8 lutego 2023

Zapowiedzi 2023 – Dzień 3

Środa – oznacza to, że jesteśmy w środku tygodnia zapowiedzi.

Na naszym profilu na Facebooku codziennie odgadujemy nasze plany wydawnicze na ten roku. Przyłączcie się do zabawy! Pamiętajcie również, że to tylko część tego czego możecie się spodziewać nakładem naszego wydawnictwa w tym roku. Pozostałe gry będziemy ujawniać sukcesywnie w ciągu roku.

Dziś trzy tytuły, ale za to wagowo cięższe:

An Age Contrived

an_age_contrived_box_2D_800x800An Age Contrived to gra euro w świecie fantasy wykorzystująca mechanikę budowania silniczka i programowania. Gracze wcielają się w istoty o boskiej naturze, których potęga jest tak wielka, jak mocno wierzą w nich śmiertelnicy zamieszkujący ten niestabilny świat. Aby wygrać, musisz umocnić wiarę ludzi poprzez wyprowadzenie ich z epoki ciemności ku świetlistej przyszłości, dzięki czemu staniesz się najważniejszym bogiem w panteonie.

Każdy gracz otrzymuje swoją własną planszę postaci oraz specjalne urządzenie do transmutacji, które pozwala mu przenosić boską energię do krainy śmiertelników, aby wywierać swoją wolę, wznosić monumenty, zdobywać nowe tereny i zdobywać osiągnięcia. W swojej turze gracz musi albo naładować swoje urządzenie transmutacyjne i „zaprogramować” je, albo użyć jego energii do wykonania zaplanowanych wcześniej akcji. Wszystkie informacje w grze są jawne, a jedyna losowość wynika z dobierania płytek podczas przygotowania gry. To wasze wybory graczy zdecydują o wyniku rozgrywki i losie świata!

Kampania startuje 28 lutego, a sklepowa premiera gry jest zaplanowana jeszcze na ten rok!

Liczba graczy: 1-5
Czas rozgrywki: 60-120 minut
Wiek sugerowany: +14 lat

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/357890/age-contrived


Age of Galaxies

cover_1216x800_age_of_galaxyAge of Galaxy to gra strategiczna 4X zamknięta w małym pudełku. Każdy gracz obejmuje kontrolę nad międzygwiezdnymi sojuszami składającymi się z maksymalnie 3 frakcji o wyjątkowych zdolnościach. Aby wygrać, będziesz musiał eksplorować odległe systemy, kolonizować planety, opracowywać nowe technologie, budować galaktyczne krążowniki i o wiele więcej! Istnieje wiele dróg do zwycięstwa, w zależności od połączenia zdolności twoich frakcji oraz jednej z pięciu głównych ideologii, która przyświeca twojemu sojuszowi. W przepastnej galaktyce, podzielonej między ponad 30 niezwykłych frakcji, twoje możliwości są nieskończone!

Liczba graczy: 1-4
Czas rozgrywki: 45-60min
Wiek sugerowany: +12 lat

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/330950/age-galaxy 


Lacrimosa

cover_800x800_lacrimosaW grudniu 1791 roku, w wieku 34 lat Wolfgang Amadeusz Mozart na łożu śmierci napisał osiem ostatnich taktów swojego życia: partię Lacrimosa, będącą częścią Requiem d-moll. Wdowa po nim, Constanze, postanowiła skontaktować się z czterema najhojniejszymi mecenasami zmarłego kompozytora, aby pomogli jej zatrudnić odpowiednich artystów, którzy dokończą dzieło dla potomności.

Ta gra opowiada o tych spotkaniach, które Constanze (być może) odbyła z mecenasami Mozarta po jego śmierci. Gracze wcielają się w patronów kompozytora, którzy wspominają swoje podróże po Europie i ufundowane przez siebie utwory, jednocześnie wspierając finansowo muzyków pracujących nad ukończeniem Requiem. Opowiadane przeżycia są oczywiście subiektywne, a im więcej części Requiem uda się sfinansować, tym ważniejsza w biografii Mozarta stanie się osoba jego mecenasa. Pomóżcie Constanze ufundować zakończenie ostatniego dzieła jej męża, aby zapisać się w pamięci potomnych.

Lacrimosa rozgrywana jest na przestrzeni 5 rund odpowiadających kolejnym okresom życia kompozytora. W każdej rundzie wykonasz 4 tury, w których zdecydujesz, jakie karty z ręki zagrasz dla wykonania akcji, a jakie dla punktów opowieści na następną rundę. Jednocześnie musisz aktywnie uczestniczyć w sponsorowaniu kompozytorów dokańczających Requiem, co da ci ważniejsze miejsce w historii życia Mozarta. Jako mecenasi będziecie zdobywać uznanie w postaci punktów zwycięstwa (PZ) na kilka różnych sposobów:

  • Zlecanie kompozytorom utworów, które będziecie mogli wykonać lub sprzedać;
  • Przywoływanie wspomnień na temat Mozarta i dodawanie ich do swojej talii kart;
  • Odtwarzanie podróży do miast i dworów Europy, w których towarzyszyliście Mozartowi;
  • Pomaganie Constanze w dokończeniu Requiem.

Po pięciu rundach gra dobiega końca i wygrywa mecenas z największą liczbą punktów zwycięstwa!

Liczba graczy: 1-4
Czas rozgrywki: 90 min
Wiek sugerowany: +15

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/348450/lacrimosa


My island

My_Island_cover_2d_800_800My Island to rywalizacyjna gra planszowa z mechaniką legacy, w której rozwijamy swoją własną wyjątkową wyspę, zapełniając ją sześciokątnymi elementami.
Podczas 24 wyjątkowych epizodów gracze będą poznawać historię wyspy i odkrywać jej sekrety. Każda z rozgrywek wprowadzi nowe, dodatkowe zasady i elementy gry, które na zawsze odmienią wyspę.

Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 30 minut
Wiek sugerowany: +10 lat

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/359394/my-island

Do zobaczenia jutro o 9:00!