14 czerwca 2021

Załoga: Wyprawa w głębiny – dowiedz się więcej o grze

Zaloga_Wyprawa_w_Głębiny_3D_box_Mockup

To niesamowite, że do tej pory zbadano jedynie zaskakująco małą cząstkę naszych mórz i oceanów. Teraz macie okazję zmienić to razem. Pora, by wasza załoga skoczyła na głęboką wodę! Wasi zleceniodawcy wydają się wiedzieć więcej niż mówią na temat tego, czego możecie się tam spodziewać. Musicie sami zanurzyć się w nieznane i odkryć prawdę. Dobra komunikacja to podstawa, by wasza misja w tym nieprzyjaznym otoczeniu zakończyła się sukcesem  – ale pod wodą wszystko jest trudniejsze, niż się wydaje…

Coś starego, coś nowego…

Załoga: Wyprawa w głębiny to niezależna kontynuacja wielokrotnie nagradzanej gry Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety  (m. in.  zdobywcy tytułu Kennerspiel des Jahres 2020 – Zaawansowana gra roku).

Weteranom poszukiwań dziewiątej planety zapewne nie trzeba bliżej przedstawiać tej serii. Jeżeli jednak po doświadczeniu wszelkich trudów z jakimi wiązała się wasza podróż ku nieznanym zakamarkom Układu Słonecznego nadal jesteście głodni wrażeń, Wyprawa w głębiny porwie was w kolejną, pełną wyzwań przygodę! Poradziliście sobie już z wszystkimi zagrożeniami bezmiaru kosmosu, teraz pora przeciwstawić się zagrożeniom czyhającym wśród morskich odmętów. Nie dajcie się jednak zwieść – tym razem może i nie opuszczacie rodzimej planety, jednak szybko przekonacie się, że wielki błękit i niebezpieczeństwa skrywające się pod powierzchnią wcale nie są bardziej przyjazne od zimnej próżni przestrzeni kosmicznej…

Co z kolei z graczami, którzy do tej pory nie mieli jeszcze styczności z poprzednią odsłoną gry? Bez obaw! Wyprawa w głębiny to tytuł w pełni niezależny i zupełnie nowa historia, która bez problemu pozwoli wam rozpocząć swoją przygodę z tą serią. Załoga to przeznaczona dla 2 – 5 osób gra karciana o prostych zasadach, ale wymagająca nieustannej współpracy i skupienia! Przeżyjecie w niej wspólnie kilkadziesiąt misji o rosnącym stopniu trudności. Tworzą one swego rodzaju kampanię, którą po każdej rozgrywce możecie przerwać, aby powrócić do niej później. Ta wielka gra zamknięta w małym pudełku stanowi szczególną gratkę dla fanów gier logicznych i zagadek, którzy pragną nietypowych wyzwań.

Karty na stół

Załoga: wyprawa w głębiny to logiczna gra karciana, w której koordynacja waszych działań będzie kluczowa dla powodzenia misji. Rozgrywka w dalszym ciągu bazuje na zgarnianiu odpowiednich kart przez odpowiednich graczy, jednak w stosunku do poprzedniej odsłony serii rewolucyjnej zmianie uległ system zadań, którym będziecie musieli sprostać. Sztywno określone dla każdej misji zadania zostały zastąpione talią zawierających różne polecenia kart oraz oznaczeniem poziomu trudności danej misji. Każda z kart stanowi osobne, konkretne zadanie o stopniu trudności zależnym od liczby graczy biorących udział w rozgrywce. Z kolei liczbę zadań, którym będziecie musieli sprostać określa ich łączny stopień trudności, który musi być równy poziomowi trudności danej misji. Nowy system zapewnia dzięki temu dodatkową regrywalność – 96 kart zadań postawi graczy w obliczu kolejnych wyzwań o zróżnicowanym stopniu trudności, nadając rozgrywce nowej głębi i świeżości.

Pełne zanurzenie

Niezależnie od tego, czy jesteście już wprawioną załogą, czy też dopiero zamierzacie rozpocząć swoją przygodę, tajemnice skrywane w ciemnych morskich otchłaniach tylko czekają aż je odkryjecie! Zatem najwyższa pora przywdziać skafandry, przygotować batyskaf i czekać w doku na Załogę: Wyprawę w głębiny, której już 16 czerwca.

Grę możecie zamówić już teraz w najlepszych sklepach z grami planszowymi oraz naszym sklepie internetowym.