11 października 2021

Beast: Zapowiedź

3d Box

„Kiedy dotarliśmy na miejsce, jawiło się niczym raj i spełniony sen o nieskończonym dobrobycie… O jakże naiwnie chcieliśmy w to wierzyć! Jednak te przesiąknięte pradawnymi tajemnicami i magią ziemie miały już swoją Panią… Bezlitosna natura, w miarę jak karczowaliśmy lokalne lasy i zawłaszczaliśmy coraz śmielej kolejne połacie terenu, okazała swój gniew. Nadszedł czas łowów, czas walki o ocalenie – nastał czas BESTII…”

Z ogromną przyjemnością zapowiadamy polską edycję Beast, asymetrycznej gry ukrytych ruchów z mechaniką jeden przeciw wielu, w której gracze, jako nieustraszeni łowcy, zmierzą się z budzącym grozę monstrum, w które wcieli się jedno z Was! Tylko Wasze zdolności przetrwania, współpracy i planowania pokażą kto wyjdzie cało z tego pojedynku, który może zaważyć na przyszłości Waszego ludu na tych ziemiach. Beast jest grą przeznaczoną dla 2-4 graczy w wieku powyżej 14 lat.

Beast_Rozkad_1920_1080_2

Przyczajona Bestia, łowcy w natarciu

Beast_Grafika_1_600_613Każda rozgrywka rozpocznie się od wyboru gracza, który wcieli się w tytułową Bestię, potężne monstrum które wybieramy z dostępnej puli, wyposażoną w unikatowe i zabójcze zdolności. Gracz posługując się specjalną talią ruchu będzie w sekrecie poruszał się po mapie, aby w dostępnym czasie zgładzić jak największą liczbę wieśniaków, co ostatecznie przełoży się na przepędzenie ludzi z tych terenów. Każdy pożarty mieszkaniec (lub jedno ze zwierząt) zapewni graczowi kierującemu Bestią specjalne znaczniki, dzięki którym potwór będzie rósł w siłę i stawał się jeszcze skuteczniejszym narzędziem zniszczenia.

Z drugiej strony pozostali gracze, jako łowcy najlepsi z najlepszych, dzięki współpracy, planowaniu i dedukcji podejmą się arcytrudnego zadania wytropienia i zgładzenia potwora, który przewyższa ich siłą po wielokroć! Bezpośredni atak nie wchodzi w grę, konieczny jest odpowiedni plan, przygotowania i bezbłędna realizacja. W przeciwnym razie gracz szybko skończą w paszczy Bestii, którą pragną pokonać. Najpierw trzeba jednak wytropić stwora na ogromnym terenie, a gdy łowcy wpadną na jego ślad – niezbędne będzie wydedukowanie, dokąd się uda!

W ich misji gracze nie będą jednak pozostawieni sami sobie – dzięki mechanizmowi asymetrycznego dobierania kart, łowcy (ale i Bestia!) w toku rozgrywki zyskają nowe możliwości. Każda z postaci dysponuje również osobistą talią pełną potężnych kart, sami zaś łowcy posiadają spersonalizowane zdolności, które wykorzystane w odpowiednim momencie mogą przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. W ręce graczy trafić również mogą rozmaite przedmioty.

Zbliża się czas łowów!

Mnogość komponentów, asymetryczny mechanizm rozgrywki, atrakcyjna szata graficzna i angażująca rozgrywka to tylko kilka z zalet tego nadchodzącego tytułu! Uwolnij wewnętrzną bestię i jako jeden z dostępnych w grze potworów siej spustoszenie w północnych krainach, lub wciel się w wybranego łowcę, by wraz z towarzyszami z odwagą bronić ludzkich osad. Ten pojedynek przejdzie do historii, lecz zwyciężyć może tylko jedna ze stron!

Beast_Art_1_600_588 Beast_Art_7_600_588 Beast_Art_15_600_589

Gry spodziewamy się w 2022 roku.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony kampanii na Kickstarterze (Kliknij tutaj >>>), gdzie możecie wesprzeć projekt (będzie dostępna opcja wersji polskiej!) i dołączyć do kilku tysięcy wspierających! Znajdziecie tam również więcej informacji o samej grze czy przykłady rozgrywki. Pamiętajcie również, że wspierając kampanię zapewniacie sobie moc dodatkowej zawartości! Serdecznie zachęcamy do wspierania!