11 lutego 2021

Obcy Gra Fabularna: Zestaw startowy – rusza przedsprzedaż

1500x1500-wizualizacja

Robota była rutynowa, a płaca uczciwa. Jednak ta cholerna firma zmusiła was, byście odpowiedzieli na sygnał ze statku, który zaginął prawie 80 lat temu… Wraku przewożącego coś dziwacznego, ohydnego i obcego.

Jakby nie dość było tego, co zahibernowana załoga statku miała na pokładzie, jej członkowie sami zaczęli zmieniać się w chodzące koszmary. Jeśli dodać denerwujące, znikające sygnały czujników, prześladujące was w kosmicznej próżni, nie można się dziwić, że poziom stresu szybko sięgnął zenitu. Trudno sobie z tym wszystkim poradzić. W końcu nie płacą wam za walkę z potworami.

Ale weźcie głęboki oddech, policzcie do trzech i dobrze to rozegrajcie, a może wyjdziecie z tego z kieszeniami pełnymi forsy.

Cholera… Kogo ja próbuję oszukiwać? Wszyscy zginiecie.

Przed Wami Zestaw startowy dla oficjalnego produktu licencyjnego OBCY Gra fabularna – uniwersum wszechobecnej grozy i korporacyjnych gierek, gdzie syntetyczni ludzie bawią się w Boga, a załoganci statków kosmicznych i kolonialni marines służą jako nosiciele dla przerażających stworów. Tym razem oferujemy Wam pudełko pełne wyjątkowych materiałów, które sprawią, że każda sesja stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa. Znajdziecie tu wszystko, czego potrzebujecie do rozpoczęcia rozgrywki:

  • 104-stronicowy podręcznik startowy z zestawem intuicyjnych zasad, zaprojektowanych, by jak najlepiej oddać klimat uniwersum OBCEGO: horroru i akcji, osadzonych w zimnym mroku przestrzeni kosmicznej. Może on posłużyć jako doskonałe wprowadzenie w uniwersum OBCEGO i zasady gry dla nowych osób lub Matek Gry (prowadzących), które chcą jak najszybciej zagłębić się w mrocznym wszechświecie.
  • 48-stronicowy scenariusz Rydwan bogów, stworzony przez pisarza S-F, Andrew E.C. Gaskę. Zabierze od Was na ekscytującą i straszną przejażdżkę przez czeluści kosmosu, gdzie nikt nie usłyszy Waszego krzyku. Rydwan bogów stworzono dla 3-5 graczy i MG, czyli osoby prowadzącej grę. Jest to dynamiczny scenariusz w filmowym klimacie, znacznie większy i bardziej rozbudowany niż Ostatni dzień Hope, który możecie znać z podręcznika podstawowego.
  • KARTY-POSTACI5 gotowych Postaci Graczy, przedstawionych na dedykowanych, dużych kartach. Każda z nich posiada wyjątkową historię i motywacje, których zderzenie doda dramatyzmu rozgrywkom w Rydwan bogów.
  • Dużą, kolorową, dwustronną mapę, której jedna strona przedstawia obszary kosmosu znane w 2183 roku, a druga rozkład pomieszczeń statku ze scenariusza Rydwan bogów. Stanowić ona będzie źródło inspiracji dla Waszych kampanii, gdyż wreszcie roztoczy się przed Wami pełny obraz galaktyki, zaś mapa scenariusza pozwoli jeszcze głębiej wejść w jego klimat.
  • 84 znaczniki do określania położenia postaci, sygnałów z wykrywacza ruchu i innych rzeczy istotnych dla gry, takich jak akcje wykorzystywane podczas bitew gwiezdnych.
  • KARTY56 wysokiej jakości kart, zawierających opisy osobistych celów postaci, broni i inicjatywy, które są wykorzystywane w walce. Ułatwią one grę i pozwolą zachować w tajemnicy osobiste cele bohaterów scenariusza Rydwan bogów.
  • Po jednym zestawie 10 kości podstawowych i 10 kości stresu, zaprojektowanych specjalnie dla gry fabularnej OBCY. Klimatyczne oznaczenia sukcesów i porażek oraz wyjątkowa kolorystyka sprawią, że zarówno Matka Gry, jak i gracze poczują, iż biorą los we własne ręce.

Podsumowując nie możemy zapomnieć o jeszcze jednym. Z pewnością wiele razy oglądaliście film Obcy: Decydujące starcie – drugą odsłonę cyklu. Jego akcja toczy się w kolonii Hadley’s Hope, założonej na planecie LV-426, gdzie doszło do pierwszego kontaktu z ksenomorfami. Dzięki przygodzie Ostatni dzień Hope z podręcznika podstawowego możecie wcielić się w kolonistów, którzy zmagają się z kosmicznym zagrożeniem przed przybyciem oddziału Kolonialnych Marines. Kupując Zestaw startowy w przedsprzedaży otrzymacie za darmo dużą mapę kolonii, która w połączeniu ze znacznikami wyniesie Wasze doświadczenie z OBCYM Grą fabularną na zupełnie nowy poziom – no i będziecie mogli pomyśleć o własnych scenariuszach, opartych o to legendarne

miejsce.

alien_kosci_stresu

alien_kosci_bazowe

 

Zestaw startowy możecie nabyć w najlepszych sklepach hobbystycznych oraz w naszym galaktycznym sklepiku. Tylko w przedsprzedaży dostępna będzie mapa kolonii Hadley’s Hope oraz wersja cyfrowa starteru w formacie PDF (i to gratis! Jego wartość to 75zł). W naszym sklepiku Zestaw znajdziecie na ten czas w promocyjnej cenie. Dajcie się wciągnąć do świata Obcego!

 

™ & © 2020 20TH CENTURY STUDIOS, INC. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.