KONKURS – Projekt gry planszowej

Wydawnictwo Galakta nawiąże współpracę z autorami gier planszowych. Poszukujemy ciekawych projektów, które nasze wydawnictwo będzie mogło wydać na rynek krajowy oraz międzynarodowy.

W związku z tym przygotowaliśmy mały konkurs, który mamy nadzieję zmobilizuje potencjalnych autorów a tym, którzy dotąd projektowali do „szuflad” pozwoli je z nich wydobyć.

Do końca marca 2013 oczekujemy na prototypy gier, w 3 kategoriach gier:

 1. Science-fiction (atak obcych, baza kosmiczna, statek kosmiczny, obca planeta itd.)
 2. Fantasy (wszelkie gry w których panuje magia a smoki są codziennością itd.)
 3. Dowolny temat

Nagrody:

 1. W każdej kategorii zostanie wybrany jeden najlepszy projekt gry. Autor najlepszej gry w danej kategorii otrzyma 1000 zł. Nagroda nie będzie zaliczana na poczet przyszłych rozliczeń za sprzedane gry po ich wydaniu.
 2. Z każdym nagrodzonym autorem zostanie podpisana umowa na wydanie jego gry i rozpoczną się prace mające na celu dopracowanie gry oraz jej wydanie.
 3. Z każdej kategorii nagrodę finansową otrzyma tylko jedna wybrana przez nas gra. Niezależnie jednak od tego możemy być zainteresowani wydaniem gier słabiej ocenionymi w chwili zakończenia konkursu ale mającymi duży potencjał.

Wydawnictwa Galakta zastrzega sobie prawo nie przyznania nagrody w danej kategorii jeśli z pośród przesłanych projektów gier, żadna nie zostanie zakwalifikowana do wydania.

Zasady przesyłania prototypów:

 • Prototypy gier należy przesłać do dnia 31.03.2013r na adres GALAKTA, ul. Łagiewnicka 39, 30-417 Kraków.
 • Przesłany projekt gry nie mógł być wcześniej wydany przez inne wydawnictwo ani autor nie może już mieć podpisanej umowy na jego wydanie z innym wydawnictwem.
 • Osoba przysyłająca na konkurs projekt gry oświadcza, że jest jej Autorem i gra nie jest plagiatem.
 • Przesłany prototyp gry powinien zawierać instrukcję oraz wszystkie elementy potrzebne do rozegrania gry.
 • Informację do jakiej kategorii konkursowej Autor zalicza swój projekt.

Jak będzie oceniana gra:

 • Napiszemy jedynie, które gry będą miały większą szansę na wygranie w naszym konkursie.

Preferowany czas gry do 1,5 h maksymalny 2h.

 • Gra składająca się elementów niezależnych językowo (ale nie jest to wymóg a w części gier nie do zrealizowania)
 • Preferujemy gry z „klimatem”. Takie, w których specjalizuje się nasze wydawnictwo.
 • Gra, która będzie bardziej dopracowana czyli będzie według nas wymagała mniej prac związanych z jej dopracowaniem przed wydaniem będzie wyżej oceniana niż gra, która ma zadatki na super grę ale według nas będzie wymagała ogromnej ilości testów. Grą mniej dopracowana w chwili konkursu ale mające duży potencjał oczywiście też będziemy potencjalnie zainteresowani ale już poza konkursem.
 • Gra powinna zawierać „sensowną” ilość elementów. Jako, że każda gra jest inna i nie da się jednoznacznie określić sugerowanej ilości elementów prosimy jedynie aby nie przesadzać z zawartością.

Uwaga ogólna: Prosimy o w miarę możliwości staranne przygotowanie prototypu. Mimo, że liczy się sam pomysł i jak wygląda rozgrywka to jednak jeśli gra zwiera tylko białe karteczki z cyframi to może być trudniej dostrzec tkwiący w niej potencjał.

Testowanie prototypów i wyłonienie najlepszej gry danej kategorii:

 • Testy nadesłanych projektów zostanie zorganizowane przez wydawnictwo Galakta w którym będą uczestniczyli pracownicy wydawnictwa oraz zaproszeni testerzy. Testy potrwają maksymalnie miesiąc.
 • Ostateczną decyzję, która gra jest najlepsza w danej kategorii zostanie podjęta przez wydawnictwo Galakta. Decyzja ta jest ostateczna.

Wyniki naszego konkursu zostaną ogłoszone

do dnia 30 kwietnia 2013r.

Od kiedy można nadsyłać projekty:

Projekty na opisywany konkurs można nadsyłać od teraz. Jeśli ktoś ma gotową grę, i chciałby nam ją zaproponować może to zrobić natychmiast. Konkurs jest głównie formą mobilizacji potencjalnych autorów. Po zakończeniu konkursu cały czas będziemy zainteresowani nowymi projektami.

Kontakt z Wydawnictwem GALAKTA:

Na naszym forum został założony temat w którym odpowiemy w miarę możliwości na pytania dotyczące konkursu. Tutaj.

Kontakt mailowy dla projektantów gier projektygier@galakta.pl

Testy gier, prezentacje gier przez autorów:

W naszym Galakta Hobby Center (ul. Łagiewnicka 39, Kraków) w każdy czwartek od godziny 17:00 do 22:00 spotyka się grupa autorów gier, którzy testują swoje pomysły. To są otwarte spotkania i na każde z nich może przyjść każdy autor chcący zaprezentować swoją grę czy też zobaczyć gry innych projektantów.

Zapraszamy także każdego (nie tylko autorów), kto chciałby zagrać w projektowane gry i przekazać uwagi autorowi.

Ta propozycja spotkań dotyczy także autorów gier chcących wystąpić w naszym konkursie. Dzięki takim spotkaniom zanim gra trafi na konkurs może być sprawdzona przez większą ilość osób. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości informujemy, że dla nas nie będzie liczył się stan gry np. ze stycznia tylko z końca marca kiedy projekt zostanie oficjalnie przedstawiony do konkursu. Dlatego każdy autor może przychodzić na te spotkania nie obawiając się, że nie jest ona jeszcze dopracowana.

Jeśli mieszka w innych okolicach niż Kraków polecamy autorom, różne spotkania planszówkowe w celu dokonania pierwszych testów i zapoznania się z opiniami innych graczy.

Kawa i herbata na takich spotkaniach w GALKATA Hobby Center jest darmowa i w dowolnych ilościach :).