22 września 2022

Zwiadowcy Oltréé

Cesarstwo przestało istnieć… a kraina pogrążyła się w mrocznych wiekach. Jednak pozostała przynajmniej jedna cesarska tradycja. Z wnętrza swych twierdz i fortec Zwiadowcy niezłomnie kontynuują życiową misję ochrony mieszkańców krainy, patrolowania dziczy, jednoczenia społeczności, walki z potworami i odzyskiwania starożytnych skarbów, aby pewnego dnia nadzieja odrodziła się na nowo. Oltréé wzywa dzielnych zwiadowców! Każdy z graczy wcieli się w rolę jednego z bohaterów, którzy spróbują odbudować twierdzę i oczyścić pobliskie tereny z zagrożeń!

Zwiadowcy

Oprócz imienia i ilustracji każdego Zwiadowcę charakteryzuje kość jednej z 4 Profesji, Zdolność oraz pasek Zdrowia.

Oltree_Instrukcja_Gaspard

Profesja: Każdy Zwiadowca posiada kość Profesji z jednej z 4 Profesji: Żołnierza, Rzemieślnika, Uczonego lub Podróżnika.

Zdolność: Każdy Zwiadowca posiada unikatową Zdolność. Wszystkie Zdolności opisano poniżej.

Zdrowie: Zdrowie Zwiadowcy reprezentuje jego wigor oraz zdolność do pokonywania przeszkód, jakie staną na drodze do pomyślnego wykonania przydzielonego zadania. Zdrowie Zwiadowcy ma wartość maksymalną (4 lub 5 zależnie od Zwiadowcy) oraz wartość minimalną (O).

Próg Wytrzymałości: Na pasku Zdrowia oznaczono próg Wytrzymałości. Kiedy znacznik Zdrowia Zwiadowcy spadnie do tego progu (lub poniżej), nie może on już używać swojej Zdolności. Zwiadowca odzyskuje możliwość korzystania ze Zdolności, gdy tylko znacznik Zdrowia powróci na pole powyżej progu Wytrzymałości. Kiedy poziom Zdrowia wynosi 0, nie może spaść niżej. Wówczas Zwiadowca nie może korzy- stać ze ścianek Wysiłku na kościach Profesji.

Zdolności

Zdolności zwiadowców świadczą o ich wyjątkowości. Każda rozgrywka może wyglądać inaczej, jeśli wybierzecie inny zestaw bohaterów.

Oltree_Instrukcja_Zwiadowcy

 

 

Grę możecie zamówić w najlepszych sklepach z grami planszowymi i w naszym galaktycznym sklepie
>>>TUTAJ<<<.