22 listopada 2018

Znamy datę premiery Strażników Otchłani!

Już 6 grudnia odbędzie się premiera kolejnego dodatku do gry Horror w Arkham LCG: Strażnicy Otchłani - zestaw scenariuszy, który zawiera w sobie scenariusze Wieczny Sen oraz Noc Uzurpatora.

ahc27

Wieczny sen

Wiecznym Śnie, badacze rozpoczynają swoje śledztwo w Kairze, gdzie dziwna choroba szerzy się wśród mieszkańców miasta. Jessie Burke, agentka rządowa pracująca w Egipcie, poprosiła ich o pomoc w rozwiązaniu tej medycznej zagadki. Ludzie w całym mieście, w tym również mąż i partner Jessie, John zapadają w sen, z którego nie mogą się wybudzić. Jak dotąd nie wiadomo co łączy wszystkie ofiary, ale Jessie ma nadzieję, że doświadczenie badaczy z innymi… osobliwymi sprawami, pozwoli doprowadzić do rozwiązania sprawy.

ahc27_cardfan_a2_side-by-side

 

Niestety, kiedy docierają do miasta, na każdym kroku napotykają na opór. Przemierzają Kair w poszukiwaniu odpowiedzi, jednak większość mieszkańców nie chce mieć z nimi nic do czynienia. Co gorsza, ich śladem podążają podejrzane postacie. Cokolwiek się tu dzieje, nie ma wątpliwości, że jest to coś więcej niż zwykła medyczna zagadka.

ahc27_cardfan_a2_black-wind

Zdobyte informację prowadzą badaczy poza miasto w głąb Egipskiej pustyni, gdzie dziwna siła emanuje z piasków. Nie jest jasne, czy to jest przyczyna tego całego chaosu czy też kolejny jej skutek. Cokolwiek to jest, nie może zostać zignorowane. Przez całe śledztwo w Strażnikach Otchłani badacze będą zmuszeni walczyć z siłą samej Otchłani, nieprzewidywalnej i zmiennej. Obecna siła otchłani oznaczona jest żetonami na karcie pomocy scenariusza. Choć wartość ta nie ma bezpośredniego efektu w grze, w miarę jej wzrastania, moce zła z którymi walczą badacze również rosną w siłę.

ahc27_diagram_resources

Jeśli badacze zostaną pokonani przez potęgę Otchłani, zostaną przez nią pochłonięci i zapadają w wieczny sen.

Czy uda im się znaleźć lekarstwo na tę medyczną tajemnicę i obudzić śpiących z przeklętego snu, czy też sami wpadną w koszmar, z którego nie ma ucieczki? A jeśli badaczom się powiedzie, czy będzie to koniec problemów, czy może początek czegoś o wiele straszniejszego? Jeśli za tajemnicą śpiączki stoi jakiś spisek, kto miałby im uwierzyć w tym kraju tak odległym od Arkham?

Noc Uzurpatora

Drugi scenariusz z tego rozszerzenia, Noc Uzurpatora, został zaprezentowany podczas tegorocznego Arkham Nights. Stanowi on kontynuację Wiecznego snu, wciąż jednak owiany jest tajemnicą. Do badaczy na całym świecie dotarły jedynie poniższe strzępki informacji…

uzurpator_tekstNa razie te strzępki informacji muszą Wam wystarczyć, aby przygotować się do walki z pradawnym złem. Czy jesteście na nią gotowi?