22 marca 2017

Frachtowiec C-ROC

swx58_box_right

Szumowiny i Nikczemnicy w końcu postanowili odebrać, co im się należy. I zrobią to w epickim stylu.

Mamy przyjemność zapowiedzieć rozszerzenie Frachtowiec C-ROC do gry X-wing.

C-ROC to statek, który będzie można pilotować podczas rozgrywek w formacie epickim. W zestawie znajduje się jedna figurka Frachtowca C-ROC, jedna figurka interceptora M3-A w alternatywnych barwach, siedem kart statków, trzydzieści kart ulepszeń, wszystkie niezbędne wzorniki, talie obrażeń, żetony i inne elementy potrzebne, aby włączyć Frachtowiec C-ROC do galaktycznych batalii. Dodatkowo w rozszerzeniu znajdzie się także scenariusz filmowy, w którym C-ROC przyciągnie uwagę Imperium lub Rebelii.

swx58_spread

Frachtowiec C-ROC

Frachtowiec typu C-ROC stanowił ulubiony statek handlarzy, przemytników i korsarzy na terenie całych Zewnętrznych Rubieży. Zaprojektowany w oparciu o konstrukcję wykorzystaną przez Imperium we frachtowcach typu Gozanti, dysponował zwiększoną przestrzenią ładunkową. Został też wzbogacony o trzy dodatkowe silniki i zmodyfikowany pancerz, który nadawał jego sylwetce charakterystyczny kształt. Jako niezawodny koń pociągowy, tworzący trzon zarówno kupieckich konwojów, jak i pirackich flot, mógł być ekwipowany w broń i wyposażenie służące do transportu towarów, zapewniania wsparcia mniejszym jednostkom lub udziału w bitwach, by bezpośrednio wiązać przeciwnika walką.

SWX58_C-ROCDzięki swojej ponadprzeciętnej wytrzymałości C-ROC może służyć za trzon armii Szumowin. Cztery osłony i dziesięć punktów kadłuba pozwalają nowemu frachtowcowi wytrzymać zmasowany ostrzał, a jeśli wziąć pod uwagę także jego akcje umocnienia i naprawy, jest niemal nie do ruszenia – umocnienie pozwala na zmniejszenie obrażeń na jednej sekcji statku, podczas gdy naprawa przywraca utracone osłony. Najważniejsze jednak, że z tymi wszystkimi zaletami C-ROC mieści się w zaledwie 35 punktach eskadry.

Oczywiście nie wystawisz tego frachtowca bez żadnych ulepszeń, a tych jest w zestawie całkiem sporo. Na początek warto dodać Ciężką wieżyczkę laserową, aby dodać nieco siły ognia. Poza tym na statku znajdziesz mnóstwo możliwości rozbudowy – na karcie znajdują się dwa symbole rozwinięć załogi, jedno drużyny, trzy ładunki i jeden zaczep.

Jeśli nie możesz się zdecydować, które rozwinięcia zamontować na swoim C-ROCu, możesz zawsze wybrać Cikatro Vizagę, Azmorigana i tytuł „Kupiec Jeden”. Dzięki tym trzem rozwinięciom będziesz mógł dostosować swój frachtowiec nawet w ogniu walki, upewniając się, że wyciśniesz z niego najwięcej w każdej możliwej sytuacji, używając najodpowiedniejszych rozwinięć, o ile nie kosztują więcej niż te już używane.

Format standardowy

swx58_m3-a_plastic_leftC-ROC, mimo że zachowuje skalę gry, czyli 1:270, jest za duży, żeby włączyć go do gry standardowej. Dlatego w rozszerzeniu znalazł się także wyjątkowy model interceptora M3-A w alternatywnych barwach, czterech pilotów dla tego statku oraz nowe ulepszenia. Te nowości sprawią, że Szumowiny i Nikczemnicy otrzymają jeszcze więcej możliwości budowania eskadr na turniejach.

Po pierwsze przy statku znajdziesz przedrukowaną kartę Interceptora typu „Heavy Scyk”, uwzględniającą najnowsze zmiany. Za dwa punkty eskadry tytuł ten nie tylko pozwala na zainstalowanie nowego rozwinięcia, ale także zwiększa wartość kadłuba o 1, co czyni M3-A znacznie trudniejszym do zniszczenia.

„Heavy Scyk” to tylko jeden z dwóch tytułów zmieniających oblicze M3-A. Dla Interceptorów typu „Light Scyk” skręty są bajecznie łatwe, przez co wszystkie stają się zielonymi manewrami, a wartość statku obniża się o dwa punkty eskadry. Ma to swoją cenę – wszystkie karty obrażeń są przydzielane „Light Scykom” odkryte, jednak jest to ryzyko, które warto ponieść, jeśli planujesz zbudować liczną eskadrę interceptorów M3-A.

Galaktyka możliwości

Galaktyka Star Wars jest pełna możliwości łatwego zarobku, jeśli wiesz, gdzie szukać. Jednak, aby zabezpieczyć swoje bogactwa, będziesz potrzebował statku, który może z łatwością wytrzymać nawet najsilniejszy ostrzał.

Przez długi czas Szumowiny i Nikczemnicy trzymali się z dala od niektórych rejonów galaktyki i nie mieli wystarczającej siły, by przedrzeć się przez niektóre z imperialnych blokad. Z frachtowcem C-ROC Szumowiny w wielkim stylu wkraczają do formatu Epickiego i nagle stają się godnym przeciwnikiem dla statków takich jak Imperialny transportowiec szturmowy czy Imperialna korweta typu Raider.

Jak wyposażysz swojego C-ROCa? Jaki masz pomysł na nową eskadrę interceptorów M3-A? Jakie sztuczki wykorzystasz, aby przechytrzyć przeciwnika? Planuj, bo premiera frachtowca C-ROC jest zaplanowana na II kwartał 2017.