26 czerwca 2018

Zapowiedź: Star Wars: Przeznaczenie – Ścieżka Mocy

swd12_booster_box_mockup_pl

Moc dla wielu pozostaje zagadką. Imperia powstawały i upadały, lecz Moc pozostaje w świecie zawsze. Nieważne, czy przewagę ma strona jasna czy ciemna – przepływ tej tajemniczej siły jest niezmienny, a czyny największych bohaterów i najbardziej doniosłe bitwy są wynikiem napięć, między jej różnymi sferami.

Mamy przyjemność zapowiedzieć kolejny dodatek do Star Wars: PrzeznaczeniaŚcieżkę Mocy. Jest to nowa kolekcja 160 nowych kart, które znaleźć będzie można w zestawach dodatkowych.

Ścieżka Mocy skupia się na unikatowym ekwipunku, zdolnościach i taktykach związanych z największymi bohaterami i złoczyńcami ze świata Star Wars. Nowe karty rozwijają także znane już z poprzedniego zestawu mechaniki, sprawiając, że gracze jeszcze lepiej mogą dostosować swoje talie.

swd12_anc_cardfan

Budzący grozę

swd12_general-grievousDoskonałym przykładem tego, jak działa Ścieżka Mocy jest Generał Grievous i powiązane z nim karty. Poprzednia wersja tej karty znana była przede wszystkim ze zdolności pozwalającej na „kradzież” ekwipunku. Nowa odsłona słynnego generała reprezentuje jego mistrzostwo w posługiwaniu się bronią.

Wyposażenie Generała Grievousa w cztery bronie robi z niego prawdziwą maszynę do zabijania, a jeśli graczowi uda się umieścić wszystkie kości broni w puli, może zadać w ramach potężnej akcji aż cztery obrażenia jednej z wrogich postaci. Jak łatwo zauważyć, w przypadku talii z generałem strategia gry jest jasna od samego początku – aby wykorzystać jego pełny potencjał, gracz musi zainwestować mnóstwo środków i czasu w uzbrojenie go. Nagroda jest jednak tego warta – Generał Grievous jest zdecydowanie jedną z najgroźniejszych postaci w całej grze.

Ścieżka Mocy nie zostawia jednak najbardziej legendarnych postaci uniwersum bez odpowiednich wzmocnień. Choć każda postać może skorzystać z Ostrokołowca Generała Grievous, to właśnie sam generał najlepiej pilotuje swój pojazd, dzięki czemu gracz może bez żadnego kosztu, o ile wskaże Generała Grievousa (i to także jego wersję z Przebudzeń!), przygotować to potężne wsparcie.

ostrokolowiec_swd12 atak_furii_swd12

Na podobnej zasadzie działa Atak Furii – za dwa zasoby gracz może wskazać dwie czerwone postaci i rzucić wszystkimi kośćmi broni jednej ze swoich postaci do puli. Generał Grievous nie potrzebuje jednak pomocy, aby zagrać to wydarzenie. Wskazanie go nie tylko ułatwia zagranie Ataku Furii, ale także świetnie zgrywa się ze zdolnościami generała, pozwalając mu skorzystać z całej kolekcji broni.

Ścieżka Mocy

Generał Grievous to tylko jedna z wielu postaci, które otrzymają tak bogate wsparcie w Ścieżce Mocy. Już wkrótce przedstawimy Wam inne postaci i powiązane z nimi karty. Dodatek zadebiutuje w sklepach pod koniec lipca tego roku.