razem przybyli do miasta.

Od tej chwili sami zdecydujecie, co zrobić na Targu – będziecie mogli zwyczajnie handlować, ale też spróbować ukraść część z dóbr przywiezionych przez przybyszów albo nawet ograbić Targ. Ten wybór określi, co stanie się z żetonem Tolerancji, który – wraz z torem Tolerancji – reprezentuje sposób, w jaki postrzegają Was ludzie. A właśnie to stanie się kluczowe, kiedy karta Zderzenia z rzeczywistością pochodząca z talii Towarów spowoduje rozpatrzenie któregoś ze 186 zupełnie nowych skryptów powiązanych z modułem Rolników.

wares_cards

Czy spróbujecie utrzymać dobre stosunki z przybyszami, aby zachować możliwość udania się na Targ w trakcie trwania całej kampanii, czy może wykorzystacie ich łatwowierność, aby zabrać tyle, ile zdołacie unieść i wierzyć, że dzięki temu Wasza grupa przetrwa? Bez względu na dokonany wybór, możecie być pewni, że rozgrywka podąży dokładnie w tym kierunku, jaki obierzecie… na dobre lub złe.

Śledźcie nasze strony! Opowieści ze zniszczonego miasta trafią do sprzedaży już w 3. kwartale 2018 roku.

Przedstawione grafiki nie są jeszcze finalne i mogą różnić się od tych, które ostatecznie znajdą się w grze.