19 października 2017

Zapowiedź: Wojny, które nadejdą

hbo16_box_mini

Z przyjemnością zapowiadamy Wojny, które nadejdą – najnowsze rozszerzenie do Gry o Tron: Żelaznego Tronu.

Wojny, które nadejdą wprowadzają dwa nowe rody – Greyjoyów oraz Martellów wraz z 10 nowymi liderami dla ich stronnictw. Nowe żetony, karty i znaczniki zapewniają wszystko, co potrzebne, do rozpoczęcia rozgrywki dla 7 graczy.

Dodatkowo rozszerzenie wprowadza 25 nowych sojuszników, którzy wzbogacą twoje spiski i zagrywki polityczne oraz znacznie zmienią kształt każdej bitwy, a może nawet gry.

hbo16_sample

Nowe rody

Greyjoyowie i Martellowie dołączają do konspiracji, bitw i zdrad w Żelaznym Tronie. Podobnie jak 5 Wielkich Rodów z zestawu podstawowego, każdy z nowych rodów wchodzi do gry z 5 arkuszami liderów, 5 żetonami postaci i talią rodu pełną niespodzianek.

Jeśli dla twojej taktyki charakterystyczne są śmiałe i agresywne zagrania, liderzy tacy jak Theon Greyjoy i Balon Greyjoy są w stanie wyciągnąć z takich ruchów wiele korzyści. Wygranie pierwszych starć pozwoli zyskać przewagę, która umożliwi łatwiejsze wygranie większości późniejszych bitw. Greyjoyom niewiele korzyści przynosi dyplomacja i wysiłki polityczne – to umiejętne i sprytne dowodzenie pozwala przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę i wynagradza za pojmanie zakładników.

hbo16_spread_greyjoy

Spiski Martellów są subtelniejsze i nie tyle skupiają się na wygraniu wyzwania, co na skierowaniu uwagi przeciwnika gdzie indziej. Oberyn Martell dzięki swojej umiejętności gwarantuje, że potencjalni atakujący nigdy w pełni nie posmakują zwycięstwa.

HBO16_oberyn

Co więcej, dodatkowe dwa rody wchodzące do zmagań o Żelazny Tron zwiększają ilość dostępnych, co oznacza, że do gry o Żelazny Tron będzie mogło przystąpić aż 7 graczy.

Do usług

Żelazny Tron może znajdować się w Królewskiej Przystani, ale walki o niego toczą się we wszystkich Siedmiu Królestwach i poza ich granicami. Wielkie Rody nie walczą jednak same – wokół nich gromadzą się postaci gotowe służyć swoją pomocą. Wojny, które nadejdą wprowadzają 25 znanych bohaterów, w tym Jona Snowa, Missandei i Syrio Forela, których umiejętności mogą pomóc wyjść z poważnych opresji i poprowadzić gracza prosto do zwycięstwa.

hbo16_cardfan_ally-x5

Użycie sojuszników w grze jest opcjonalne, jednak gdy gracze zdecydują się dodać ich do gry, każdy zaczyna z jednym sojusznikiem, a następnie może zdecydować, że zamiast standardowej nagrody za wygranie wyzwania, dobiera kolejnych sojuszników.

Siedem królestw, siedem rodów, jeden Żelazny Tron

Przygotuj się na nadchodzące bitwy, zbierz nowych sojuszników i rusz na podbój wszystkich Siedmiu Królestw. Zmierz się z 6 innymi graczami i udowodnij, że jesteś wystarczająco silny, by zasiąść na Żelaznym Tronie.

Wojny, które nadejdą nadejdą już w listopadzie!