Zestawy Turniejowe

galaktyczne_rozgrywki

Zestawy turniejowe są to zestawy nagród do poszczególnych gier turniejowych, które mogą posłużyć jako nagrody dla uczestników, a  przeznaczone są dla osób organizujących turnieje. Zawierają one unikatowe elementy do gier, takie jak karty z alternatywnymi grafikami, akrylowe żetony, maty do gier, plakaty, pudełka na karty. Ich zawartość jest różna w zależności od zestawu oraz gry.

Zamówienia na poszczególne zestawy zbierane są kilka razy do roku, o czym wszyscy nasi partnerzy są informowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Ze względu na to, że te zestawy są sprowadzane z USA i są objęte programem Organized Play Fantasy Flight Games, zamówienia są zbierane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Są one zbieranie jedynie w ściśle określonych terminach. Po upływie terminu zgłoszeń nie mamy możliwości zamówienia dodatkowych zestawów. Zestawy te nie są przeznaczone do dalszej sprzedaży i nie mogą stanowić oferty handlowej sklepów.

W tym momencie nie zbieramy zamówienia na żadne zestawy zestawy.

W celu zakupu danego zestawu turniejowego należy kontaktować się z lokalnym sklepem, który z nami współpracuje. Jeżeli w okolicy nie ma takiego miejsca, można kontaktować się bezpośrednio z nami pod adresem mailowym turnieje@galakta.pl. Będziemy starali się znaleźć najbliższy sklep w celu rozwiązania problemu.

Gry, do których można obecnie zamawiać zestawy turniejowe to: Gra o Tron LCG, Star Wars: Przeznaczenie, Star Wars: Armada, Star Wars: Imperium Atakuje, Star Wars LCG oraz Android: Netrunner.

Rodzaje zestawów turniejowych:

Zestawy Sezonowe (1 kwartał, 2 kwartał, 3 kwartał, 4 kwartał)

Zestawy sezonowe są dostępne cztery razy do roku co 3 miesiące. Zestawy turniejowe mogą posłużyć jako nagrody na pojedynczych turniejach, w lokalnych ligach bądź konkursach. Każdy sklep może zamówić maksymalnie 2 zestawy sezonowe do danej gry na każdą placówkę stacjonarną. W przypadku, gdy ta liczba nie jest wystarczająca należy konsultować ją indywidualnie z wydawcą.

Mistrzostwa Sklepu (Store Championship)

Są to zestawy przeznaczone jedynie dla sklepów. Każdy sklep może zamówić jeden taki zestaw dla każdej gry. Sklep, który zamówi taki zestaw zobowiązuje się do zorganizowania turnieju, w którym do wygrania są nagrody zawarte w tym zestawie.  Zwycięzca turnieju otrzymuje kartę „bye” dającą pierwszoturowe zwycięstwo na dowolnym turnieju rangi Mistrzostw Regionu. Jeden gracz może zdobyć jedynie jedną taką kartę. W przypadku gdy wygra on kolejny turniej, nagroda ta przechodzi na kolejnego gracza.

Mistrzostwa Regionu (Regional Championship)

Mistrzostwa Regionu są to duże turnieje odbywające się w różnych częściach kraju. Liczba turniejów w daną grę, które mogą zostać zorganizowane w kraju jest ograniczona i zależna od gry. W celu zorganizowania takiego turnieju należy się zgłaszać w odpowiednim terminie drogą mailową (turnieje@galakta.pl). Zwycięzca turnieju otrzymuje kartę „bye” dającą pierwszoturowe zwycięstwo na turnieju rangi Mistrzostw Polski. Jeden gracz, może zdobyć jedynie jedną taką kartę, w przypadku gdy wygra on kolejny turniej, nagroda ta przechodzi na kolejnego gracza.

Mistrzostwa Polski (National Championship)

Jest to turniej o tytuł Mistrza Polski odbywający się raz w roku organizowany przez nasze wydawnictwo lub przez organizatorów współpracujących z nami.

Inne zestawy promocyjne

Od czasu do czasu organizowane są dodatkowe wydarzenia z osobnymi zestawami promocyjnymi, niekoniecznie do gier turniejowych. W takich przypadkach również informujemy naszych partnerów o możliwości zamawiania takich zestawów.

piramida

Polska scena turniejowa

Niezależnie od powyższej piramidy do gier Gra o Tron LCG oraz Star Wars: Przeznaczenie są prowadzone przez nasze wydawnictwo ogólnopolskie rankingi. W celu włączenia swoich turniejów do tych rankingów, należy zapoznać się z regulaminem dla Organizatorów Turniejów: Gra o Tron, Star Wars: Przeznaczenie.

Dodatkowo dla gier ze uniwersum Star Wars istnieje specjalny portal prowadzony przez graczy, na którym można znaleźć informacje o nadchodzących turniejach w całej Polsce, sprawdzić wyniki turniejów oraz przeczytać ciekawe artykuły i relacje związane z grami X-wing, Star Wars: Armada oraz Star Wars: Imperium Atakuje.

 

Uwaga! Od listopada 2017 roku zmienił się system rozgrywania turniejów. Gry zostały podzielone na dwie ścieżki: gry z uniwersum Star Wars oraz pozostałe gry Fantasy Flight Games. Każda ze ścieżek posiada w innych terminach Mistrzostwa Sklepów, Regionalne oraz Świata.