21 września 2022

Zatoka kupców: Master craft – Zapowiedź

Zatoka_Kupcow_Dodatek_Ks_Zapowiedz_800_1000

 

Czas powrócić do Zatoki!

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się duży dodatek do Zatoki Kupców, Master Craft, który właśnie z ogromnym sukcesem funduje się na Kickstarterze.
Przypominamy, że Zatoka Kupców to rozbudowana i silnie asymetryczna gra euro, w której jako tytułowi kupcy będziecie zachęcali klientów do odwiedzania Waszych sklepów (i pozostawienia w nich swoich ciężko zarobionych pieniędzy). Każdy kupiec odznacza się swoją niepowtarzalną mechaniką, a dzięki zapowiadanemu dziś dodatkowi, ta przepięknie wydana gra stanie się jeszcze bogatsza!

Co nowego w Zatoce?

05_1080x1080

Praca jest ważna, ale nie mniej ważna jest rozrywka po pracy, z czego doskonale zdają sobie sprawę mieszkańcy, którzy z chęcią odwiedzą Festyn! W tym module znajdziecie nową planszę, którą dołączycie do planszy głównej gry podstawowej, dzięki czemu zyskacie nowe możliwości i dostęp do wartościowych nagród. Do tego nowe karty, pionki i wiele więcej!

W Zatoce pieniądze szybko przechodzą z rąk do rąk, co nie uszło uwadze nowych kupców, chcących się wzbogacić. W Master Craft do znanej z gry podstawowej i dodatków listy dostępnych postaci dołączają kolejne, a każda z nich odznaczać się będzie unikatowa mechaniką.

Być może zechcecie pohandlować jako Amanita Moghead, która przy wykorzystaniu mechaniki przestrzennych puzzli będzie uprawiała i sprzedawała grzyby.

Jeśli robótki ziemne nie są w waszym stylu, to może przemówi do Was Hemlock Trolmes, prywatny detektyw, który podejmie się każdej sprawy (o ile będzie dla niego odpowiednio intratna). Ta postać wykorzysta specjalne, półprzezroczyste karty, które będziecie układać w konkretnych stosach.

Dla miłośników wody czekał również będzie Jacques „Finn” Zielonolicy, nurek poszukujący skarbów, który jest jednocześnie młodszym bratem Kapitan Zielonolicej znanej z gry podstawowej. Ten odważny młodzieniec zna dno zatoki jak własną kieszeń i chętnie zanurkuje po kolejna partię sowitych łupów. Kto jednak może wiedzieć, co jeszcze tam znajdzie? Dzięki mechanice push-your-luck i bag-building, sami będziecie mogli się o tym przekonać!

I wreszcie coś dla łasuchów! Ava Shortcake, właścicielka piekarni z najlepszymi (opiekanymi smoczym ogniem!) ciastami trafi przez żołądek do… portfela każdego klienta! Załadujcie do obrotowych pieców odpowiednie składniki, zamieszajcie nimi wykorzystując ruchome pokrętła i… gotowe!

Zatoka ogromna jak nigdy!

Nowy moduł, postacie, komponenty i możliwości, a do tego grafiki niezrównanego The Mico sprawią, że żaden fan Zatoki Kupców nie powinien przejść obok tego dodatku obojętnie!