5 lutego 2021

Jeszcze więcej galaktycznych zapowiedzi!

PLANY_2_990x280_galakta

Mamy nadzieję, że rozgrzaliśmy Was nieco naszymi zapowiedziami w tym tygodniu. Było to aż 15 nowych tytułów! Jednak teraz będzie naprawdę gorąco, ponieważ jest jeszcze 5 świetnych tytułów, które wydamy w tym roku.

A będą to:

cover_800x800_tidal_bladesTidal Blades: Heroes of the Reef

Witajcie bohaterowie! Do turnieju zgłosiło się wielu wspaniałych zawodników, ale tylko garstka zostanie wybrana do przyłączenia się do Tidal Blades, elitarnych strażników naszego królestwa wysp. Aby odnieść sukces w Turnieju i zostać wybranym na Tidal Blade, musisz rywalizować w Wyzwaniach rozgrywanych na 3 Arenach, wspiąć się na szczyt planszy mistrza i chronić krainę przed stale rosnącym zagrożeniem ze strony potworów.

W Tidal Blades: Heroes of the Reef każdy gracz wciela się w młodego bohatera walczącego o tytuł Tidal Blade. Turniej trwa 5 dni i nocy. Gromadząc potrzebne zasoby i realizując wyzwania możesz maksymalnie wykorzystać możliwości swojego Bohatera i awansować w szeregach zawodników.

Strategiczna gra dla 1-4 graczy.

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/233262/tidal-blades-heroes-reef

 

Vampire: The Masquerade – Heritage

cover_800x800_wampir_heritageW Vampire: The Masquerade – Heritage wcielasz się w rolę starożytnego wampira. Kształtujesz siedemset lat wampirycznej i ludzkiej historii w pogoni za starożytnymi tajemnicami, próbując uniknąć inkwizycji i próbując ocalić to, co zostało z twojego człowieczeństwa.

To gra w mechanice legacy. W każdej rozgrywce gracze zbierają postacie ze wspólnej puli dla swoich rodów. Postacie te wpływają na różne wampirze „pola bitew” i pomagają w wypełnianiu misji opartych na historii. Na przykład, szlachetnie urodzony wojownik może wesprzeć Joannę d’Arc w zakończeniu oblężenia Orleanu, jednocześnie zmieniając równowagę wewnętrznej walki o wampirze lub przyciągając niechcianą uwagę swoich prześladowców. Oprócz zbierania postaci z ich rodu gracze mogą również korzystać z unikalnych kart intryg klanu, w którym grają – zmieniając zasady gry w sposób dopasowany do charakteru danego klanu.

To klimatyczna gra dla 2-4 osób.

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/257674/vampire-masquerade-heritage

 

 

The Adventures of Robin Hood

cover_800x800_robin_hoodW Anglii w 1193 roku hrabstwo Nottingham cierpi z powodu niesprawiedliwych rządów księcia Jana i jego popleczników. Czy Robin Hood i jego towarzysze zdołają uciec strażnikom szeryfa i pomyślnie zakończyć swoje przygody?

W The Adventures of Robin Hood gracze wcielają się w Robin Hooda i jego towarzyszy, a akcja toczy się na żywej planszy bez wyznaczonych ścieżek. Plansza zmienia się w trakcie każdej przygody, a ruch postaci jest obsługiwany za pomocą innowacyjnego mechanizmu, który wykorzystuje różne drewniane elementy. Zróżnicowane działania i sekrety są zintegrowane z poziomami gry i są ujawniane dopiero w trakcie historii. Plansza „pamięta” to, co gracze już odkryli lub znaleźli, a dzięki specjalnym elementom całą grę można szybko skłądać i rozkładać.

Gra opowiada historię Robin Hooda za pomocą wyjątkowej oprawionej w twardą oprawę książki i w zależności od decyzji graczy przebieg historii zmienia swój bieg…

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/326494/adventures-robin-hood

 

 

Nemo’s War

cover_800x800_nemos_warKlasyczna powieść Juliusza Verne’a Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi  opowiada historię kapitana Nemo i jego zdumiewającego statku Nautilusa.

Akcja rozgrywa się w 1870 roku gdy wyruszacie w rejs w tej niesamowitej łodzi podwodnej o napędzie elektrycznym, wcielając się w rolę i motywację kapitana Nemo, podróżując po morzach w misjach naukowych, eksploracyjnych, antyimperialistycznych i wojennych!

Druga edycja Nemo’s War, to połączenie świetnej historii od wydawnictwa Victory Point Games z mechaniką pasjansa od projektanta Chrisa Taylora. Jest to znacznie ulepszona edycja z pięknymi grafikami Iana O’Toole’a.

Przygotuj się na przygodę życia!

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/187617/nemos-war-second-edition

 

 

Talisman: Star Wars

cover_800x800_talisman_star_warsWejdź do świata Gwiezdnych Wojen! Eksploruj galaktykę poprzez zapadające w pamięć postacie, miejsca i wydarzenia z każdej epoki w ramach uznanej na całym świecie serii gier Talisman.

Moc poprowadzi poszukiwaczy przygód! Gracze mogą wybierać spośród dwunastu grywalnych postaci takich jak: Luke Skywalker, Darth Vader, Rey, Kylo Ren, hrabia Dooku i Obi-Wan Kenobi. Aby dostać się do wewnętrznych pierścieni galaktycznej planszy by spotkać się z samym Imperatorem lub zostać jego uczniem będą musieli wybrać stronę mocy. Czekać będzie aż dwanaście grywalnych postaci z unikatowymi figurkami.

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/308948/talisman-star-wars