16 czerwca 2017

Zapowiedź: Gildie

gildie_box_mini

Krwawa wojna Siedmiu Królestw dobiegła końca. Podpisano traktat pokojowy, dzięki któremu królestwo Anderis znów może swobodnie się rozwijać. Kupcy i rzemieślnicy szybko bogacą się, doskonaląc się jednocześnie w swym kunszcie. W całym kraju powstają nowe drogi, pałace, pomniki i ogrody. Anderis staje się celem kupieckich karawan z odległych królestw, które po powrocie do swych ojczyzn opiewają jego niezwykły rozkwit kulturalny i architektoniczny.

Witajcie w Anderis

Mamy przyjemność zapowiedzieć Gildie – nową grę kupiecką, w której 2 do 4 graczy wcieli się w postaci zamożnych lordów, którzy próbują przyciągnąć do swoich gildii najznamienitsze osobistości w całym królestwie. Gra trwa około 60-90 minut.

W Gildiach każdy gracz zarządza złotem, rozbudowuje siedzibę swojej gildii i stara się nakłonić wpływowe postaci do dołączenia do jego stronnictwa. Wszystko po to, aby na końcu gry gildia, którą zarządza, okazała się największą potęgą w Anderis.

gildie-layout

Osobliwe osobistości

Gra toczy się wokół rynku, na którym przywódcy gildii rozstawili swoje namioty podczas wielkiego festiwalu. Złotem i podarunkami próbują przekonać do siebie znane osobistości i mistrzów rzemiosła, z usług których gildia mogłaby skorzystać. Aby zdobyć postać, gracze będą licytować, kładąc złoto na swoje namioty przy danej postaci. Po zakończeniu licytacji, postaci przyłączają się do gildii, które zaoferowały najwięcej.

Postaci nie są pustymi figurantami – każda użycza gildii swoich znamienitych umiejętności. Nadworny skarbnik pozwala wymieniać złoto po lepszym kursie, Handlarz osobliwości zwiększa dochód za każdego czarodzieja w gildii, a Nekromanta, za odpowiednią cenę, może przywrócić inną postać do życia. To tylko 3 z prawie 50 kart postaci, które będziecie mogli

gildie-handlarz-osobliwosci gildie-nadworny-skarbnik

Renesansowa architektura

gildie-nekromantaNie kończy się jednak na pozyskiwaniu nowych postaci – gracze muszą też zadbać o swoje włości. W kolejnej fazie gry mogą wykupować plany architektoniczne, których użyją do rozbudowania siedzib swoich stronnictw. Nowe komnaty zapewniają punkty za spełnianie określonych celów, np. Mała kaplica daje pół punktu za każdego kapłana w gildii.

Gildie to pięknie ilustrowana gra, którą swobodnie można zaproponować zarówno planszówkowym weteranom, jak i początkującym lub niedzielnym graczom. Mechanika gry jest prosta, ale licytacja jest zawsze zaciekła, a sytuacja może zmienić się w mgnieniu oka!

Gildie pojawią się w sklepach już pod koniec czerwca. Przeliczcie swoje floreny i rozbijcie namioty – znamienite osobistości już czekają, by użyczyć swoich umiejętności… Za odpowiednią cenę.