5 czerwca 2018

Zapowiedź: Horror w Arkham LCG – nowe zestawy mitów

AHC_poza_granicami_czasu AHC_serce_starszych

Mamy przyjemność zapowiedzieć dwa kolejne dodatki do Horroru w Arkham LCG w cyklu Zapomniana Era! Swoją egzotyczną przygodę będziecie mogli kontynuować w rozszerzeniach Poza granicami czasu i Serce starszych. Brzmi ciekawie? Poczekajcie tylko na nowe pomysły twórców, które zaskoczą Was kolejny raz!

Poza granicami czasu

Nić losu jest napięta – ostatnie przygody związane z tajemniczym artefaktem doprowadziły badaczy z Arkham prosto do Meksyku. Po kilku dniach bezowocnych poszukiwań wydawało się, że cała nadzieja przepadła. Jednak dokładnie w dniu, w którym badacze mieli wyruszać w drogę powrotną do domu coś się zmieniło. Miasto wygląda inaczej niż przedtem, niebo przecinają błyskawice, a ziemia drga złowieszczo. Po niebie krążą olbrzymie bestie, a budynki bardziej przypominają starożytne ryciny niż dzisiejszy Meksyk.

ahc21_art_serpent-of-tenochtitlan

Poza granicami czasu zupełnie zmienia poczucie eksploracji, ponieważ miasto wokół badaczy ciągle się zmienia. Korzystając z akcji eksploracji, badacze mogą przeszukiwać lokalizacje, ale muszą działać szybko, ponieważ w miarę upływu czasu miejsca będą zastępowane swoim starożytnym odpowiednikiem. Czy badaczom uda się ustabilizować linię czasową, zanim będzie za późno? A może sami zagubią się w czasowych anomaliach?

Serce starszych

Po wydarzeniach z Poza granicami czasu badacze wyruszają w głąb mrocznej dżungli w poszukiwaniu starożytnej, owianej tajemnicą jaskini. Po kilku dniach marszu znajdują wejście, ale coś jest nie w porządku. Przed samą grotą stoi sześć kamiennych konstrukcji, na których wyryto tajemnicze symbole. Czy to ostrzeżenie? A może brama? Należy to zbadać, ale zapasy grupy poszukiwaczy są już na wykończeniu. Na domiar złego coś śledzi każdy krok badaczy – co to może być i czego chce?

ahc22_art_winged-serpent

Ten zestaw mitów zabierze badaczy na dwuetapową wyprawę, której akcja będzie rozgrywała się zarówno nad jak i pod ziemią. Wszystkie wybory będą miały swoje natychmiastowe konsekwencje i sami gracze zadecydują, komu należy zaufać i z jakimi niebezpieczeństwami się zmierzyć. Ale czy w ogóle można komuś ufać w tej dziczy?

Obserwują z cieni…

Oba rozszerzenia pojawią się w sklepach w dzień swojej europejskiej premiery – obecnie data nie jest jeszcze znana, ale podzielimy się nią, jak tylko zostanie oficjalnie ogłoszona, dlatego śledźcie aktualizacje na naszej stronie i fan page’u.