5 czerwca 2017

Zapowiedź: Ostatnie dodatki z cyklu Krew i złoto

gt19_box gt20_box gt21_box

Mamy dzisiaj przyjemność zapowiedzieć trzy rozszerzenia do Gry o Tron: Gry karcianej, które zamykają cykl Krew i złoto. Krwawe Gody, Zemsta Oberyna i Bractwo bez Chorągwi rozszerzają możliwości budowania talii i wprowadzają kilka kluczowych kart, umożliwiających nowe kombinacje.

gt19_boxKrwawe Gody

„Jaime Lannister przesyła pozdrowienia”. – Roose Bolton

Jak można się spodziewać, kluczową postacią w tym rozszerzeniu jest nie kto inny jak przywódca rodu Freyów – Walter Frey. Został on zaprojektowany tak, aby idealnie wpasować się w strategię, jaką zapewnia tytuł Lord Przeprawy.

Kiedy wybierasz Lorda Przeprawy, każde pierwsze wyzwanie w turze jest słabsze, ale za to trzecie wyzwanie jest znacznie silniejsze i zapewnia dodatkowe korzyści. Walder Frey, ze swoją unikalną zdolnością, może sprawić, że gracz nie odczuje osłabienia pierwszego wyzwania, lub że trzecie będzie olbrzymim ciosem dla przeciwnika. Jeśli połączysz Waltera Freya z Czerwoną Żmiją z zestawu podstawowego, możesz jeszcze bardziej umocnić swoją potęgę.

Ponieważ wysokie wartości siły nie są niczym dziwnym podczas trzeciego wyzwania u gracza, który wybrał tytuł Lord Przeprawy, w rozszerzeniu pojawia się także Gościnność Freyów – karta, która umożliwia pełne wykorzystanie tej przewagi. Podstawy efekt jest solidny, ale nie porażający – jeśli wygrasz trzecie wyzwanie postacią Freyów, zabijesz jedną postać przeciwnika. Lecz jeśli wygrasz to wyzwanie o 20 lub więcej siły – zabijesz 3 postaci. Nie jest łatwo wygrać tak wysoko, ale to zdecydowanie cios, po którym przeciwnikowi będzie ciężko się podnieść (o ile od razu się nie podda).

Krwawe Gody będą dostępne w sklepach w trzecim kwartale 2017.

gt19_walter_frey gt19_goscinnosc_freyow

gt20_boxZemsta Oberyna

„Zgwałciłeś ją. Zamordowałeś ją. Zabiłeś jej dzieci. Powiedz jej imię.” – Czerwona Żmija

Zemsta Oberyna wprowadza do gry nową wersję Czerwonej Żmii. Tym razem pojawia się on jako postać o koszcie 6, sile równej 5, wszystkimi symbolami wyzwań i słowem kluczowym renoma. Jednak tym, co go naprawdę wyróżnia, jest zdolność do ignorowania siły przeciwników, którzy mają mniej niż dwa symbole wyzwań.

Może się wydawać, że ta zdolność nie daje dużej przewagi – przecież większość postaci ma przynajmniej dwa symbole. Nie można jednak zapominać, że Martellowie posiadają w wachlarzu swoich możliwości wiele kluczowych kart, które z łatwością mogą unieszkodliwić nawet najbardziej uniwersalne postaci, odbierając im dany symbol wyzwania. Dlatego teraz Martellowie mogą grać jeszcze bardziej agresywnie, raz za razem przebijając się przez obronę przeciwnika. Aby uchronić się przed kontratakiem warto wykorzystać nową kartę Dornijska Zemsta, która zmusza przeciwnika do zadeklarowania wybranej postaci do obrony, a jeśli wygrasz to wyzwanie o 5 – przeciwnik musi zabić broniącą się postać.

gt20_czerwona_zmija gt20_dornijska_zemsta

Zemsta Oberyna będzie dostępna w sklepach w trzecim kwartale 2017.

gt21_boxBractwo bez Chorągwi

„Roberta zamordowano, ale jego dziedzina żyje i my jej bronimy.” – Beric Dondarrion

Jest na co czekać – Bractwo bez Chorągwi to jeden z najbardziej emocjonujących dodatków, który otwiera zupełnie nowe możliwości budowania talii. Dzięki nowemu tytułowi Bractwo bez Chorągwi już wkrótce pojawią się nie tylko grywalne, ale też bardzo silne talie, składające się wyłącznie z nielojalnych postaci. W zamian za to ograniczenie raz na fazę wyzwań wybrana postać może otrzymać jedno z 4 słów kluczowych.

Aby w pełni wykorzystać ten tytuł, potrzebne będą oczywiście odpowiednie postaci. Na ten moment najłatwiej będzie zbudować solidną talię opartą na Dzikich, ale wśród nielojalnych postaci jest wiele wyjątkowo ciekawych osobistości, których zdolności mogą tworzyć ciekawe kombinacje. Nie byłoby także Bractwa bez Chorągwi bez „nieśmiertelnego” Berica Dondarriona. Co kryje się za wysokim kosztem wynoszącym 7? Dwa symbole wyzwań, cechy Rycerz, Lord, R’hllor, słowo kluczowe Renoma, siła od 6 w dół i 6 żetonów, zapewniających postaci praktyczną nietykalność. Tak jak w powieści Beric Dondarrion to jedna z tych postaci, których bardzo ciężko się pozbyć.

gt21_bractwo_bez_chragwi gt21_beric_dondarrion

Bractwo bez Chorągwi będzie dostępne w sklepach w trzecim kwartale 2017.