7 sierpnia 2018

Zapowiedź: Catan: Narodziny państwa Inków

catan_narodziny_panstwa_inkow_box

Catan: Narodziny państwa Inków

Mamy przyjemność zapowiedzieć nową grę planszową ze znanej i lubianej serii Catan. Tym razem zabierzemy Was wysoko w góry Ameryki Południowej, gdzie kierujecie rozwojem jednej z najciekawszych cywilizacji świata. Poznajcie Catan: Narodziny państwa Inków.

catan_narodziny_panstwa_inkow_spread

Catan: Narodziny państwa Inków to samodzielna gra dla 3-4 graczy, oparta na mechanice znanej ze „zwykłego” Catanu i wzbogaconej o nowe elementy, tematycznie związane z kulturą i rozwojem cywilizacji Inków. Gra zaoferuje Wam zupełnie nowe rozwiązania i opcje strategiczne w ramach znanego schematu.

Wzrost i upadek cywilizacji

Inkowie są jedną z najbardziej fascynujących kultur Ameryki Południowej. Autorzy gry, zakochani w historii i zainteresowani tą cywilizacją, postanowili oddać kluczowe schematy rozwoju tej cywilizacji w Catanie: Narodzinach państwa Inków. Pula surowców została rozszerzona o zasoby charakterystyczne dla regionu, w którym rozgrywa się gra: ryby, pióra i liście koki, a wełna pozyskiwana jest z hodowli lam. Komu lamę za dwa drewna? ;)

Inka Insights 4

Jedną z nowych, kluczowych zasad gry jest wzrost i upadek plemion – kiedy do gry wkracza sama natura, sytuacja na planszy może zmienić się w mgnieniu oka, a dawne osady i miasta zostają opuszczone. Dzięki temu mapa dynamicznie się zmienia, a gracze otrzymują nowe opcje przebudowy opuszczonych terytoriów. Dzięki temu po raz pierwszy dochodzi do sytuacji, w której jeden gracz może przejąć źródła surowców, należące niegdyś do jego przeciwnika.

Podróż w czasie

Catan: Narodziny państwa Inków to nie tylko mechanika, ale też lekcja historii. Dzięki kolorowym ilustracjom przeniesiecie się do czasów, kiedy potężna cywilizacja Ameryki Południowej dopiero się kształtowała. Każdy element gry został też starannie opisany, dzięki czemu dowiecie się dlaczego pióra były pożądanym towarem w państwie Inków i do czego wykorzystywano lamy.

Premiera gry Catan: Narodziny państwa Inków zaplanowana jest na IV kwartał 2018.