10 października 2017

Zapowiedź: Lot Wron – IV cykl do gry kracianej Gra o Tron

gt23_box gt24_box

Z nieskrywaną przyjemnością zapowiadamy nowy cykl do drugiej edycji gry karcianej Gra o Tron LCG. Czwarty cykl Lot Wron pojawi się już wkrótce nakładem naszego wydawnictwa, a oto jego dwie pierwsze części – Klucz Arcymaestra oraz Podróż do Starego Miasta!

Cykl Lot Wron skupia się przede wszystkim na fabule czwartego tomu sagi George’a R.R. Martina Uczta dla wron i wprowadza kluczowe postaci oraz wydarzenia z książki. Słowo kluczowe Darowizna zyskuje w tym cyklu na sile, a nowe karty zachęcają Wielkie Rody do korzystania z ich sztandarowych agend.

gt23_box

Klucz arcymaestra to pierwszy zestaw cyklu Lot Wron – wprowadza on wiele słów kluczowych i mechanik, które będą się pojawiać na przestrzeni całego cyklu. Do walki o tron przystępują Daario Naharis oraz Mag Mocarny, a rody zostaną wsparte nowymi lokacjami jak Żelazny Bank czy Wodne Ogrody.

gt23_fan

Wprowadzony przez cykl Krew i złoto system darowizn w Kluczu arcymaestra zyskuje nowe sposoby na wykorzystanie dostępnych zasobów złota. Na przykład zagranie Ashemark, wynoszące wraz z darowizną 6 złota, może być kosztowne, jednak przynosi niebagatelne korzyści. Po rozpoczęciu fazy akcji można uklęknąć i poświęcić Ashemark, aby cofnąć na rękę każdą postać o koszcie równym lub mniejszym niż ilość złota umieszczona na karcie.

gt23_plot

Fabuła Valar Doaheris nie zapewnia całkowitego zabicia postaci, ale jest rozwiązaniem, które może poważnie pokrzyżować plany przeciwnikowi, szczególnie, jeśli chodzi o postaci o wysokim koszcie. To zmusza graczy do ostrożnego planowania i znacznego redukowania wprowadzania wielu postaci z wysokim kosztem. W talii z kartami o niskim koszcie, agenda Valar Dohaeris będzie idealnym sposobem na ukaranie przeciwnika za inwestycje w zbyt potężne postaci.

gt24_box

Podróż do Starego Miasta to drugi zestaw z cyklu Lot Wron. Dzięki temu rozszerzeniu gracze będą mogli ulepszyć swoje talie takimi kartami jak Dom Czerni i Bieli oraz postaciami Thoros z Myr, Tris Botley i nową wersją Arianny Martell.

gt24_cardfan

Stare Miasto jest znane jako miejsce wiedzy – wszak jest to dom Cytadeli i zakonu maestrów. Lokalizacja już sama w sobie zmusza gracza do namysłu przy jej użyciu. Akcja tego miejsca pozwala uklęknąć Starym Miastem, aby wybrać rodzaj karty i odkryć pierwszą kartę z wierzchu swojej talii. Jeśli jej rodzaj zgadza się z nazwanym przez gracza, dobiera on ją i dodatkowo zyskuje żeton władzy. W połączeniu z efektami pozwalającymi podejrzeć wierzchnie karty (np. karta „Niedźwiedź i dziewica cud”), Stare Miasto może przynieść niesamowicie wiele korzyści.

GT24_miasto

Lot nad wronim gniazdem

Ciemne skrzydła przysłaniają słońce nad Westeros. Nowy cykl do drugiej edycji gry karcianej Gra o Tron przyniesie ze sobą wiele kluczowych wydarzeń z czwartego tomu sagi Pieśni Lodu i Ognia.

Pierwsze zestawy cyklu Lot Wron pojawią się w IV kwartale 2017 r.