3 stycznia 2018

Zapowiedź: Uczniowie Pustki

l5k08_uczniowie_pustki

„Zanim narodził się świat, istniało coś bezkształtnego. Boskiego. Pustego. Nieskończonego.”.

Z przyjemnością zapowiadamy Uczniów Pustki – pierwszy zestaw klanowy do Legendy Pięciu Kręgów LCG.

Zestaw klanowy?

Zestawy klanowe są gdzieś pomiędzy zestawami dynastii, a dużymi rozszerzeniami znanymi z innych gier LCG. Zestaw klanowy zawiera 78 kart (po trzy kopie dwudziestu pięciu nowych kart i po jednej kopii trzech różnych kart). Dodatek Uczniowie Pustki skupia się przede wszystkim na klanie Feniksa, wprowadzając zaklęcia związane z każdym z pięciu żywiołów, nowych potężnych shugenja, kartę roli i inne wyjątkowe postaci.

l5k08_anc_card-fan_pl

Mistrzostwo żywiołów

l5k08_kaito_kosoriW piątym wieku w Rokuganie na ziemiach Feniksa pojawił się straszliwy demon. Pustoszył on prowincję Garanto, bezczeszcząc świątynie i równając z ziemią całe wioski. Czempion klanu, zajęty poważniejszymi sprawami Cesarstwa, nie mógł przyjść mieszkańcom prowincji z pomocą i wszystko wydawało się już stracone. Wybawieniem okazała się jednak samotna łuczniczka, Isawa Kaito, która zmierzyła się z demonem na szczycie góry, mając ze sobą tylko łuk, strzały i pomocnych kami. Udało jej się zabić demona, po czym poświęciła życie aby uwięzić jego duszę, na zawsze chroniąc swoich pobratymców przed jego niszczycielską potęgą.

Ród Kaito do dzisiaj pielęgnuje tradycje strzeleckie i jest zawsze w bliskim związku z kami powietrza. Shugenja powietrza, Kaito Kosori może wspierać twoich samurajów z bezpiecznej odległości – jeśli podczas konfliktu powietrza kontrolujesz choć jedną uczestniczącą postać, Kaito Kosori dodaje swoją sprawność do tego konfliktu. Nie tylko chroni ją to przed większością wydarzeń zagrywanych w konflikcie (ponieważ sama w nim nie uczestniczy), lecz także pozwala zaskoczyć przeciwnika, jeśli z pomocą innej karty zmienisz żywioł konfliktu na powietrze.

Potęga shugenja tkwi jednak w ich zaklęciach. W Uczniach Pustki znajdziesz nowe zaklęcie dla każdego z pięciu żywiołów, a między nimi Katanę Ognia. Jest to wyjątkowa broń, która zapewnia postaci tym więcej sprawności, im więcej kart żywiołu ognia znajduje się pod kontrolą gracza. W taliach budowanych głównie w oparciu o karty żywiołu ognia, może okazać się jednym z najsilniejszych dodatków.

l5k08_katana_ognia l5k08_fushicho

Uczniowie Pustki wprowadzają też do gry legendarnego Fushicho – ognistego ducha o koszcie 6, co czyni go najdroższą postacią w grze. Mimo że wartości jego sprawności pozostają przez większość czasu stałe, ponieważ nie można dołączać do niego dodatków, siła Fushicho może zmienić wynik każdego starcia. Co więcej, kiedy opuszcza on grę, możesz przywrócić jedną ze swoich postaci z odrzuconych kart dynastii. Za sześć losu otrzymujesz więc nie tylko potężnego ducha, ale także nowego sprzymierzeńca.

Wrodzy shugenja

l5k08_yogo_kikuyoOczywiście nie tylko Feniks ma swoich szeregach shugenja. W Uczniach Pustki gracze wszystkich klanów znajdą karty, które pomogą im poradzić sobie z nowymi zagraniami Feniksa.

Yogo Kikuyo to shugenja klanu Skropiona, mogąca nie tylko zanegować dowolne zaklęcie przeciwnika, ale także włączyć się przy tym do konfliktu. Nowy nabytek Skorpiona na pewno będzie często wykorzystywany w taliach, które obawiają się zaklęć.

Uczniowie Pustki

Shugenja, zaklęcia i magiczne istoty – oto domeny klanu Feniksa. Czy dołączysz do mistyków i uczonych tego klanu?