18 października 2017

Zapowiedź: Łzy Amaterasu

l5k02_box

Pragniemy zapowiedzieć Łzy Amaterasu – pierwszy zestaw dodatkowy z nadchodzącego Cyklu Cesarskiego do gry karcianej Legenda Pięciu Kręgów.

Cykl Cesarski wprowadza nowe karty rozszerzające możliwości klanów, jak i role Opiekuna oraz Poszukiwacza. W tej serii władze Cesarstwa zostaną rozwinięte poprzez wprowadzenie potężnych namiestników oraz nowych kart skupiających się na mechanice Łaski Cesarskiej.

L5K02_wachlarz

Sytuacja Rokuganu

Klan Skorpiona nie przestaje snuć intryg – choć są zaufanymi doradcami Cesarza, agenci Skorpiona najlepiej kontrolują sytuację z cienia. Zwodnicza sztuczka pozwala wybrać dowolną liczbę atakujących Shinobi pod twoją kontrolą i przesunąć ich do domu. Ta sztuczka przypomina manewry Jednorożca, jednak dodatkowo postaci wracające do domu nie kłaniają się, zaś przeciwnik musi ukłonić swoich obrońców na zwykłych warunkach. Daje to możliwość nie tylko osłabienia sił przeciwnika, ale też szansę na wyprowadzenie potężnej kontry.

L5C02_karada L5C02_zwod

W tym czasie Krab wciąż zabiega o wsparcie w obronie Szmaragdowego Cesarstwa przed zagrożeniami zza Muru Kaiu. Dzielnica Karada umożliwia Krabowi użycie broni przeciwnika przeciw niemu samemu. Gracz może oddać przeciwnikowi jeden żeton losu, aby przenieść dodatek z jego wybranej postaci na własną lub, jeśli nie ma w grze odpowiedniej postaci, odrzucić go. Może to spowodować niemałe zamieszanie w szeregach wroga, szczególnie jeśli korzysta z drogich i mocnych dodatków, tak jak na przykład Żuraw.

Klan Smoka mógł zdobyć łaskę cesarza w wyniku ostatnich wydarzeń, jednak członków klanu wciąż niepokoi wizja Togashiego Yokuniego, tajemniczego czempiona Smoka. Nowa postać w Klanie Smoka – Kitsuki Yaruma – jest kimś, z kim trzeba się liczyć podczas konfliktów, ponieważ posiada 2 sprawności militarnej i 4 politycznej. Yaruma jest także odporny na dodatki z cechą Trucizna, a jego Kurtuazja zapewnia graczowi żeton honoru, kiedy postać opuszcza grę. Dodatkowo pozwala skorzystać ponownie z efektu prowincji „po odkryciu”.

!L5C02_kaede

W centrum nowych wydarzeń znalazła się także shugenja Feniksa – Isawa Kaede, która miała przerażającą wizję o magii Jednorożca, meishōdō, zagrażającej Imperium. Kaede jest na ten moment jedną z najlepszych postaci w grze. Jako shugenja Pustki, Kaede jest odporna na efekty kręgów, co znaczy, że nie może zostać zhańbiona ani ukłoniona w wyniku rozpatrywania kręgów. Co więcej, za każdym razem, gdy atakuje, krąg zyskuje dodatkowo żywioł Próżni, który może rozpatrzyć po wygranej walce.

Cykl Cesarski wprowadza również karty Namiestników, które osłabiają umiejętności poszczególnych postaci w konfliktach. Pierwszą z tego rodzaju kart jest Lotna namiestniczka Jednorożca. Poza siłą militarną i polityczną, namiestnik ten wprowadza równowagę do silnie militarnego klanu. Kiedy atakuje, siła każdej postaci, na której jest co najmniej 1 żeton losu, nie jest brana pod uwagę podczas rozpatrywania konfliktu.

Znaj swą powinność

Cykl Cesarski podnosi znaczenie roli wybieranej dla każdego klanu w trakcie turnieju. Każdy z siedmiu klanów otrzymuje specjalną kartę Opiekuna lub Poszukiwacza. Łzy Amaterasu wprowadzają pierwsze specjalne karty dla roli Żurawia i Lwa.

Dumny Żuraw, pełniący obecnie rolę Opiekuna Wody, otrzymuje swoją pierwszą specjalizację – Lekceważącą uwagę. To wydarzenie o koszcie 1 może zostać użyte, kiedy w konflikcie uczestniczy postać gracza z cechą Dworzanin. Dzięki tej karcie postać zyskuje X siły, gdzie X jest równe liczbie kart w ręce przeciwnika.

L5C02_zuraw_opiekun L5C02_lew_opiekun

W tym samym czasie u potężnych Poszukiwaczy Ziemi – Klanu Lwa – zaczyna się Czas wojny. Wydarzenie dostępne tylko dla Poszukiwaczy i pozwala po przegranym konflikcie politycznym za darmo dołączyć do wybranej postaci z cechą Bushi dodatek o wartości 3 lub mniej z ręki lub stosu zużytych kart. Podobnie jak Zaprzysiężony mściciel, Czas wojny pozwala Lwu po przegranym konflikcie wyprowadzić efektywny kontratak.

Wewnętrzna siła

Klany Rokuganu rozrastają się i zwiększają swoje siły, historia wciąż trwa… Mroczne moce zbierają się wokół Rokuganu, a ich odparcie będzie wymagało zorganizowania i honoru. Szykujcie katany, czcigodni samuraje – Cykl Cesarski rozpocznie się w listopadzie.