29 maja 2020

Moje miasto – Zapowiedź tytułu nominowanego do Spiel des Jahres

miasto_box_3d_nom

W tym roku mamy wyjątkowego nosa do tytułów wydawanych na polskim rynku. Moje miasto to już trzecia pozycja, obok Załogi i Dylematów króla, nominowana do kultowej nagrody Spiel des Jahres. Trzymajcie z nami kciuki, aby wygrała! Autorem jest nie kto inny, jak znany Reiner Knizia, a to nie pierwsza jego gra, która zdobyła nominację.klocki

Po długiej podróży w końcu dotarłeś do nowej krainy. Natychmiast zaczynasz budować i rozwijać swoje miasto. Złoto! Odkryto bogate żyły złota! A wraz z gorączką złota zbiega się konkurencja. Zanim się zorientujesz, nadchodzi czas industrializacji. Powstają pierwsze fabryki, co prowadzi do ogromnego zapotrzebowania na zasoby. Pokłady surowców zakopane w górach stają się intratnym źródłem dochodów. Nareszcie linia kolejowa dociera do Twojego miasta, prowadząc cię do dobrobytu, gdy rozwijasz cenne linie transportu i handlu.

plansza_uniwersalna

Moje miasto to gra typu legacy. Oznacza to, że wraz z upływem czasu gra będzie się zmieniać i ewoluować. Każdy z graczy Mojego miasta ma własną planszę, którą będzie modyfikować podczas każdej partii. Wybory i działania dokonane podczas jednej rozgrywki mają wpływ na kolejne, tworząc wyjątkowe doświadczenie tylko dla tego samego zespołu graczy. Trzy odcinki tworzą rozdział. Każdy rozdział jest dostarczany w zapieczętowanej kopercie, która zapewni wszystkie zasady i różne materiały potrzebne do tego rozdziału. W grze znajdziemy aż osiem rozdziałów.

W ciągu 24 fascynujących odcinków doświadczysz powstania i historii swojego miasta od osady aż do metropolii.

Uwzględniono także wersję, w którą możesz grać wielokrotnie po zakończeniu wersji legacy.plansza_koperty
Moje Miasto jest najbardziej atrakcyjne, jeśli ta sama grupa graczy gra i przeżywa wszystkie rozdziały razem. Jeśli chcesz kontynuować grę z różnymi graczami, nowi gracze będą musieli wybrać miejsce, w którym przerwali ich poprzednicy i kontynuować odpowiednio od tego miejsca. Po każdym odcinku, zwróć uwagę gdzie się zatrzymałeś. W ten sposób możesz łatwo kontynuować następny odcinek po wznowieniu. Każdy z 24 odcinków można odtwarzać samodzielnie. Jednak gra została zaprojektowana w taki sposób, że trzy odcinki łączą się, tworząc rozdział tematyczny. Rozgrywka dla każdego rozdziału trwa około 90 minut i najlepiej jest z niego korzystać podczas pojedynczego posiedzenia.

Ważne: Bez względu na to, jak ciekawy jesteś, nie otwieraj zapieczętowanych kopert, dopóki nie zagrasz w odpowiedni rozdział.

 

Więcej szczegółów na temat daty wydania pojawi się na naszym fanpage oraz na galakta.pl. Zachęcamy do śledzenia naszych Social Mediów!