31 maja 2017

Zapowiedź: This War of Mine: Gra planszowa

Mamy przyjemność oficjalnie zapowiedzieć polską edycję gry This War of Mine: Gra planszowa, opartą na bestsellerowej grze wideo stworzonej przez 11 bit studios.

Na wojnie nie każdy jest żołnierzem

Miasto jest oblężone. Brakuje wody, jedzenia, leków i innych podstawowych artykułów. Każdy dzień to walka o przetrwanie. Moralność schodzi na dalszy plan – instynkty zaczynają brać górę. W opuszczonych ruinach budynków możesz znaleźć jakieś przydatne pozostałości, ale wyprawa na ulice miasta zawsze wiąże się z ryzykiem. A jeśli spotkasz żołnierzy? Albo inną zdesperowaną grupę? Jak się zachowasz?

Tak właśnie wygląda This War of Mine: Gra planszowa – gra w niczym nieprzypominająca tego, co znacie z innych planszówek. Każda runda to nie tylko walka o przetrwanie i zarządzanie elementarnymi zasobami. To także trudne moralne wybory, których będziecie dokonywać na każdym kroku. Obrabujecie napotkaną rodzinę z ostatnich zapasów? A może zabierzecie im tylko część lub nawet wspomożecie swoimi? Każdy wybór ma swoje konsekwencje, które mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

Otwórz i graj

IMG_6893

Kiedy otwieraliście ten tekst na pewno pojawiło Wam się w głowie jedno pytanie: „This War of Mine jest świetne, ale jak się w to gra na planszy?”. This War of Mine: Gra planszowa zupełnie zmienia podejście do zasad! Nie znajdziecie w pudełku olbrzymiej instrukcji ani setek mechanik i wyjątków. Zaczynacie od otwarcia jednej, krótkiej książeczki, która w dwóch stronach poprowadzi Was przez przygotowanie gry, a dalej wszystko jest już jasne. Dokładnie tak – po rozłożeniu komponentów na planszy od razu przystępujecie do gry!

Ale jak?

IMG_6887

Kiedy przygotujecie planszę, pierwszy gracz rozpatruje pierwszą kartę wydarzenia, a następnie wspólnie przystępujecie do rozdzielania akcji. Każda akcja, którą możecie wykonać, jest opisana i jasno wytłumaczona bezpośrednio na planszy lub na karcie, więc możecie skupić się na tym, co jest naprawdę ważne – klimacie i historii.

To także Twoja wojna

IMG_6890

W This War of Mine: Grze planszowej wojna staje się osobistym doświadczeniem. Gra została napisana tak, aby gracze czuli, że ich wybory mają znaczenie i nie są anonimowe. Podczas gry spotkacie wiele postaci, a prawie każda ma swoje imię i historię, której staniecie się częścią. Po raz pierwszy gracze mają tak duży wpływ na samą opowieść – w Księdze Skryptów znajdzie się ponad 1900 możliwych dróg rozwoju historii Waszej osobistej wojny.

To dopiero początek

IMG_6894

Wojna nadchodzi, ale nie jesteś na nią gotowy. Czy zdołasz przetrwać w trudnych warunkach oblężonego miasta? Jak potoczą się losy Twoje i Twoich towarzyszy? Dacie się ponieść instynktom czy zachowacie człowieczeństwo? This War of Mine: Gra planszowa przyniesie jedne z najtrudniejszych dylematów w Twoim życiu – w drugiej połowie roku sprawdzisz, co naprawdę oznacza słowo „przetrwać”.

Wszystkie zdjęcia i grafiki pochodzą z angielskiej wersji gry. Polska wersja jest już opracowywana i zostanie wydana jednocześnie z innymi wersjami językowymi.