25 czerwca 2019

Zapowiedź – Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża

mad28_3d

„Zapuśśśściliśśśście sssię za daleko” – wysyczał jeden z nich. – „Nie opuśśśścicie tej dżungli żywi”. Wężoczłek sięgnął po kolejną strzałę, jednak przerwały mu dwa ogłuszające wystrzały i stworzenie zwaliło się martwe na ziemię. Leo wymierzył wciąż dymiący pistolet w kolejną istotę. „Pamiętajcie, przed nami pięć mil marszu. Załatwmy to jak najszybciej”. Ursula sięgnęła po swój nóż. Norman zaczął kartkować niedużą książkę, mamrocząc coś pod nosem. Kiedy jeden z węży ruszył do ataku, Daniela westchnęła głęboko, rozluźniła chwyt i pewnie uniosła maczetę do ciosu.

Mimo całego swojego piękna, dżungla kryje wiele niebezpieczeństw – od bezlitosnego upału i szybko kurczących się zapasów po przeklęte posągi i wypełnione pułapkami świątynie. Każdy kto odważy się stawić czoła tym zagrożeniom z pewnością szybko zapragnie powrócić do względnego bezpieczeństwa miasta, które znało.

Tym razem w Posiadłości Szaleństwa wcielicie się w role nieustraszonych badaczy, którzy muszą wkroczyć na dzikie tereny niezbadanej amazońskiej dżungli i zbadać rozpadające się ruiny, odkryć sekrety zapomnianych cywilizacji i powstrzymać klątwę Węża zanim świat pogrąży się w chaosie.

W trzech nowych scenariuszach badacze staną do walki z przerażającymi wężoludźmi, stawią czoła ożywionym kamiennym potwornościom i spróbują uniknąć ciągle grożącego im widma zgubienia się w dżungli na zawsze. Czy jesteście gotowi na nowe wyzwanie?

Wydawnictwo Galakta z przyjemnością prezentuje zapowiedź nowego rozszerzenia do Posiadłości SzaleństwaŚcieżka Węża.

MAD28_sample

Zbierz zespół

Kiedy będziecie się przygotowywać do wyprawy w nowe miejsca, w najnowszym rozszerzeniu do Posiadłości Szaleństwa, będziecie potrzebować nowego zespołu śledczych, którzy będą w stanie stawić czoła rosnącej sile Mitów. Ścieżka Węża wprowadza czterech nowych badaczy z Arkham, a każdy z nich charakteryzuje się wyjątkową historią i umiejętnościami, które nabył w swoim codziennym życiu oraz podczas wcześniejszych spotkań ze Starszymi Bogami i mitycznymi stworami.

MAD28_cardfan_investigators

Liderem wyprawy w nieznane jest zatwardziały Leo Anderson, zdolny pomagać swoim sprzymierzeńcom przedzierać się przez gęstwinę dżungli, a jego zdolność pozwoli im poruszać się o jedno pole, gdy wykonuje akcję ruchu. Jego zastępcą jest podróżniczka Ursula Downs, która raz na rundę może wysłuchać zewu nieznanego i poruszyć się o jedno pole przed lub po tym jak wykona akcję eksploracji lub rozpatrzy żeton Obserwacji.

Dziwne wydarzenia w Arkham wpływają jednak nie tylko na tych, którzy niebezpieczeństwa tropikalnej dżungli traktują jako zwykłe, codzienne problemy. Są jeszcze inni, uwięzieni przez mityczne siły. Daniela Reyes, mechanik, uwielbia dowiadywać się jak wszystko działa, nieustannie rozbierając urządzenia na części i składając je z powrotem. Dzięki temu za każdym razem kiedy ona lub jeden z jej kompanów rozwiązuje łamigłówkę podczas wyprawy, Daniela może zyskać dwie Wskazówki lub odrzucić jedną kartę Przerażenia.

Ostatnim członkiem ekspedycji jest astronom z Miskatonic – Norman Withers. Norman, podobnie jak Daniela, raz na rundę może również zyskać dwie Wskazówki lub odrzucić jedną kartę Przerażenia, pod warunkiem, że znajduje się na obszarze zewnętrznym gdzie może odczytywać to co jest zapisane w gwiazdach.

MAD28_figures-on-background

Dziennik ekspedycji

Po zebraniu zespołu badaczy, jesteście gotowi do wyruszenia w nieznane w trzech nowych, wypełnionych akcją scenariuszach, które doprowadzą Wasze ciała i umysły na granice wytrzymałości i sprawdzą Waszą wolę przetrwania.

W scenariuszu „Przebudzenie dżungli”, gospodarz wystawnego przyjęcia prezentuje swoje najnowsze znaleziska przywiezione z ekspedycji do Ameryki Południowej. Jednak kiedy wypielęgnowany trawnik I przystrzyżone żywopłoty nagle zostają zastąpione przez pnącza, paprocie i strzeliste drzewa, goście przyjęcia szybko przekonują się, że zabieranie reliktów z dżungli może mieć poważne konsekwencje…

Rozgrywając scenariusz „W mrok” badacze zostają wynajęci, aby wesprzeć wyprawę do amazońskiej dżungli. To z pewnością wyjątkowa okazja, ale ekspedycja ma jedną, dość dziwaczną zasadę – przebywając w dżungli należy za wszelką cenę unikać ciemności. Kiedy słońce chowa się za drzewami, a członkowie wyprawy oczekują na Wasze przybycie, zaczynacie zastanawiać się, czy za tą nietypową zasadą kryje się coś więcej niż tylko głupie przesądy. Czy odważycie się opuścić bezpieczny obóz i zbadać tajemnicę kryjącą się pośród drzew? Jeśli pozostawicie tajemnicę nierozwiązaną, czy kiedykolwiek przestaniecie się głowić, jakie odpowiedzi skrywa nieznane?

MAD28_diagram_ring-puzzle

Na koniec czeka na Was scenariusz “Zapomniana świątynia Yiga”, a badacze wkroczą do starożytnych sal, w których kapłani wężoludzi planują odnowić swoje przymierze ze swym zapomnianym bogiem, Yigiem. Jeśli im się powiedzie, może to oznaczać koniec ludzkości, dlatego musicie spróbować przejść tajemnicze próby świątyni i położyć kres ich knowaniom! Podczas przygód w dżungli zmierzycie się z niespotykanymi wcześniej wyzwaniami, w tym nowej łamigłówce, przygotowanej specjalnie dla rozszerzenia Ścieżka Węża. Łamigłówka pierścieni wymaga od badaczy odpowiedniego ustawienia symboli na czterech koncentrycznie ułożonych pierścieniach. Każdy pierścień zawiera te same symbole, w takiej samej kolejności, ale niektóre z nich są ukryte, więc gracze będą musieli wydedukować, gdzie mogą się znajdować. Wewnętrzny pierścień pozostaje nieruchomy, a trzy pozostałe obracają się wokół niego, umożliwiając dopasowywanie symboli. Kiedy wszystkie symbole – ukryte czy nie – znajdą się w takiej samej pozycji względem wewnętrznego pierścienia, łamigłówka zostaje rozwiązana. Jeśli nie uda Wam się rozgryźć tajemnic świątyni, zostaniecie pogrzebani wśród wielu innych, którzy przed Wami próbowali stanąć na drodze boga węży, a ludzkość zapłaci słoną cenę za Waszą porażkę. Nie możecie do tego dopuścić.

Witajcie w dżungli

Pakujcie walizki i przygotujcie się na wyprawę do serca dżungli. Możecie tam dokonać życiowych odkryć… lub stać się kolejną duszą zgubioną przez ciekawość i ambicje. Jedynym sposobem, aby poznać Wasze przeznaczenie to podążać Ścieżką Węża.

Rozszerzenia spodziewamy się w IV kwartale tego roku.