10 lutego 2016

Zestaw sojusznika: Przemytnik

Sprytny, zwinny, szybki

Siły Rebelii są rozproszone po całej galaktyce i często odcięte od siebie. Takie odosobnienie jest jednak nieuniknione – Imperium zbyt łatwo mogłoby znaleźć i pochwycić większe grupy rebeliantów. Oznacza to, że Rebelia jest w stałej potrzebie zaradnych, odważnych ludzi, którzy zaryzykują życie, aby dostarczyć niezbędną żywność, leki i broń. Przemytnik w nowym zestawie dodatkowym do Imperium Atakuje pozwoli rebeliantom nie tylko lepiej zaopatrzyć swoje szeregi.

Nowe rozszerzenie zawiera jedną figurkę Przemytnika, nowe misje zarówno dla kampanii, jak i konfrontacji, zestaw kart misji, dowodzenia, rozstawienia i konfrontacji. Przemytnik nie pojawił się wcześniej w żadnym dużym rozszerzeniu, jest to więc jego debiut w Imperium Atakuje.

Śliska sprawaprzem

Przemytnik jest dość tanią figurką przymierza – można go nająć do kampanii lub konfrontacji za jedyne dwa punkty. Działa samodzielnie i mimo, że nie jest zbyt wytrzymały, atakuje z daleka, a swoje wzmocnienia może wydawać, aby zwiększyć celność ataku, przebić pancerz lub ogłuszyć swój cel. Jest przy tym zwinny i niełatwo go zranić – umiejętność Nieuchwytny pozwala obniżyć celność każdego ataku, wykonanego przeciwko Przemytnikowi, zaś po takim ataku, Przemytnik otrzymuje dwa punkty ruchu, dzięki którym może wyjść z zasięgu kolejnych ataków. Działa też szybko i instynktownie – dzięki zdolności Instynkt przemytnika może wykonać akcję wykorzystania, a następnie poruszyć się o dwa pola.

Za dwa punkty więcej gracz może wynająć elitarnego Przemytnika, który ma zwiększone statystyki. Dodatkowo, poza podnoszeniem swojej celności lub przebiciem pancerza, może wykorzystywać swoje wzmocnienia na Skupienie, co pozwala mu rzucić dodatkową kością podczas kolejnego ataku. Ostatnią istotną różnicą między wersją zwykłą i elitarną jest ulepszona zdolność Instynkt przemytnika, która pozwala na wykonanie akcji wykorzystania, a następnie poruszenie się o trzy pola, zamiast dwóch.

Biegiem!

Przemytnik może okazać się niezwykle cennym nabytkiem w kampanii. Rozszerzenie wprowadza nową misję poboczną, w której gracze Rebelii staną przed zadaniem odzyskania cennych zapasów i informacji, które posiadał postrzelony przemytnik. Jeśli im się to uda, Przemytnik dołączy do Rebeliantów jako sprzymierzeniec, którego będzie można wykorzystać w kolejnych misjach kampanii.

Podczas misji ranny Przemytnik może wydawać się niezbyt przydatny, jednak jeśli gracze dobrze wykorzystają jego zdolności, może przeprowadzać szybko zwiad, otwierać drzwi i uskakiwać przed atakiem jednostek Imperium. Ponieważ trudno go trafić, będzie także nękał przeciwnika celnymi strzałami z daleka.

Dołącz do nas!

Przemytnik może też okazać się nieocenioną siłą w misjach konfrontacji. Pozostając poza zasięgiem, może skutecznie nękać jednostki przeciwnika, które walczą w zwarciu. Niezwykła szybkość i zwinność elitarnych Przemytników daje im niemałą przewagę na polu bitwy, szczególnie, jeśli do zwycięstwa potrzeba przetransportować jakieś żetony.

Dzięki nowej karcie Fortel przemytnika, gracze mogą także wysłać Przemytnika na indywidualnie zaplanowaną misję. Jest to dodatek, który można dołączyć do każdej jednostki z cechą Przemytnik. W ramach akcji, można wyczerpać tę kartę, kiedy figurka do której ją dołączono znajduje się w startowej strefie rozstawienia przeciwnika. Gry te warunki zostaną spełnione, gracz kontrolujący tego przemytnika od razu dostaje pięć punktów zwycięstwa. Podczas gdy pozostałe figurki walczą o przetrwanie, pojedynczy Przemytnik może przechylić szalę zwycięstwa.

serce triki

 

Wśród nowych kart dowodzenia znajduje się też jedna, które zupełnie zmieni sposób myślenia o grze. Po zagraniu Przemytniczych trików na swojego Przemytnika można wybrać jedno pole lub żeton, na którym lub obok którego znajduje się figurka. Przeciwnik nie liczy jednej swojej figurki na tym polu, lub na polu przyległym do wybranego żetonu. Dzięki tej karcie nawet pozornie beznadziejną sytuację można obrócić na swoją korzyść, spowalniając przeciwnika, albo wytrącając mu z rąk zdobycie kolejnego terminala.

Do dzieła

Przemytnik Sojuszu to uniwersalna jednostka, która doskonale sprawdza się w nękaniu przeciwnika, szybkim przechwytywaniu obiektów, jak i w zwiadzie – otwierając drzwi i uskakując, zanim zostaną oddane strzały z blasterów Imperium. Przemytnik Sojuszu dołączy do walki jeszcze w tym roku.