24 stycznia 2014

Zostań legendą miasta Blue Moon

legendy_blue_moon

Miasto Blue Moon pogrążyło się w chaosie. Ponieważ jego władca nie żyje, a jego twórca zniknął, miasto potrzebuje silnego lidera bardziej niż kiedykolwiek. Liczne ludy Blue Moon zbierają się, każdy z zamiarem wsparcia jednego z królewskich dziedziców – pretendentów do tronu Blue Moon. Być może silny władca przywróci miastu pokój i przekona jego stwórcę do powrotu…

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polska wersja gry Legendy Blue Moon – nowej edycji gry karcianej Blue Moon, autorstwa Reinera Knizii. W tej dwuosobowej grze gracze zmierzą się w serii bitew o władzę, dzięki którym będą próbowali zaskarbić sobie łaski smoków żywiołów i wywalczyć prawo do zasiadania na tronie Blue Moon. Gracze muszą poprowadzić swoje ludy do walki, a Legendy Blue Moon umożliwią im to, ponieważ zawierają wszystkie rozszerzenia, które kiedykolwiek ukazały się do tej gry. Gracze będą mogli wybrać jeden spośród dziewięciu ludów aby odnieść zwycięstwo i naprawić zniszczenia miasta Blue Moon.

KN23-layout

Zmagania z rywalami

Podczas rozgrywki gracze stają do walki o wsparcie smoków żywiołów. Tylko smoki mogą potwierdzić roszczenia do tronu i pomóc wygrać grę. Każda bitwa wykorzystuje jeden z dwóch żywiołów – ziemię lub ogień – aby ustalić, kto jest potężniejszy. W każdej turze gracze mogą wprowadzić do walki nowe postacie, próbując wyrównać lub przebić wartość mocy przeciwnika w wybranym żywiole. Jeśli przeciwnik nie jest w stanie uzyskać takiej samej lub wyższej wartości mocy, musi wycofać się z walki.

KN23-cards-vulca-charfan

Poza tym, że postacie posiadają swoją moc oraz zdolności specjalne, mogą zostać wzmocnione podczas trwania walki. Korzystając z kart wzmocnienia, gracze mogą czasowo zwiększyć możliwości jednej ze swoich postaci, zwiększając jej moc. Karty wsparcia zapewniają efekt trwający dłużej, stale zwiększając moc postaci lub blokując zagrania przeciwnika.

KN23-cards-vulca-supportfan
Jeśli gracz jest w stanie uzyskać odpowiednią ilość mocy w żywiole zmagań, jego przeciwnik nie będzie w stanie dorównać jego sile i zostanie zmuszony do wycofania się z walki. Oznaka jego słabości pozwoli zwycięzcy zwabić jednego ze smoków żywiołów, przybliżając go do zwycięstwa. Podczas serii potyczek gracze muszą ostrożnie zarządzać posiadanymi kartami, aby zapewnić sobie dostateczną siłę w każdej walce.

Podczas walk, poza postaciami, wzmocnieniami i wsparciem, gracze mogą korzystać także z kart dowodzenia. Karty te zapewniają potężne efekty, takie jak odrzucanie kart przeciwnika, lub cofanie własnych kart na rękę. Używanie ich z rozwagą może pomóc w zebraniu poparcia w walce o tron miasta Blue Moon.

Zbierzcie armie

rozpocznij_kataklizmLegendy Blue Moon pozwalając na rozgrywkę dziewięcioma gotowymi taliami ludów. Gracze mają także możliwość budowania własnych talii, które będą bardziej odpowiadać ich stylowi gry.

Gracze mają możliwość zagrania wszystkimi ludami Blue Moon, takimi jak uczeni Hoaxowie czy zapalczywi Vulkanie z oryginalnej gry Blue Moon. Inne ludy, takie jak wodny lud Aquan czy przebiegli Mimixowie, niegdyś dostępne jako rozszerzenia, również znajdą się w Legendach Blue Moon.

Niezależnie od preferowanego stylu gry, Legendy Blue Moon pozwalają stworzyć swoją idealną talię z niemal trzystu kart talii ludów. Możliwości tworzenia talii zwiększają się poprzez użycie kart Emisariuszy i Inkwizytorów, które pozwalają dodawać do talii więcej kart innych stronnictw. Inne, nie przypisane do stronnictwa karty zwiększają różnorodność poprzez włączenie do walki potężnych mutantów i innych stworzeń.

Tron stoi pusty, a miastem wstrząsają zamieszki. Tylko jedna osoba może przywrócić porządek w mieście. Zgromadźcie wsparcie swoich ludów, stwórzcie armię, która pozwoli sięgnąć po władzę i przeciągnie smoki na stronę zwycięzcy. Tylko zdolny przywódca doprowadzi Miasto Blue Moon do ponownej świetności. Przygotujcie się na stworzenie Legend Blue Moon, już w pierwszej połowie 2014 roku.