28 listopada 2019

Druga fala dodatków do gry Talisman: Magia i Miecz w połowie grudnia

Pierwsza fala dodatków do Talismanu już do Was dociera, a my już kolejną dobrą wiadomość. Druga fala dodatków do gry, która wychowała wielu graczy – Talisman: Magia i Miecz już niedługo trafi do sklepów! A już w tej chwili rozpoczynamy przedsprzedaż tych produktów. Znajdziecie je w naszym sklepiku oraz w najlepszych sklepach z grami planszowymi.
W tej części dodruku znajdziecie takie tytuły jak:

                          talisman_panijeziora_box3D    talisman_wilkolak_box3D
Pani Jeziora Wilkołak
talisman_miasto_box3D talisman_smoki_box3D
Miasto Smoki
talisman_zapomnianekrainy_box3D
Zapomniane Krainy

Więcej o Zapomnianych Krainach:

talisman_zapomnianekrainy_visual

Przygody, bitwy, chwała i śmierć! Witaj ponownie w magicznych krainach Magii i Miecza.

Przedstawiamy najnowsze rozszerzenie Zapomniane krainy. Jest to połączenie dwóch dodatków dostępnych wcześniej w druku na żądanie: Puszka Pandory oraz Krainy Odmętów.

Rozszerzenie Zapomniane krainy wprowadza do gry Talisman: Magia i Miecz nową talię Przygód, nazywaną talią Nieszczęść, jak również trzy nowe Alternatywne Zakończenia, razem tworzące pierwszą część tego dodatku – Puszkę Pandory. Druga część, Krainy Odmętów, zawiera dwie nowe krainy do zbadania: kryjówkę Szczurzej Królowej oraz siedzibę Lorda-Widmo. Nieustraszeni bohaterowie będą mogli spróbować przekroczyć te zdradzieckie obszary pomiędzy planszami z rozszerzeń Miasto oraz Podziemia, lub zagłębić się w nie, aby zmierzyć się z ich władcami.
Obie części można wykorzystywać razem lub osobno.

Co znajdziesz w pudełku?

Planszę

talisman_zapomnianekrainy_board_2_z_zalamaniem

Plansza łącząca dodatek Podziemia i Miasto.

36 kart Nieszczęść

talisman_zapomnianekrainy_nieszczescia

W talii Nieszczęść znajdują się jedne z najtrudniejszych, najbardziej zdradliwych spotkań ze świata Magii i Miecza. Wykorzystuje się ją podczas rozgrywki z jednym z trzech Alternatywnych Zakończeń znajdujących się w tym rozszerzeniu. Kiedy gracze losują karty Nieszczęść, muszą się upewnić, że ich Poszukiwacze są gotowi na tak wymagające wyzwania. Specjalne zdolności i efekty, które wpływają na karty Przygód, wpływają również na karty Nieszczęść, ale tylko po tym, jak zostaną wylosowane i umieszczone na planszy.

3 karty alternatywnych Zakończeń

talisman_zapomnianekrainy_zakonczenia

Korzystanie z tych kart jest całkowicie opcjonalne, gracze powinni ustalić przed rozpoczęciem gry, czy chcą ich użyć. Karty Alternatywnych Zakończeń wchodzące w skład rozszerzenia Puszka Pandory mogą być wykorzystywane razem z kartami Alternatywnych Zakończeń z innych rozszerzeń.

Karty Alternatywnych Zakończeń zastępują warunki zwycięstwa z gry podstawowej i zapewniają graczom inne, odmienne sposoby na wygranie rozgrywki. Wykorzystując ten wariant, na obszarze Korony Władzy, Poszukiwacze będą musieli spotkać kartę Alternatywnego Zakończenia i postępować zgodnie z wydrukowanymi na niej zasadami – nie będą mogli rzucać Zaklęcia Rozkazu ani spotykać na tym obszarze innych Poszukiwaczy, chyba że dana karta Alternatywnego Zakończenia mówi co innego.

20 kart Mostu

talisman_zapomnianekrainy_most

20 kart Tuneli

talisman_zapomnianekrainy_tunel

Specjalne zdolności i efekty, które wpływają na karty Przygód, wpływają również na karty Mostu i Tunelu, ale tylko po tym, jak zostaną wylosowane i umieszczone na planszy. Kiedy karty Mostu i Tunelu zostają odrzucone, należy wtasować je do odpowiednich talii.

6 kolorowych plastikowych podstawek

podkladki

Pomogą rozróżnić figurki poszukiwaczy.

 

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest gra Talisman: Magia i Miecz oraz rozszerzenia Miasto i Podziemia.