Android: Netrunner – Czas na wątpliwości

watplwosci„Wznosimy najbardziej zaawansowane obiekty, w bezpośredniej bliskości przytulnych osiedli, świetnej lokalnej kuchni i dogodnego transportu publicznego. Ta przebudowa przyniesie nowych miejsc pracy na wysokich stanowiskach, jak również pozwoli zatrudnić wykwalifikowanych robotników, a w efekcie przyczyni się do poprawy jakości życia w tym mieście.”
- Elizabeth Mills

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się drugi Pakiet Danych do gry karcianej Android: Netrunner, zatytułowany Wątpliwości.

Cybernetyczny konflikt w grze Android: Netrunner cały czas się rozwija. Wraz z rozwojem coraz bardziej innowacyjnych lodów i lodołamaczy, zarówno dla korporacji jak i runnerów nadszedł czas, by przyjrzeć się temu, jak opłacić rozwijająca się cyberwojnę. Czy blask najnowszych technologii szyfrujących i deszyfrujacych zwabi korporacje i runnerów, tak by zapomnieli o podstawowej wydajności? Czy wydajność to za mało by przeciwstawić się rozwijającym się, skomplikowanym strategiom przeciwników?

Nadszedł czas by odkryć New Angeles, znaleźć nowe, innowacyjne zastosowania dla programów i nauczyć się korzystać z siły opinii publicznej. Dla runnerów nadeszła pora, by wykazali się kreatywnością i odeszli od oczywistych schematów przy tworzeniu swoich programów. Dla korporacji nadszedł czas na wyprowadzenie potężnego ataku na całą kulturę runnerów, za pomocą zabójczych lodów, czarnych operacji, nawet jeśli właśnie poprawili swój wizerunek przez nową kampanię PR-ową. Nadszedł czas na Wątpliwości.

wachlarz

W grze Android: Netrunner, korporacje są ogromnymi, wszechobecnymi bytami, których nazwy pojawiają się w każdym aspekcie życia codziennego. Produkują wszystko – od najmniejszej rzeczy w twoim domu, przez trzyde, które oglądasz, aż do twojego miejsca pracy i twoich współpracowników. Cały czas zwiększają wpływy ludzkości na Ziemi i w całym układzie słonecznym, a ich główne siedziby to świecące i błyszczące wieże, prawdziwe bastiony najnowszej technologii i innowacyjnej myśli ludzkiej. Ich nazwy zobaczyć można wszędzie – rozbłyskujące na tablicach, ekranach i pojazdach. Widok osób, które wytatuowały ich loga na ramionach czy szyjach nie jest niczym niecodziennym.

W związku z tym, każda z korporacji w grze stara się jak najlepiej kontrolować swoją reputację. W końcu są w branży nie tylko po to, aby oferować najnowsze, najgorętsze technologie, ale po to, by zarabiać kredyty, i nie chcą, by zła prasa je spowolniła.

Zła prasa występowała w mechanice gry Android: Netrunner od premiery zestawu podstawowego. Każdy punkt złej prasy skutkuje jednym odnawialnym kredytem, który runner może wydawać podczas skoków. Reprezentuje on zasoby, udostępniane przez wywrotowych hakerów i inne osoby, wspólnie przeciwstawiające się korporacjom, które widzą jako „złych władców”.

Czasami korporacja zaryzykuje otrzymanie trochę złej prasy aby osiągnąć większą korzyść, ale im bardziej korporacja traci kontrolę nad swoim wizerunkiem, tym bardziej ułatwia runnerom działania przeciwko niej. Ostatecznie żadna korporacja nie może sobie pozwolić by jej wizerunek został zniszczony przez wiele punktów złej prasy. W związku z tym, dobrą wiadomością dla dwóch korporacji będzie wprowadzenie w Wątpliwościach pierwszych możliwości pozbywania się złej prasy.

Elizabeth Mills

mills

Weyalnd Consortium padło ostatnio ofiarą złośliwej, czarno PR-owej kampanii. Niewielka grupa rozgoryczonych osobników wysnuła oszczercze, niepoparte dowodami zarzuty, według których Weyland miałby być przypuszczalnie zamieszany w jakiś rodzaj strategii „spalonej ziemi”. Prawda jest taka, że Weyland Consortium od dawna jest zwolennikiem i propagatorem „zielonej” technologii. Jednym z najważniejszych wartości firmy jest „harmonijna integracja projektu i środowiska”. Równie aktywnie jak rozwijanie ludzkości przez tworzenie nowatorskich instalacji na Ziemi, Księżycu i Marsie, Weyland wspiera organy władzy tworzące prawo w zakresie zagospodarowania przestrzennego, które pozwoli na lepszą regulację i przebudowę istniejącej miejskiej zabudowy mieszkalnej. Takie projekty zagospodarowania są istotne zarówno dla utrzymania tożsamości lokalnych społeczności, jak i do ustanawiania jasnych standardów jakości dla wszystkich obiektów architektonicznych i konstrukcji powstających w trakcie tego procesu.

Emerytura klona

emerytura

Odkąd naukowcy i politycy po raz pierwszy naprawdę zaczęli rozważać możliwość klonowania ludzi, technika związana z tym procesem była poddana ścisłej kontroli i mocno krytykowana. Za przewodnictwem organizacji i instytucji pozarządowych, przeciwnicy klonowania lobbowali przeciwko każdemu działaniu rozwijającemu tę technologię. Dlatego też klonowanie jest jednym z najbardziej rygorystycznie regulowanych spośród wszystkich rodzajów przemysłu. W związku z tym Jinteki jest dumne nie tylko z doskonałych usług świadczonych przez ich klony każdego dnia na całym świecie, są dumni również ze spełniania wszystkich lokalnych, stanowych, krajowych i międzynarodowych standardów rozwoju procesu klonowania. Kiedy inni myślą o klonach, myślą tylko o jednostkach, które pozwoliły pokonać ograniczenia w podróżach kosmicznych, i które mocno zmniejszyły wskaźnik śmiertelności w wielu branżach. Jednak kiedy Jinteki myśli o klonach, pamięta ich jako przyjaciół i towarzyszy. Firma jest dumna z ciągłej pracy nad dbaniem o swoje aktywne klony, i udogodnień dla tych, które już przeszły na zasłużoną emerytrę.

Przemyśl możliwości

Zawładnij wiadomościami. Kontroluj grę. Jeśli nie możesz wygrać z ekonomią przeciwnika, może czas zmienić rodzaj wyzwania?
Nadchodzi czas na zastosowanie całkiem nowych strategii. Czas przyniesie nowe, niesamowite rozwiązania. Czas na Wątpliwości nadejdzie w III kwartale tego roku.