21 marca 2016

Zombie Terror – od graczy dla graczy!

Poprosiliśmy twórców naszej najnowszej gry planszowej Zombie Terror, aby opowiedzieli o najważniejszych cechach rozgrywki. W poniższym artykule znajdziecie garść informacji przygotowanych przez autorów na temat planów wspierania i różnych wariantów rozgrywki. Zapraszamy do lektury!

zombie_terror

Zasiej Terror!

„Co sprawia, że gra planszowa jest regrywalna? Dlaczego po jedne tytuły sięgamy częściej, a po inne tylko raz? Zapewne w dużym stopniu ma na to wpływ możliwość wyboru różnych wariantów rozgrywki, modyfikacji zasad i zmiany parametrów gry. Projektując Zombie Terror chcieliśmy dać graczom możliwość wykorzystania elementów gry w różny sposób, tak aby ich przygoda z Zombie Terror nie skończyła się po pierwszej partii.

Jedna gra – trzy warianty?

Zombie Terror w wersji podstawowej oferuje kilka możliwości rozgrywki. Pierwszą opcją jest gra z przygotowanym rozkładem przeszkód na planszy (dla graczy początkujących) – taki układ gwarantuje najbardziej zbalansowaną rozgrywkę i nie wymaga dodatkowego planowania przy budowaniu planszy. Rozgrywając najpierw ten wariant, gracze będą mogli zapoznać się z ogólnymi zasadami gry i jej mechaniką.

Kolejne dwa warianty dają nam już więcej swobody dzięki temu, że dwustronna plansza w Zombie Terror umożliwia tworzenie własnego układu przeszkód i obiektów na planszy. Obie wersje przeznaczone są dla osób, które zapoznały się już z zasadami gry, dzięki czemu będą mogły strategicznie rozplanować, gdzie i jakie elementy na planszy chcą umieścić tak, aby efektywnie je wykorzystać.

ZOMBIE_TERROR_BOARD_FRONT

Scenariusze – nowe misje

Dla graczy, którzy mają już za sobą rozgrywki we wszystkich trzech wariantach w wersji podstawowej, przygotowaliśmy 2 dodatkowe scenariusze, które zapewnią kolejne godziny świetnej zabawy przy Zombie Terror. Najważniejsze jest to, że do ich rozegrania nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów – wszystko znajdzie się w pudełku z grą. Scenariusze zmieniają ogólne założenia wariantu podstawowego. Zmienia się cel rozgrywki, pojawią się dodatkowe zasady, postaci otrzymują nowe zdolności. W planach mamy tworzenie kolejnych scenariuszy, ale naszym celem było przede wszystkim stworzenie zestawu czytelnych reguł, dzięki którym gracze będą czerpali przyjemność z budowania własnych modyfikacji rozgrywki.

Koniec?

Efektywne wykorzystanie podstawowej gry przyniesie wszystkim graczom frajdę nie tylko z samej rozgrywki, ale również z możliwości uczestniczenia w jej tworzeniu i rozszerzaniu. Chcemy, aby dzięki zawartym w niej możliwościom gra rozwijała się przy współudziale samych graczy. My możemy zapewnić, że planujemy jeszcze wiele ciekawych rozwiązań, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią Zombie Terror.”

- autorzy gry: Jan Jewuła i Łukasz Zębik

Epidemia się rozprzestrzenia

Jak widzicie Zombie Terror skrywa jeszcze wiele tajemnic. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o samej grze i atrakcjach, które przygotowujemy w związku z premierą na Pyrkonie, dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku!