2 lutego 2016

Nadciąga wsparcie!

pudelka

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa już wkrótce ukażą się trzy nowe dodatki do gry Star Wars: Imperium Atakuje:

Jednostki te tworzą trzon każdej armii. Dzięki tym rozszerzeniom gracze będą mogli wzmocnić swoje armie nowymi figurkami, kartami, dającymi więcej możliwości rozstawienia, nowymi nagrodami, kartami dowodzenia, agendami, a także otrzymają możliwość rozegrania zupełnie nowych misji pobocznych. Inaczej niż w pozostałych zestawach z serii sojuszników i przeciwników, te dodatki wprowadzają zupełnie nowe jednostki i odpowiadające im żetony.

wojownicy_wookiech

Wojownicy Wookieech – zestaw sojusznika

Wookiee to dla Imperium rasa niewolników – nic dziwnego, że wykorzystają każdą okazję, aby sprzeciwić się tyranicznym rządom i wspomóc Rebeliantów. Ich zabójcza siła i wytrzymałość, w połączeniu z umiejętnościami walki, sprawia, że trudno jest im sprostać w walce. Rozszerzenie wprowadza dwa modele wojowników tej rasy, gotowych walczyć o wolność dla swojego ludu.

Wookiee nie mają swoje równych w walce, a każda kolejna rana tylko ich rozwściecza, przez co stają się jeszcze skuteczniejsze. Dołączona do zestawu mapa pozwala wykorzystać tę zdolność i pokazać przeciwnikowi, że nie należy zadzierać z wookieem. Kilka nowych kart dowodzenia wspiera całą siłę Wookieech i jednostek z cechą Bitny, podczas gdy inne, takie jak Improwizowana broń, dają natychmiastową przewagę dowolnej figurce.

najemnicy

Najemnicy – zestaw przeciwnika

W całej galaktyce znajdzie się zawsze niejeden taki, który za odpowiednią cenę może zaryzykować życie i nie zadawać pytań. W pudełku znajdują się dwaj najemnicy gotowi dołączyć zarówno do Rebelii jak i Imperium.
Nowy zestaw trzech kart agendy – Nielegalne interesy, sprawi, że bohaterowie Rebelii nie będą mieli lekko. Jeśli nie uda im się uniemożliwić wymianę między przemytnikami i Imperium, gracz Imperium otrzyma kartę nagrody Układy z najemnikami, której będzie mógł używać przez resztę kampanii.

Najemnicy doskonale sprawdzą się także w misjach konfrontacji. Za kilka punktów gracz otrzymuje dwóch żołnierzy, których strata nie będzie bardzo dotkliwa, a którzy doskonale nadają się do osłonięcia bardziej kluczowych postaci. Nowa mapa pozwoli graczom na rozegranie dwóch misji w systemach kanałów Nar Shaddaa.

szturmowcy

Szturmowcy – zestaw przeciwnika

Szturmowcy to podstawowa siła bojowa Imperium. To oczywiście także przeciwnicy, których najczęściej spotykają na swojej drodze bohaterowie Rebelii, nie znaczy to jednak, że nie są groźni i doskonale wyszkoleni. Po raz pierwszy modele szturmowców zostały wprowadzone w zestawie podstawowym Imperium Atakuje, jednakże figurki z dodatku mają alternatywny wygląd, co zwiększa różnorodność na polu bitwy.

Rozszerzenia pozwala wykorzystać w kampanii nowe karty agendy Elity Vadera. Rebelianci mają okazję do sabotażu znanego obiektu treningowego 501 Legionu. W drugiej misji karta Do ostatniego żołnierza znacząco podnosi statystyki ostatniego szturmowca pozostałego przy życiu, przez co staje się on bardzo groźnym przeciwnikiem dla osłabionych już sił Rebelii.

swi14-16_plastic

Wezwać posiłki!

Niezależnie od tego, za którą stroną konfliktu się opowiadasz, nowe rozszerzenia wprowadzają mnóstwo nowych opcji i misji, zapewniając masę rozrywki na długie wieczory. Przybycia Wojowników Wookieech, Najemników i Szturmowców spodziewajcie się już w marcu 2016.