Relic: Tajemnica Sektora Antian – Przygotuj się na walkę w Sektorze Antian!

relic_pudelkoOstatni odczyt Imperialnego Tarota wskazuje, że mroczne siły, skupione na naszym zniszczeniu, gromadzą się ponownie. Trzeba podjąć działania, albo cały nasz sektor upadnie.

Pora przyjrzeć się bliżej kolejnym elementom gry Relic: Tajemnica Sektora Antian. Tym razem skupimy się na niebezpieczeństwach czyhających na bohaterów.

W tym zakątku kosmosu siły Imperium muszą zmagać się z szerokim wachlarzem przeciwników z różnych frakcji. Niezliczone niebezpieczeństwa z regionów otaczających szczelinę w Osnowie przyjęły formę trzech talii Zagrożenia. Większość pól na planszy zawiera symbole w postaci czerwonych, żółtych lub niebieskich pieczęci ze znakiem Chaosu. Symbole te wyznaczają, z którymi taliami Zagrożenia będzie musiał zmierzyć się gracz.

Zagrożenie dla Imperium Ludzkości

Każda talia Zagrożenia wypełniona jest licznymi agentami Chaosu i innymi mieszkańcami głębokiej przestrzeni. Mądrze wybierajcie swoje starcia, ponieważ każdy bohater może szybko poczuć się przytłoczony, jeśli stanie do walki z przeciwnikiem, na którego nie jest przygotowany.

Hordy Orków przybyły na Spustoszone Rubieże Sektora Antian i starcie z nimi w brutalnej i krwawej walce jest nieuniknione. Czerwona talia Zagrożenia zawiera wyzwania skupiające się na Orkowych najeźdzcach, próbujących ustanowić swój przyczółek na tym obszarze. Bohaterowie polegający na Sile, powinni poradzić sobie z odparciem zielonoskórych barbarzyńców.

Imperium nie zdołało ustalić, dlaczego Statkoświat Eldarów wkroczył na obszar Pasma Zmierzchu i zazdrośnie broni przestrzeni wokół szczeliny w Osnowie. Starożytna, tajemnicza rasa bez wątpienia wejdzie w konflikt z siłami Ludzkości, gdy obie frakcje rozpoczną zmagania o kontrolę nad szczeliną. Żółta talia Zagrożenia wiąże się z konfrontacją z Eldarami. Te enigmatyczne istoty wyposażone są w zaawansowaną technologię i starożytną wiedzę, i w starciu z nimi bohaterowie bez wątpienia będą musieli wykazać się ogromnym Sprytem.

Flota Rój wdarła się na Stracony Front i usiłuje sięgnąć swymi chitynowymi mackami wgłąb sektora, a wygłodniali Tyranidzi czyszczą obszar z wszelkiego życia organicznego, jakie mogą pożreć i przetworzyć. Bohaterowie Imperium stawią czoła Tyranidom w niebieskiej talii Zagrożenia. Jedną z największych przewag Tyranidów jest ich przytłaczająca liczebność. Bohaterowie stający do walki z tymi owadopodobnymi wynaturzeniami, muszą posiadać niezłomną Wolę, aby przetrwać tak olbrzymią i zwartą ofensywę.

Każda z talii Zagrożenia zawiera licznych wrogów, którzy staną na drodze bohaterom. Poza Orkami, Eldarami i Tyranidami, w każdej talii znajdą się również Heretycy, zdradzieccy Space Marines Chaosu, czy Demony, które również przypuszczą szturm na wysłanników Ludzkości.

Choć talie Zagrożenia zawierają przede wszystkim przeciwników, natrafić w nich można również na różne Miejsca, Wydarzenia, Sprzymierzeńców i Uzbrojenie, które może pomóc bohaterom w walce. Karty Wydarzeń zapewnią graczom specjalne wyzwania albo zadania do wykonania. Spotkania pozwolą natrafić na Nieznajomych albo niezbadane Miejsca skrywające potężną moc lub niebezpieczeństwa. Na szczęście nie wszystkie siły we wszechświecie sprzysięgły się przeciwko Imperium i napotkani Sprzymierzeńcy ofiarują swoje wsparcie i specjalne zdolności, aby pomóc Ludzkości.

Śledźcie naszą stronę wypatrując kolejnych opisów gry Relic: Tajemnica Sektora Antian.

Na chwałę Imperatora!