Star Wars LCG – Nadejście Mrocznych Czasów

mroczne_czasy_2DNastały ponure czasy dla rebelii. Chociaż zniszczono Gwiazdę Śmierci, wojska Imperium wyparły rebeliantów z ich bazy.
- Imperium kontratakuje

Wszystkich fanów Gwiezdnych wojen, zmagań Mocy oraz gry karcianej Star Wars LCG na pewno ucieszy wiadomość, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się trzeci Zestaw Mocy z Cyklu Hoth, zatytułowany Mroczne Czasy.

W trzecim rozszerzeniu bitwa o Hoth nadal trwa, powoli zbliżając się do punktu kulminacyjnego. Siły Rebelii rozpoczynają ewakuację bazy Echo, przygotowując się do opuszczenia planety, a siły Imperium nacierają z jeszcze większą siłą, rzucając do walki ogromne maszyny kroczące, dysponujące potężną siłą ognia. Pośród 60 kart które można znaleźć w Zestawie Mocy znajdą się pojazdy, postacie i miejsca, które można włączyć do walki po wybranej stronie, wprowadzając jeszcze więcej możliwości podczas bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikiem lub podczas walki o przewagę.

Pomimo tego, że Mroczne Czasy odnoszą się głównie do wydarzeń na planecie Hoth, w rozszerzeniu znajdą się też inne karty, nawiązujące do innych sfer tego bogatego uniwersum – pojawią się tutaj tajne operacje Eskadry Renegatów, rozpocznie się polowanie łowców nagród na Hana Solo, znajdą się tutaj także jednostki Gotalów – dotąd ukrytych przed Imperium na obszarze Zewnętrznych Rubieży. W ten sposób nowe rozszerzenie rozbudowuje całe uniwersum, tworząc szerszy obraz wydarzeń w galaktyce.

SWC04-2

Kiedy nastają mroczne czasy, wzrasta potęga Sithów, którzy w tym rozszerzeniu otrzymują kilka ciekawych kart. Szczególnie interesująca jest Elita Anzatów, będąca bardzo uniwersalną kartą, która może znaleźć miejsce w każdej talii Sithów. Dzięki niej z łatwością będzie można zwyciężyć w walce o przewagę – trzy symbole mocy to taka sama premia jaką zapewnia Han Solo czy Luke Skywalker. Podczas walki Elita Anzatów stanowi naprawdę duży problem dla przeciwnika, skupiając aż dwie jego jednostki, co może czasem zatrzymać impet nawet najsilniejszego natarcia. Ponadto, przydzielona do mocy Elita Anzatów zapewnia bardzo dużą przewagę nad przeciwnikiem. Wobec takich oczywistych zalet naprawdę warto korzystać ze wszechstronności tej karty.SWC04-1

Nawiązując do wydarzeń znanych z filmu Imperium kontratakuje, Mroczne Czasy pozwalają rozegrać najbardziej dramatyczne fragmenty bitwy o Hoth, pozwalając napisać jej scenariusz na nowo, ale także stworzyć szerszy obraz uniwersum, wykorzystując nowe cele, jednostki i postacie. Wszystko to pozwoli uczynić świat Gwiezdnych Wojen jeszcze ciekawszym i bardziej rozbudowanym!

Już niedługo czeka nas nadejście Mrocznych Czasów, a tymczasem niech Moc będzie z Wami!