11 sierpnia 2016

Eldritch Horror: Widma Carcosy – zapowiedź

16230R-BOX-PO-1

Mamy przyjemność zapowiedzieć nadejście nowego rozszerzenia do Eldrtich Horror – Widma Carcosy. Nowy dodatek pozwoli Wam dojrzeć znaki zwiastujące nadejście Hastura, uwięzionego w starożytnym mieście ukrytym między gwiazdami. Kultyści już pracują nad przyzwaniem swojego boga, a szaleństwo dotyka coraz więcej osób. Czy macie tyle odwagi, by powstrzymać nadejście boga?

eh06-sample-700w

Uwięziony wśród gwiazd

eh06_ancientone_hasturDaleko od ziemi, w pobliżu gwiazdy Aldebaran, wije się Nieopisywalny. Mimo że gwiazda jest daleko, a patrzący na nią ludzi nie zdają sobie sprawy z tego, co jest ukryte w jej pobliżu, Wy wiecie. Wiecie też, że kultyści rozpoczęli swoje rytuały w mrocznych kryjówkach. Że wszechobecne szaleństwo zwiastuje nadejście okropnej grozy. Widzieliście Żółty Znak.

Hastur to nowy Przedwieczny, z którym przyjdzie Wam walczyć w Widmach Carcosy. Gra z tym przeciwnikiem będzie krótsza, ale bardziej intensywna, a każda decyzja będzie miała olbrzymi wpływ na losy badaczy. Żeby wygrać grę, należy rozwiązać zaledwie 2 tajemnice, ale nawet to może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, kiedy Hastur ześle na graczy potworne wizje, będące prostą drogą do obłędu.

Jeśli Hastur się przebudzi, jego wpływ zacznie być znacznie bardziej odczuwalny, a jego wynaturzona forma będzie przepływać do tego świata, a czasem nawet badacze doświadczą wizji samej Carcosy. Kiedy gwiazdy ustawiają się w ustalonym porządku, gracze mogą dokonać wyboru: albo jeden z nich otrzyma Stan Plagę Szaleństwa, albo wszyscy gracze stracą tyle poczytalności, ile jest bram na planszy. Plaga Szaleństwa to nowy stan, który sprawia, że otaczający gracza sprzymierzeńcy zaczynają zachowywać się podejrzanie.

Wróg jest wśród nas

Zaproszenia zaczynają się pojawiać zupełnie niespodziewanie. Jedne są oczywiste i nie do przeoczenia, jak list wsunięty pod drzwiami. Inne, bardziej subtelne, są poukrywane wszędzie wokół i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że już jesteś pod ich wpływem. Ogłoszenia w gazetach, plakaty, uliczni artyści. Wszyscy są tu, akurat w tym miejscu tylko po to, żeby powiedzieć Ci: przyjdź, moc może być Twoja. Za drobne poświęcenie.

Jeśli wyrzekniesz się swych przyjaciół, może uda Ci się w zapomnianej księgarni w Buenos Aires zdobyć zakazany egzemplarz Króla w Żółci. Tomiszcze z pewnością doprowadzi wszystkich wokół Ciebie do obłędu, ale moc w nim zawarta może okazać się kluczem do zwycięstwa.

king_in_yellow eh06_summon-byakhee

Słudzy Hastura znani są także ze swojej mocy kontrolowania specyficznego rodzaju potworów – byakhee. Na ich skrzydłach łatwo jest przemierzać olbrzymie odległości, lecz czy wola badacza będzie na tyle silna, żeby okiełznać stwora? Usługi byakhee prawie zawsze muszą zostać okupione poczytalnością maga.

Nowe łachmany Króla

Widma Carcosy przebiją się do naszego świata już w IV kwartale 2016. Macie jeszcze czas, żeby przygotować się na obłąkańczy spektakl, za którego scenariusz odpowiedzialny jest sam Król w Żółci.