28 stycznia 2016

Bitwa o Endor – System Open 2016

x-wing-open-header

Zasiadasz w kabinie pilota. Zapinasz pasy. Kiedy zwracasz maszynę w stronę śluzy, wszędzie wokół rozbrzmiewa dudnienie rozgrzewanych silników. Czerwone i niebieskie światła ostrzegawcze wskazują ci drogę. Pewnym ruchem pociągasz za dźwignię i już po chwili jesteś w przestrzeni. Spoglądasz w prawo – twoja eskadra leci w równym szyku. Nagle z ciemności wyłania się pojedyncze światło. Potem pojawiają się kolejne. Setki imperialnych myśliwców. Nie ma już odwrotu – namierzacie cel i otwieracie ogień. Przestrzeń kosmiczna rozbłyska w kosmicznej bitwie…

Od 31 marca do czerwca trwać będą najbardziej wyjątkowe mistrzostwa X-wing we wszechświecie – System Open Series 2016. W ośmiu krajach odbędą się elitarne turnieje, których zwycięzcy otrzymają transport, zakwaterowanie i Zaproszenie na Coruscant – ostateczny turniej, który odbędzie się podczas Star Wars Celebrations 2016 w Londynie. Wśród wybranych krajów, w których odbędą się prestiżowe turnieje, znalazła się także Polska! Turniej w Polsce wyróżniono symbolem jednego z najważniejszych miejsc w ostatecznej bitwie przeciwko siłom Imperium – księżyca Endor. Turniej w Warszawie odbędzie się 30.04-02.05. Szczegółowe informacje ujawnimy już wkrótce.

endor_open_tlo

Asy przestrzeni

Każdy z ośmiu turniejów to zażarta walka, trwająca przez trzy dni. W każdym regionie może być tylko jeden zwycięzca – tylko tak można zdobyć prawo do udziału w ostatecznym turnieju podczas ekskluzywnego wydarzenia Star Wars Celebrations w Londynie. Tam gracze będą musieli wykazać się nie tylko zmysłem taktycznym i umiejętnościami dowodzenia, ale także doskonałą znajomością wszystkich trzech występujących w grze frakcji.

Turniej w Warszawie będzie trwał trzy dni od 30 kwietnia do 2 maja. Informacje dotyczące zapisów pojawią się w późniejszym terminie – przygotujcie się!

swx-open-photo-4

Dołącz do najlepszych

Ten rok to naprawdę niesamowity czas dla fanów X-wing. Mamy okazję śledzić śmiałe poczynania rebeliantów w serii Star Wars: Rebelianci oraz w filmie Przebudzenie Mocy – oba z nich są inspiracją do wprowadzenia do gry nowych statków i scenariuszy. Weźcie udział w tej wojnie, nie tak odległa galaktyka czeka na Was, dowódcy!