Descent: Wędrówki w Mroku – Czy znajdziecie drogę w labiryncie?

labirynt_zaglady

W ruinach Sundayi kryje się Starożytne miasto, pełne niebezpieczeństw i tajemnic – pozostałości wymarłej cywilizacji na granicy Terrinoth. Przerażające stworzenia śledzą każdy ruch bohaterów, ale potężni sprzymierzeńcy pomogą im przebyć plątaninę ścieżek przez dziką puszczę i krajobraz zniszczonego miasta.

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się rozszerzenie do gry Descent: Wędrówki w Mroku, zatytułowane Labirynt Zagłady. Rozszerzenie wprowadzi do rozgrywki całkiem nową kampanię, nowych bohaterów, przeciwników, klasy postaci i wiele innych elementów. Akcja osadzona w dotychczas niezbadanych regionach Terrinoth zabierze graczy w podróż po gruzach starożytnego miasta. Rozgrywając kolejne zadania zawarte w tym rozszerzeniu bohaterowie spotkają sprzymierzeńców, którzy wesprą ich w walce z Mrocznym Władcą.

map-tile-fan

W obszernej kampanii w Labiryncie Zagłady znajdzie się dziewiętnaście przygód, które w ciekawy sposób wciągają graczy w opowiadaną historię. Mogą być one rozgrywane jako pojedyncze spotkania, ale zostały zaprojektowane jako części większej historii, opowiadające o podłych planach tajemniczej czarodziejki, która chce sprowadzić ciemność do świata Terrinoth.

Tak jak kampania z podstawowej wersji gry, Labirynt Zagłady jest skonstruowany w taki sposób, by rozwój historii uzależniony był od sukcesów i porażek graczy. Z każdą przygodą w której zwyciężyli, bohaterowie lub Mroczny Władca rosną w siłę, przygotowując się do ostatecznego rozstrzygnięcia w finale kampanii.

DJ04-plastic

Nowi bohaterowie, klasy, karty Mrocznego Władcy i wiele innych.

Niezależnie od tego, czy gracze będą rozgrywać całą kampanię, czy raczej pojedyncze przygody, elementy z Labiryntu Zagłady zostały zaprojektowane w taki sposób, aby urozmaicić każdą rozgrywkę w Descent: Wędrówki w Mroku. Nowa talia Mrocznego Władcy wzbogaci podstawową pulę kart z wersji podstawowej, a nowe rodzaje potworów zasilą szeregi sług Mrocznego Władcy.

green-diceBohaterowie nie zamierzają siedzieć bezczynnie, czekając aż Mroczny Władca zrealizuje swoje podstępne plany. W rozszerzeniu znajdziemy czworo nowych bohaterów, a także cztery zupełnie nowe, wszechstronne klasy. Jedną z nich jest potężny Władca zwierząt – niezrównany myśliwy, który u swego boku ma wiernego wilka gotowego śledzić ofiarę przez dzikie ostępy.

Kolejną klasą jest Łowca skarbów, niezrównany nie tylko jeśli chodzi o zdobywanie bogactw i odnajdywanie artefaktów, ale też zdolny obronić siebie i – jeśli zachodzi taka konieczność – swoją zdobycz przed zakusami wszelkich przeciwników.

wachlarz_postacie

Dla graczy, którzy wolą posługiwać się magią w jej najbardziej tajemnych aspektach ciekawą postacią będzie Wiedźmiarz. Jest to klasa nastawiona na rzucanie klątw, zdolna do takiego zaklinania potworów Mrocznego Władcy, by każdy ruch drogo je kosztował. Mając do dyspozycji pełen wachlarz klątw, plag i innych sztuczek, Wiedźmiarz stanowi złowrogie przypomnienie, że nawet najbardziej plugawe formy magii mogą być użyte w imię dobra.

Ostatnią z nowych klas jest Aptekarz, który stanowi skarbnicę eliksirów, toników i innych mikstur. Jednak nie należy uważać go jedynie za prostego dostawcę mikstur. Każdy przeciwnik, który go nie doceni może niespodziewanie znaleźć się w oparach trującego gazu.

wachlarz_klatwa

Wraz z nowymi wydarzeniami podróży, kartami stanów, przedmiotami sklepowymi i nowymi kośćmi mocy, Labirynt Zagłady zapewnia jeszcze większą różnorodność i regrywalność.

Czy uda Wam się odkryć bogactwa pogrzebane w ruinach starożytnego miasta i pokrzyżować plany Mrocznego Władcy? Przekonacie się już wkrótce, premiera Labiryntu Zagłady będzie miała miejsce już w II połowie 2013 roku!