22 grudnia 2014

Nowe siły marynarki Imperium

Raider

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nowe rozszerzenie zawierające wielki statek do gry X-wing, który będzie można wykorzystać w rozgrywkach w trybie epickim. Poprzednie duże rozszerzenia pozwalały rozbudować flotę Rebeliantów. Tym razem wzmocniona zostanie marynarka Imperium, za sprawą Imperialnej korwety typu Raider.

Ten zupełnie nowy statek został zaprojektowany od podstaw specjalnie na potrzeby gry X-wing i będzie można wykorzystać go w rozgrywce kinowej oraz wariancie epickim!

raider-right

Korweta typu Raider

Stocznie Kuat Drive rozpoczęły produkcję korwety typu Raider 6 lat przed Bitwą o Yavin jako jednostkę do zwalczania myśliwców. Statek został zaprojektowany za namową Liry Wessex – projektantki niszczyciela gwiezdnego typu Imperial. Wskazała ona na potrzebę posiadania przez marynarkę niewielkich statków, które będą stanowić wsparcie dla eskadr myśliwców TIE. W związku z tym zaprojektowała korwetę typu Raider jako wytrzymały statek o długości 150 metrów, posiadający wiele wzmocnień, które wytrzymają ogień wrogich myśliwców.

Podobnie jak wielkie statki Rebeliantów – transportowiec GR-75 i koreliańska korweta CR90, korweta typu Raider jest zbyt duża aby wykorzystać ją w standardowym wariancie rozgrywki. W związku z tym, model jest oddany we względnej skali, umożliwiającej wykorzystanie jej w rozgrywce, zamiast normalnej skali 1:270 wykorzystywanej w grze.

Poza korwetą typu Raider, rozszerzenie to zawieta także jeden model myśliwca TIE Advanced z alternatywnym wzorem malowania, osiem kart statków, trzydzieści cztery karty rozwinięć a także wszystkie wskaźniki manewrów, talie uszkodzeń, żetony i inne elementy niezbędne aby wprowadzić do gry korwetę typu Raider i myśliwiec eskorty TIE Advanced. Rozszerzenie oferuje również nową kampanię Wola Imperium, w której korweta typu Raider przeprowadza tajne testy prototypowego myśliwca TIE Advanced w odległych sektorach Zewnętrznych Rubieży.

SWX30-product-shot-tall

Wykorzystanie TIE Advanced do maksimum

swx30-tie-advancedPodczas gdy korweta typu Raider może być wykorzystana tylko w wariancie rozgrywki kinowej i epickiej, zawarty w rozszerzeniu myśliwiec TIE Advanced może stać się częścią floty w rozgrywce standardowej.

Zaprojektowany jako następca standardowego myśliwca TIE, TIE Advanced posiada wiele usprawnień w stosunku do modelu TIE/In, ale okazał się być zbyt drogi w produkcji aby wdrożyć go do masowej produkcji. W grze X-wing myśliwiec TIE Advanced jest potężniejszy i bardziej wytrzymały niż myśliwiec TIE, ale wiąże się to z wyższym kosztem w punktach eskadry.

Wyższy koszt jest jednak wynagradzany osłonami, akcją namierzania celu oraz zdolnością przenoszenia rakiet, co czyni TIE Advanced wszechstronnym i wytrzymałym myśliwcem, co zdolni piloci z pewnością będą potrafili wykorzystać. Ponieważ zarówno model jak i karty statków i ulepszeń można wykorzystać w standardowej rozgrywce, gracze będą mogli w pełni skorzystać z korzyści oferowanych przez TIE Advanced.

W rozszerzeniu znajdzie się sześć kart statków, a wśród nich czterech unikatowych pilotów a także rozwinięcia, wśród których dwa są przeznaczone wyłącznie dla TIE Advanced – TIE/x1 oraz Zaawansowany komputer celowniczy.

komputer_cel TIEx1

Razem, te dwa rozszerzenia znacząco podkreślą i dodatkowo powiększą mocne strony TIE Advanced i sprawią, że będzie on napawał rebelianckich pilotów jeszcze większym przerażaniem, zwłaszcza kiedy za jego sterami zasiądą takie sławy jak Darth Vader czy Maarek Stele.

Zmiażdż Rebelię!

SWX30_10067_RaiderOverhead_TimothyBenZweifel2

Dzięki korwecie typu Raider, myśliwcowie TIE Advanced i nowym pilotom i rozwinięciom, nowe rozszerzenie stanowi potężne wsparcie dla floty Imperium. Nowe statki dołączą do walki już w I kwartale 2015 roku!