8 października 2015

Catan: Wersja podróżna

CATAN_podrozny2

Rodzina gier CATAN ponownie się powiększa! Od teraz gracze będą mogli handlować, budować i rozwijać swoje osady podczas każdej swojej podróży a także na plaży czy też pikniku. „Catan: Wersja podróżna” mieści się w praktycznym, plastikowym pudełku, które po rozłożeniu pełni funkcję planszy. Do przechowywania małych elementów przeznaczone zostały cztery wyjmowane szufladki. Aby umożliwić grę w każdych warunkach, elementy takie jak drogi czy osady wyposażono w wypustki do wpinania w planszę.

„Catan: Wersja podróżna” pomimo swoich kompaktowych rozmiarów zawiera wszystkie elementy podstawowej gry „Catan”. Ponadto gra została poszerzona o wariant dla dwóch graczy.

catan_walizeczka

Najważniejsze różnice między grami „Catan: Wersja podróżna” a „Catan – Gra Planszowa:

  • Cała gra mieści się w walizeczce, która zajmuje mniej niż połowę miejsca, które zajmuje podstawowy „Catan”.
  • Wszystkie figurki przechowywane są w małych szufladkach. Podczas gry można je wygodnie wyciągnąć, a po grze wsunąć na miejsce.
  • Drogi, osady i miasta wyposażone zostały w wypustki odpowiadające otworom na planszy. Dzięki temu żadne wstrząsy ani powiewy wiatru nie popsują gry.
  • Obie kości mieszczą się w zamykanym pudełeczku, które nie tylko chroni je przed zaginięciem, ale także pozwala na wykonanie rzuty, kiedy brak miejsca na turlanie.
  • Rozkładanie gry „Catan: Wersja podróżna” zajmuje zaledwie parę sekund.
  • W podróż często jedzie się we dwójkę, dlatego „Catan: Wersja podróżna” zawiera również wariant dla dwóch osób.

catan_podrozny_plansza

Catan: Wersja Podróżna już w tym miesiącu pojawi się na półkach sklepowych.