15 czerwca 2015

Zostań Władcą Wojny!

Z przyjemnością informujemy, że, w związku z nawiązaniem przez nasze wydawnictwo współpracy z brytyjską firmą Black Box Games, nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polska edycja doskonałej dwuosobowej gry karcianej Lords of War: Władcy Wojny.

lords-of-war-logo

Podczas rozgrywki w Lords of War: Władców Wojny gracze przenoszą się na pole bitwy, na którym w zażartej walce ścierają się dwie armie rodem ze świata fantasy. Waszym celem, jako głównodowodzących armii, jest albo zdziesiątkowanie sił rywala, albo pozbawienie jego armii wystarczającej liczby dowódców, bez których żadne wojsko nie poradzi sobie na polu bitwy. Nikt nie obiecuje, że starcie to będzie delikatne i miłe, wprost przeciwnie! Biada słabeuszom! Ale co tu się dziwić, w końcu wojna to nie miejsce dla miłośników kucyków i siedzenia w domowych pieleszach.

Podstawowe zasady gry są na tyle proste, że rozgrywkę można rozpocząć w mniej niż 10 minut po otwarciu pudełka. Z ich zrozumieniem nie powinien mieć problemu ośmiolatek. Jednak nie sądźcie, że bardziej zaawansowani gracze nie znajdą tu niczego dla siebie. Wprost przeciwnie! Gra zawiera wiele dodatkowych opcji, takich jak specjalne zasady związane z poszczególnymi jednostkami. Dopiero zastosowanie tych reguł pozwala w pełni dostrzec unikatowy charakter każdej armii i jej wyjątkowy sposób zachowania na polu bitwy. Ciągle wam mało? Najbardziej doświadczeni z Was mogą skorzystać z zasad tworzenia własnych armii i zgromadzić wojsko najlepiej dostosowane do swojego stylu gry i rozgromić armię przeciwnika w upragniony sposób.

low_wachlarz1

Jest Was więcej niż dwoje? Żaden problem! Choć Lords of War: Władcy Wojny to gra dwuosobowa, w pudełku znajdziecie także zasady gry na 3, 4, a nawet 6 graczy! Możecie więc być pewni, że nikogo nie ominie upragniona wojenna zawierucha!

Lords of War: Władcy Wojny to sześć fantastycznych ras, znanych doskonale ze świata fantasy – krasnoludy, orkowie, nieumarli, templariusze, jaszczuroludzie oraz elfy. Zamknięte są one w trzech różnych zestawach startowych (Orkowie kontra Krasnoludy, Jaszczuroludzie kontra Elfy oraz Templariusze kontra Nieumarli). Każdy z takich zestawów zawiera wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia rozgrywki dla dwóch graczy – dwie osobne talie oraz papierową matę do gry. Zestawy te można dowolnie ze sobą łączyć, doprowadzając w ten sposób do nowych starć oraz tworząc jeszcze ciekawsze armie.

low_wachlarz2

Gra Lords of War: Władcy Wojny odniosła międzynarodowy sukces na platformie Kickstarter, a teraz, za sprawą lokalnych wydawców trafia także na krajowe rynki – do Niemiec, Czech, a także Polski. Już niedługo będziecie mogli dołączyć do międzynarodowej rodziny miłośników fantastycznych bitew. Co prawda nie jest ona specjalnie schludna czy delikatna, ale coś nam mówi, że idealnie się do niej wpasujecie!

W tym roku wakacje upłyną pod znakiem fantastycznych bitew!

Pierwszy zestaw podstawowy Orkowie kontra Krasnoludy, trafi na sklepowe półki na początku wakacji. Po nim, w miesięcznych odstępach dołączą Jaszczuroludzie kontra Elfy oraz Templariusze kontra Nieumarli. W ten sposób tegoroczne wakacje będą gorące nie tylko za sprawą żaru lejącego się z nieba!

zestawy