7 lipca 2017

Zapowiedź: Omeny głębin – zanurz się w tajemnicach

sl19_box_left

Pragniemy ogłosić nadchodzący dodatek do gry Znak Starszych BogówOmeny głębin.

Statek pojawił się w porcie punktualnie. Pomimo obaw, co do tej podróży, stajesz na pomoście i zdecydowanym krokiem ruszasz w stronę doków. Zdrowe poczucie strachu ostrzega przed tym, co nadchodzi, ale szósty zmysł mówi, że w grę wchodzi coś więcej, niż przypuszczaliście. Zamyślony wchodzisz na pokład Ultimy Thule, która odbija gwałtownie od brzegu. Walka z chęcią zawrócenia jest ciężka, jednak starasz się pamiętać, że każda odrobina odwagi i pomysłowości będzie niezbędna, by powstrzymać to, co czeka w niezbadanych wodach.

SL_deep_postacie

Ośmiu nowych badaczy, w tym m. in. Roland Banks i Daisy Walker.

Wejdź na pokład przygody i zapieczętuj przedwieczne zło, które skrywają odmęty Pacyfiku w Omenach głębin. Rozszerzenie wprowadza 8 nowych badaczy, 3 Przedwiecznych oraz ogrom unikatowych kart, które pomogą odnaleźć się i przetrwać na wzburzonym morzu.

Głębiny kryją wielkie zagrożenia

Grupa badaczy płynąca na statku może polegać wyłącznie na swoich umiejętnościach, wiedzy i dziwnych szeptach amuletu, który prowadzi ich do zaginionego miasta R’lyeh. Na otwartym morzu Ultima Thule jest jedynym schronieniem badaczy i muszą je chronić przed atakami Legionu Istot z Głębin.

sl19_omeny_glebin_cthulhu

„Nowy” Przedwieczny to prawdziwe wyzwanie.

Badaczom uda się dotrzeć do brzegów przedwiecznego miasta w jednym kawałku, tylko jeśli podążą szlakiem Mrocznych wód lub zbiorą karty specjalne przygody. Te sposoby dotarcia do R’lyeh pomogą badaczom zyskać trochę przewagi – Ultima Thule stanie się azylem, w którym będą mogli odpocząć od koszmarów czających się za murami miasta.

sl19_art_skeleton

Grupa musi podążać za zewem amuletu z odpowiednim tempem. Jeśli będą się wahać zbyt długo i nie będą w stanie szybko odbić ataku Legionu Istot z Głębin z Ultimy Thule zostaną tylko zatopione szczątki wspaniałego niegdyś statku.

Przebudzenie Amuletu i wynurzenie R’lyeh

Bez względu na to, czy dopłyniesz na statku, czy o własnych siłach wdrapiesz się na brzeg, puls amuletu na granicach R’lyeh umocni swój monotonny rytm. Moce tajemniczego artefaktu zwiększą się, kiedy trafi na rodzimy ląd.

Gdy R’lyeh wynurzy się z głębin Pacyfiku, rozpocznie się druga część przygody, a Mroczne wody zostaną zastąpione Amuletem R’lyeh. Artefakt wzywa do poszukiwania brakujących części, a nagły wzrost tajemnych mocy tego miejsca wyczerpie większość zasobów badaczy, przez co zostaną zablokowane kości gry – zielona, żółta i czerwona.

Tylko przez odszukanie brakujących elementów amuletu badacze odzyskają możliwość użycia niezbędnych przedmiotów. A przygody w drugiej części wyprawy są bardziej wymagające – bohaterowie będą potrzebować każdego możliwego wsparcia, by zdobyć Znak Starszych Bogów, który pozwoli zapieczętować plugastwa zagrażające światu.

sl19_omeny_glebin_amulet_rlyeh

Rozwiążecie zagadkę amuletu?

Ahoj, przygodo!

Zew amuletu kusi, a nowe tajemnice czekają na dnie Pacyfiku. Odnajdź drogę do brzegu R’lyeh i powstrzymaj przedwieczne zło gnieżdżące się w starożytnym mieście przed zniszczeniem naszego świata! Omeny głębi nadciągają jesienią 2017.