Obcy gra fabularna

Opis gry

„Nie mogę was okłamywać co do waszych szans, ale… współczuję wam”.

Obcy-okladka-2d-300dpi — kopiaKosmos jest niezmierzony, mroczny i wrogi. Promienie gamma i fale neutrin strzelają z umierających gwiazd z mocą zdolną upiec cię żywcem, czarne dziury rozedrą cię na najdrobniejsze cząsteczki, a pustka zagotuje twoją krew i opanuje umysł. Możesz krzyczeć, lecz nikt cię nie usłyszy. Wstrzymaj oddech, a próżnia rozsadzi ci płuca. Przestrzeń nie jest tak pusta, jak myślisz – jej granice nieustannie się rozszerzają. Rywalizujące rządy toczą zimną wojnę, której brutalność przechodzi wszelkie wyobrażenie, zaś chciwe korporacje walczą o cenne surowce. Koloniści sięgają gwiazd i rzucają na szalę własne życie, zdając sobie sprawę, że na każdej nowo zasiedlonej planecie czeka ich ogromna nagroda albo śmierć. Jakby tego było mało, w cieniu każdej asteroidy czają się istoty… Dziwne, nieznane i zabójcze.

Istoty, które są obce.

Przedstawiamy oficjalną grę fabularną OBCY – uniwersum wszechobecnej grozy i korporacyjnych gierek, gdzie syntetyczni ludzie bawią się w Boga, a załoganci statków kosmicznych i żołnierze piechoty kolonialnej stają się nosicielami dla przerażających stworów. To brutalny i bezlitosny wszechświat, w którym urodziłeś się spisany na straty.

Przeżyj, jeśli zdołasz.

Ten wspaniale ilustrowany, kolorowy podręcznik w twardej oprawie, zawiera zarówno opis świata OBCEGO w 2183 roku, jak i zestaw intuicyjnych zasad, stworzonych z myślą o zachowaniu klimatu OBCEGO. Rozgrywka może się toczyć w dwóch różnych trybach:

  • Tryb filmowy opiera się na gotowych scenariuszach, które nawiązują do pełnej zwrotów akcji fabuły filmów z serii OBCY. Opracowany z myślą o jednym intensywnym spotkaniu, ten tryb kładzie nacisk na ryzykowną, szybką i brutalną grę. Szansa, że wszyscy przeżyją, jest znikoma. Podręcznik podstawowy zawiera jeden filmowy scenariusz wprowadzający, zatytułowany Ostatni dzień Hope.
  • Tryb kampanii stworzono do dłuższych rozgrywek, w których biorą udział te same grupy postaci graczy podczas wielu kolejnych sesji. Pozwala to poznawać świat OBCEGO bez jakichkolwiek ograniczeń. Podręcznik podstawowy zawiera tabele losowe i inne rozbudowane narzędzia, które umożliwiają szybkie tworzenie systemów planetarnych, kolonii, misji, spotkań i postaci niezależnych, idealnych do twoich kampanii.

Zasady gry oparto na wysoko cenionym Silniku Roku Zerowego, wykorzystanym w wielu nagrodzonych grach, takich jak Tajemnice Pętli, Zakazane Ziemie i Mutant: Rok Zerowy. Zaadaptowano go jednak i rozwinięto, aby sprostał wymaganiom i tematyce OBCEGO: horrorowi oraz dynamicznej akcji dziejących się w zimnej i mrocznej przestrzeni kosmicznej.

™ & © 2020 20th Century Studios, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Akcesoria

Ekran Matki Gry

obcy_ekran_matki_gry

Ekran Matki Gry zawiera szereg tabel pomocnych w każdej rozgrywce. Ponadto stanowi elegancki i trwały dodatek do każdej sesji dzięki 2 milimetrowej tekturze pokrytej matową folią o zwiększonej odporności na zarysowanie.

Czerń kosmosu nigdy nie była tak głęboka, jak ta na Ekranie Matki Gry. Spójrz w gwiazdy i zadrżyj przed kosmiczną grozą obcego…

Kości podstawowe i kości stresu

obcy_kosci_bazowe_zdjecie obcy_kosci_stresu_zdjecie

Czarne kości podstawowe oznaczono na „6″ symbolem sukcesu, abyś mógł szybko sprawdzić skuteczność swoich działań. Żółte kości stresu wyróżniają się na stole, a poza oznaczeniem sukcesu na „6″ posiadają symbol twarzołapa na „1″. Jeśli go zobaczysz wiedz, że coś poszło mocno nie tak – w najlepszym razie skończyła Ci się amunicja, w najgorszym Test Paniki sprawi, że staniesz się łatwym łupem dla rozjuszonego ksenomorfa…

Do pobrania

Obcy karta postaci kolor (2.1 MB)

Obcy karta postaci czarno-biała (490.4 KB)

Obcy karta statku kolor (2.3 MB)

Obcy karta statku czarno-biała (395.9 KB)

PRESSPACK

Obcy: Gra fabularna materiały informacyjne (30.8 MB)

™ & © 2020 20th Century Studios, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Artykuły

Partnerzy

Główny ambasador projektu:

 lans macabre_logo_CZB

Ambasadorzy projektu:

BB-czarne@4x  alchemia-full-black
 graj_pion  Kanal termosa LOGO-2
NIEZWYKLE OPOWIESCI logo_czarne_napis TJGT_BLACK

   Partnerzy projektu:

 Logotyp   08erpegi-white-tagline-allblack
 RP - Małe z cieniami   dailykrakenlogo3
Gry Fabularne Logo