4 lutego 2021

Galaktyczne zapowiedzi: Dzień 4

PLANY_2_990x280_galakta

Nadszedł 4 dzień zapowiedzi. Kolejne gry, które ukażą się z naszym logiem na pudełku ujawnimy dzisiaj w ciągu dnia. Pełną listę już zapowiedzianych tytułów znajdziecie tutaj.

Zapraszamy do trwającej zabawy na naszym profilu na facebooku gdzie na podstawie symboli odgadujecie, co to będą za gry.

A oto one:

Anno 1800

anno_1800_box_3d_mockupW Anno 1800, grze planszowej opartej na popularnej grze na PC firmy Ubisoft, nieustannie rozbudowujesz swój własny przemysł, aby rozwijać swoją domową wyspę.

Floty statków pozwalają na ożywiony handel i rozwój nowych wysp w Starym i Nowym Świecie. Musisz spełniać oczekiwania swojego ludu. Mieszkańcy początkowo są zadowoleni z chleba i odzieży, ale wkrótce domagają się cennych towarów luksusowych. Musisz rozsądnie planować produkcję i łańcuch dostaw, oraz zwracać uwagę w którym kierunku Twój kraj się rozwija. Twój cel: mądrze zarządzaj rolnikami, robotnikami, rzemieślnikami, inżynierami i inwestorami. Konkurencja nigdy nie śpi i może w każdej chwili wyrwać ci nowe osiągnięcia sprzed nosa! Kto stworzy najlepiej prosperującą wyspę?

 Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/311193/anno-1800

Oriflamme

oriflamme_3d_box_mockupKról umarł nie pozostawiając po sobie potomka. W całym królestwie najbardziej wpływowe rodziny próbują przejąć władzę poprzez spisek, przebiegłość… i przelewając krew.

Jesteś głową jednej z tych rodzin. Zagrywaj swoje karty zakryte, by przygotować swoje brudne plany. Chroń swoje interesy lub stwórz kaskadę działań. Ujawnij swoje machinacje w odpowiednim momencie. Zdobądźcie wystarczającą ilość wpływów, aby zająć tron!

W Oriflamme gracze trafiają w sam środek średniowiecznego sporu o francuską koronę królewską. Król nie żyje! Niech żyje król! Jako głowy wpływowych rodzin gracze dążą do zdobycia władzy z przebiegłością i złośliwością, mocą i siłą, cnotą i niesławą. Ich cel: tron króla!

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/287084/oriflamme

Załoga: Wyprawa w głębiny

zaloga_2_3d_box_mockupTo niezależny sequel gry Załoga, zdobywcy tytułu „Kennerspiel des Jahres 2020“ (Zaawansowana gra roku).

Pora skoczyć na głęboką wodę! Zostaliście zaproszeni do udziału w niesamowitej ekspedycji w morskie odmęty. Głęboko pod powierzchnią natrafiono na pradawne artefakty i to wy musicie wyruszyć, by odkryć ich pochodzenie. Wasi mocodawcy nie mówią wam jednak wszystkiego. Sami musicie zanurzyć się w nieznane, by móc rozwikłać tę zagadkę. Załoga: Wyprawa w głębiny to niezależna kontynuacja gry Załoga, zdobywcy tytułu Kennerspiel des Jahres 2020 (Zaawansowana gra roku). 96 kart zadań postawi graczy w obliczu kolejnych wyzwań o zróżnicowanym stopniu trudności, nadając rozgrywce nowej głębi i świeżości. Dobra komunikacja to podstawa – ale pod wodą wszystko jest trudniejsze, niż się wydaje…

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/324856/crew-mission-deep-sea