19 kwietnia 2017

Zapowiedź: Bezwymiarowe i niewidzialne

ahc06_box

Pragniemy ogłosić, że już niebawem naszym nakładem pojawi się nowe rozszerzenie Bezwymiarowe i niewidzialne do cyklu Dziedzictwa Dunwich w grze karcianej Horror w Arkham LCG!

Pogoń za dwoma zaginionymi profesorami zaprowadziła was już daleko poza komfort Arkham. Widzieliście rzeczy, w które nikt by nie uwierzył, i zmierzyliście się z międzywymiarowymi bytami. Lawina informacji o Przedwiecznych i bezbożnych rytuałach zmusza was nagle do zniszczenia przerażających kreatur, które są odporne na kompletnie wszystko w waszym arsenale.

Przygoda w Bezwymiarowym i niewidzialnym poprowadzi was bliżej ostatecznego celu, jednak wymaga wyśledzenia niezniszczalnych Wynaturzeń, które zgładzić może tylko Tajemnicza formuła. I lepiej znaleźć ją szybko – inaczej to ścigający stanie się ściganym.

ahc06_card_esoteric-formula

Myśl szybko

Jeśli konfrontacja z hordą niezniszczalnych wynaturzeń wydaje się wam zbyt niepokojąca, otuchy doda wam z pewnością wsparcie w postaci 22 nowych kart graczy. Oszczędzając trochę doświadczenia, będziecie mogli udoskonalić swoją talię wachlarzem nowych broni, sojuszników, stanów, wydarzeń i zaklęć, takich jak Rytuał poszukiwania.

ahc06_card_rite-of-seeking

Co więcej, ponieważ scenariusz wymaga konfrontacji z niewidzialnymi stworami, wiele z kart graczy wprowadza nowe sposoby walki i śledztwa, które pozwalają w pewnym stopniu zwiększyć efekty wysiłków badaczy, nawet kiedy chwieją się nad przepaścią desperacji. Inne prezentują nowe, zaskakujące sposoby na podjęcie akcji podczas przygody, jak np. Lotny umysł.

Ponieważ Lotny umysł posiada symbol pytajnika, może być przydzielony do każdego testu umiejętności, który wykonuje twój lub inny badacz. Kiedy tylko test zakończy się sukcesem o 2 lub większym, można natychmiast podjąć dodatkową akcję, zupełnie tak, jakby była twoja tura. Wartość Lotnego umysłu wzrasta jeszcze bardziej, kiedy zostanie przypisany do testu sąsiadującego badacza.

Na przykład Rex Murphy staje do walki z potworem, kiedy chciał skupić się na poszukiwaniu wskazówek. Na pomoc rusza Jenny Barnes, wykorzystując jedną akcję na ruch, a dwie kolejne na atak Bliźniaczymi .45. Jej pierwszy strzał rani potwora, drugi pogłębia ranę, ale go nie zabija. Rex ma wybór: może spróbować wymknąć się potworowi, podjąć walkę lub przeprowadzić śledztwo, świadomy, że potwór go zaatakuje, kiedy tylko się odwróci.

Wydaje się, że nie byłoby to zbyt rozważne, gdyby Rex kontynuował badania, kiedy potwór może go zaatakować, ale czas ucieka. Jeśli Jenny wesprze Rexa Lotnym umysłem, a on zakończy test sukcesem przynajmniej o 2, to ryzyko może przynieść wiele korzyści. Rex odniesie obrażenia, ale zyska 2 wskazówki, jeśli test się uda o 2 lub więcej punktów, a Jenny będzie mogła jeszcze raz wykonać atak Bliźniaczymi .45, by wykończyć bestię, przez co Rex w spokoju będzie mógł podjąć badanie miejsca jeszcze raz.

To tylko jedno z zastosowań Lotnego umysłu, a Lotny umysł i Rytuał poszukiwania to jedynie dwie karty z całego zestawu kart graczy w Bezwymiarowym i niewidzialnym. Nowe karty pozwalają reagować na nieprzewidziane wyzwania, z jakimi przyjdzie się zmierzyć w tej przychodzie.

ahc06_card_quick-thinking

Jak się przygotujesz na niemożliwe?

Pomimo szerokiej gamy zastosowań Lotny umysł ani żadna inna karta nie zapewnią środków, które są potrzebne do całkowitego zniszczenia potworów. Żadna broń ani nauka nie będą skuteczne. Więc jak się przygotujesz, by pokonać niepokonane?

Czy znajdziesz sposób na stworzenie nowych możliwości w konfrontacji z przedwiecznym złem i grozą spoza świata? Niektórzy nazywają je cudami, inni magią… Czymkolwiek są, miej nadzieję, że usłyszą twoje wezwanie, zanim zostaniesz pożarty.

Rozszerzenie Bezwymiarowe i niewidzialne pojawi się w drugim kwartale 2017 r.