10 listopada 2021

Zła Krew – darmowy scenariusz Print & Play do Horroru w Arkham LCG

Horror_w_Arkham_Lcg_Za_Krew_800_1000

Rzucasz okiem na swe odbicie w lustrze, ale nie jest takie jakim je zapamiętałaś. Nie potrafisz wskazać wyraźnej różnicy ale wiesz, że coś w pewien nieuchwytny sposób uległo zmianie. Uczucie mija równie szybko jak się pojawiło i nie jesteś pewna, czy kiedykolwiek wszystko będzie takie jak dawniej…

Mamy przyjemność przedstawić kolejnego alternatywnego badacza do Horroru w Arkham: gry karcianej, którego możecie samodzielnie wydrukować. W ślad za Daisy Walker i Skidsem podąża Agnes Baker wraz ze scenariuszem Zła krew!

Materiały do pobrania tutaj:

HwA Zla Krew Instrukcja (7.1 MB)

HwA Zla Krew Karty (27.3 MB)

Logo_HwA_Lcg_600_151

Wspomnienia z Hiperborei

Od najmłodszych lat Agnes Baker doświadczała w snach wspomnień z innego życia – pełnego magii i podbojów życia w krainie zwanej Hiperboreą. Przez ostatnie lata mieliście dość czasu by zaznajomić się z podstawową wersją tego badacza i nadszedł czas, by jego alternatywna wersja wprowadziła nieco zmian. W zestawie podstawowym Agnes Baker bazuje na swojej reakcji na otrzymywane punkty przerażenia, by dzięki temu skutecznie zadawać obrażenia swym wrogom. W alternatywnej wersji, Agnes jest zdecydowanie bardziej wyrachowana i może za cenę własnej krwi korzystać z kart wydarzeń z cechą Zaklęcie!

Agnes może otrzymywać obrażenia aby opłacać koszt swojej nowej zdolności, więc zapewne ucieszy Was fakt, że jej wartości wytrzymałości i poczytalności zostały zamienione. To pozwoli jej częściej opłacać Zaklęcia własną krwią. W dodatku talia Agnes jest teraz zredukowana do 25 kart, ponieważ ma ona teraz możliwość zachowania w talii podstawowej wersji ulepszanego wydarzenia z cechą Zaklęcie!

Podobnie jak w przypadku innych alternatywnych badaczy, także i u Agnes otrzymacie dostęp do zaawansowanych wersji jej osobistego atutu (Dziedzictwo z Hiperborei) i osłabienia (Mroczne wspomnienie). Zyskacie również szansę skorzystania z tych kart, jeżeli zdecydujecie się na zmierzenie się ze scenariuszem wyzwaniem Agnes – Zła krew.

Agnes Baker zawsze myślała, że jest jedyną zreinkarnowaną czarownicą z Hiperborei, lecz niedawno do Arkham przybyła tajemnicza postać – Elspeth Baudin, i w przeciwieństwie do Agnes ani myśli używać swych magicznych mocy w dobrym celu. Mając na uwadze mroczne intencje Elspeth badacze wraz z Agnes będą musieli wziąć udział w wyścigu po wspomnienia tej ostatniej, aby odblokować jak najwięcej fragmentów wizji z przeszłości.

Zła krew może być rozegrana jako samodzielny scenariusz, lub jako część większej kampanii, lecz w każdym przypadku Agnes Baker musi być jednym z badaczy biorących w nim udział. Aby rozegrać ten scenariusz potrzebujesz kart z zestawu do samodzielnego wydruku Zła krew, jak również Zestawu podstawowego, zestawu deluxe Zapomniana Era oraz zestawu mitów Nici losu.

Horror_w_Arkham_Lcg_Za_Krew_Art_1

Krwawa pieczęć

Agnes musi odblokować pełnię swoich mocy z przeszłości jeśli chce myśleć o powstrzymaniu Elspeth Baudin przed rozpoczęciem krwawego podboju. Jeżeli jesteście gotowi wypróbować alternatywną Agnes Baker i zmierzyć się z jej scenariuszem wyzwaniem Zła krew, to nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do pobrania pliku kartami oraz zasadami scenariusza.