4 października 2013

Nasze jesienne nowości

Z przyjemnością informujemy, że na zbliżających się targach SPIEL 2013 swoją premierę będą miały trzy gry naszego wydawnictwa:

king_assassins

Pierwszym z nowych tytułów jest King & Assassins, asymetryczna gra dla dwóch osób autorstwa Łukasza Woźniaka. Podczas rozgrywki jeden z graczy wciela się w okrutnego króla, który wraz z gwardią swoich strażników zmierza do swojego pałacu. Jednak nie jest to zadanie łatwe, ponieważ na jego drodze stanie wściekły tłum poddanych i ukryci pośród mieszczanami zabójcy, prowadzeni przez drugiego z graczy. Kto zwycięży w starciu w miejskich zaułkach? Czy królestwo zostanie wyrwane spod jarzma tyrana? Czy strażnikom uda się ochronić władcę? Dowiecie się już niebawem dzięki King & Assassins!

King & Assassins w serwisie Board Game Geek

metallum

Nasza druga gra autorstwa Wojciecha Wójcika i Wojciecha Krupnika – Metallum – pozwoli graczom na wcielenie się w pilotów ogromnych, kosmicznych Statków-Fabryk, które przemierzają opuszczony system planetarny aby wydobywać cenne surowce znajdujące się na planetach. Jednak zasoby planet są ograniczone, a każdy ich gram pozwala na zdobycie cennych kredytów, dlatego walka o nie jest zażarta i nierzadko piloci sięgną po nieczyste sztuczki aby tylko zdobyć przewagę nad rywalem. W ostatecznym rachunku liczyć się będzie jedynie stan konta, a spryt i umiejętności pozwolą przechytrzyć przeciwników i zostać najlepszym pilotem w galaktyce!

Metallum w serwisie Board Game Geek

end_of_atlantis

Trzeci projekt, autorstwa Marcina Wełnickiego, który już niedługo będzie miał swoją premierę to End of Atlantis (Zagłada Atlantydy: Druga Edycja), czyli druga edycja Zagłady Atlantydy. Gra pozwala przenieść się graczom na mityczną Atlantydę, która – zgodnie z pradawną przepowiednią –  niedługo zniknie w odmętach oceanu. Zagłada jest nieunikniona a czasu na ratunek jest coraz mniej. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w przywódców największych rodów na Atlantydzie, i starają się uratować z wyspy jak najwięcej członków swojego rodu. Jednak aby tego dokonać, muszą przekonać senat do wsparcia ich planów, szukać pomocy u potężnych stronnictw lub uciec się do podstępów i sabotażu. Z wyspy ucieknie tylko garstka wybrańców, dlatego trzeba wykazać się talentem strategicznym i politycznym, ponieważ stawką jest dominacja na nowym lądzie. Czy uda Wam się uratować swoich ludzi przed zagładą?

End of Atlantis w serwisie Board Game Geek

Zapraszamy również do śledzenia tych tytułów w serwisie Board Game Geek, gdzie zamieszczamy nowe informacje na temat gier, grafiki i wiele innych.