6 marca 2017

Gra o Tron LCG: Obrona Królestwa

gt17_box_300

Obrona królestwa

Mamy przyjemność zapowiedzieć nadchodzącą premierę dodatku do gry karcianej Gra o Tron z cyklu Krew i złotoObrona Królestwa!

Nadchodzą wielkie zmiany w Westeros. Obrona Królestwa, podobnie jak inne dodatki tego cyklu, będzie skupiać się na wydarzeniach z Nawałnicy mieczy. Złoto, od zawsze tak istotne w Grze o Tron: Grze karcianej, będzie obfitowało w większe niż kiedykolwiek korzyści, dzięki słowu kluczowemu Darowizna oraz nowym możliwościom finansowym każdej frakcji. Co więcej jest to również szansa, by zagrać nowymi postaciami wprowadzonymi do talii, jak Goździk, nowa wersja Melisandre oraz bękart rodu Botleyów – Wex Pyke.

gt17_cardfan1

Cienie rodzą się ze światła

gt17_card_melisandreW podstawowej wersji Melisandre była fundamentem każdej talii, która skupiała się na klękaniu wrogimi kartami. W połączeniu z innymi sługami R’hllor Melisandre klękała najbardziej wpływowymi postaciami przeciwnika, by powstrzymać je od udziału w wyzwaniu.

Nowa talia wzbogaca i rozwija ród Baratheonów wzmacniając jego zdolności do zdobywania władzy w fazie dominacji, bez większych zmartwień o wyzwania. Nowa Melisandre, wprowadzona przez dodatek Obrona Królestwa, kosztuje więcej niż jej poprzednia wersja, ale ma zwiększoną siłę. Co więcej zyskała słowo kluczowe Intuicja, a jej nowa zdolność brzmi: Reakcja: Po tym, jak wygrasz dominację, wybierz przeciwnika i podejrzyj karty na jego ręce. Następnie wybierz i odrzuć 1 kartę z danej ręki. Jeżeli dana karta to postać, umieść ją w stosie kart zabitych właściciela.

Gracz Baratheonów będzie w stanie zyskać niewyobrażalny wpływ na przebieg gry przeciwnika dzięki Melisandre – każde zdanie jej umiejętności wprowadza nową korzyść. Możesz zobaczyć rękę przeciwnika, dzięki czemu wiesz, czego możesz spodziewać się w jego następnych ruchach, oraz odrzucić wybraną kartę. Jeśli obawiasz się Makowego mleka lub Osądu namiestnika możesz z łatwością się ich pozbyć. Kolejną korzyść można uzyskać, odrzucając kartę postaci na stos kart zabitych, co uniemożliwi przeciwnikowi zagranie kopii tej karty.

gt17_card_light-of-the-lord

Jedynym zastrzeżeniem do umiejętności Melisandre jest to, że wcześniej trzeba wygrać dominację. Zawładnięcie Żelaznym Tronem z pewnością w tym pomoże, jednak inna karta Baratheonów z tego rozszerzenia może również okazać się użyteczna. Światło Pana jest dodatkiem, który można przypisać do każdej postaci Baratheonów lub postaci z cechą R’hllor.

Płonące serca

Noc jest ciemna i pełna strachów, lecz ze światłem R’hllor i mocą Melisandre możesz poprowadzić ród Baratheonów do zwycięstwa. Ochronisz Westeros czy zapanuje ciemność? Obrona Królestwa pojawi się w sklepach w drugim kwartale 2017.