17 grudnia 2015

Krucjata na Sacaellum

box

Jesteśmy żywym ogniem, który rozświetla świat w jego najczarniejszej godzinie.
- Kapelan Mavros

Wydawnictwo Galakta ma przyjemność ogłosić, że wkrótce ukaże się piąty zestaw wojenny z cyklu Upadku do gry Warhammer 40,000: PodbójGniew Krzyżowców.

Siły Astra Militarum toczą desperacką walkę o utrzymanie Sacaellum w obliczu zagrożenia xenosami i potwornościami powitymi przez Osnowę. W samym środku walki na planetę przybywa oddział Czarnych Templariuszy . Nie mają jednak zamiaru ocalić jej od zguby. Przybyli tylko w jednym celu – by odzyskać relikwię św. Camilii, relikwię nieskończenie cenniejszą niż sama planeta i życie wszystkich, którzy na niej przebywają.

Podobnie jak w poprzednich dodatkach z cyklu Upadku, także i ten sprawia, że symbole planet otrzymują nowe znaczenie na polu bitwy. Jednostki, które walczą na planetach o symbolach odpowiadających celom ich frakcji, stają się dużo bardziej efektywne. W Gniewie Krzyżowców poza 51 kartami dla różnych frakcji (po 3 kopie każdej z 17 kart) pod dowództwo graczy oddany zostanie nowy lider Kosmicznych Marines i jego ośmiokartowy sygnowany skład. Czarni Krzyżowcy przybywają na Sacaellum – czas zadecydować o wyniku ich świętej misji.

wachlarz

Bez litości! Bez żalu! Bez strachu!

W Gniewie Krzyżowców gracze będą mogli poprowadzić do boju Czarnych Templariuszy, pod dowództwem Kapelana Mavrosa. Podczas bitwy inspiruje on Kosmicznych Marines do jeszcze żarliwszej walki o odzyskanie relikwii i archeotechnologii, która może posłużyć Imperium.

kapelan-mavrosDwa razy podczas fazy Kapelan Mavros może zadać jedno obrażenie jednostce Kosmicznych Marines przypisanej do niebieskiej planety technologicznej, podnosząc dzięki temu jej ATK do końca fazy. Umiejętność ta nie tylko daje szansę na podniesienie ataku – wiele jednostek Czarnych Templariuszy posiada cechę Niepowstrzymany, która aktywuje się w momencie otrzymania obrażeń. Umiejętność Kapelana Mavrosa może przekształcić jednostki z cechą Niepowstrzymany w prawdziwe maszyny wojny.

W sygnowanym składzie Kapelana Mavrosa gracze znajdą 3 jednostki, które świetnie współgrają z jego umiejętnością. Jedną z nich są Templariusze Reclusiam, Czarni Templariusze ze zdolnością Niepowstrzymany. Za pierwszym razem w danej rundzie, kiedy otrzymają oni obrażenia, należy zapobiec jednemu ich punktowi i przygotować tę jednostkę. Ta zdolność sprawia, że Templariusze Reclusiam to najlepsi obrońcy, którzy mogą przyjąć na siebie obrażenia, po czym wyprowadzić potężną ripostę. Łącząc tę zdolność z umiejętnością Mavrosa, można przygotować jednostkę na żądanie jednocześnie podnosząc jej ATK.

czempion-impreatoraStruktura sygnowanego składu nowego lidera jest nietypowa, ponieważ wprowadza on tylko 3 kopie Templariuszy Reclusiam, a czwarte miejsce jest zajęte przez Czempiona Imperatora, będącego niepokonanym wojownikiem, wybranym i pobłogosławionym przez Imperatora. Jest doskonały w wyszukiwaniu wrogiego lidera i wyzywaniu go na pojedynek w imię Imperatora. To niebagatelne zagrożenie bitewne dla przeciwnika – poza ponadprzeciętnymi zdolnościami bojowymi tej jednostki jest ona także w stanie raz na turę walki wybrać wrogą jednostkę, która musi zaatakować, dając tym samym niezrównaną kontrolę nad rozwojem bitwy.

Zadawanie obrażeń swoim jednostkom umiejętnością Kapelana Mavrosa może przynieść olbrzymie korzyści, jednakże należy przy tym uważać, by przy okazji nie pomóc za bardzo przeciwnikowi w rozbrojeniu się. Na szczęście części z tych obrażeń można zapobiec poprzez wyczerpanie darmowego wsparcia Wiary i Nienawiści, które anuluje jeden punkt obrażeń. Nawet kiedy jednostki gracza są już uszkodzone, może on obrócić to na swoją korzyść kartą Przysięga Honoru. Zagrywając jedną z 2 kopii tej karty, które obecne są w sygnowanym składzie Kapelana Mavrosa, po tym jak jednostka Kosmicznych Marines otrzyma obrażenia, można znacznie podnieść ATK tej jednostki w następnym uderzeniu.

Czarni Templariusze muszą przetrzymać każdy atak, podczas poszukiwania relikwii na Sacaellum. Jednym ze sposobów na zwiększenie wytrzymałości oddziału jest Pradawne Crozius Arcanum. Ten sygnowany dodatek może zostać dołączony do dowolnej jednostki, która dzięki niemu otrzyma zdolność Niepowstrzymany. Dzięki niemu pierwszy raz w każdej turze, kiedy oddział otrzyma obrażenie, należy mu zapobiec i usunąć jedno obrażenie już obecne na tej jednostce. Oczywiście można także dołączyć ten dodatek do swojego lidera, zapobiegając szybkiemu wykrwawieniu, lub do Czempiona Imperium, by wspomóc go w bitwie o chwałę Imperium.

Chroń kości św. Camilii

Czarni Templariusze przybyli na Sacaellum, by uratować bezcenne artefakty planety, ale mroczne siły już się zbierają i planują przejęcie relikwii do swych własnych celów. Przybądź na Traxis, przejmij kontrolę na czarnymi Templariuszami i walcz o honor Imperatora.

Gniew Krzyżowców pojawi się w sklepach już w 2016!