25 czerwca 2020

Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety – Premiera!

samo_pudelko_800x800_fb_zaloga_GOLDENGEEK

Dziś premierę ma Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszej opinii o tej grze. Na świecie została przyjęta bardzo ciepło. Świadczy o tym fakt przyznania jej nagrody Golden Geek Award, oraz nominacji do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres.

Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety to przeznaczona dla 2 – 5 osób gra karciana o prostych zasadach, ale wymagająca nieustannej współpracy i skupienia! Przeżyjecie w niej wspólnie aż 50 misji o rosnącym stopniu trudności. Tworzą one swego rodzaju kampanię, którą po każdej rozgrywce możecie przerwać, aby powrócić do niej później.

Podobnie jak prawdziwi astronauci, gracze mają ograniczone możliwości komunikowania się – porozumiewać mogą się wyłącznie przy pomocy zagranych kart. Trudne? Owszem. Jak każda wyprawa do gwiazd! Na dodatek kosmos nie uwzględnia połowicznego sukcesu – aby wygrać, swój tajny cel musi zrealizować każdy astronauta.

Załoga – wielka gra zamknięta w małym pudełku – idealnie nadaje się do wzięcia w podróż, ale sprawdzi się też jako wyjątkowy prezent. Stanowi szczególną gratkę dla fanów gier logicznych i zagadek, którzy pragną nietypowych wyzwań. Mimo niewielkich rozmiarów Załoga zrobiła sporo zamieszania wśród tego typu gier. Cieszy się wielką popularnością w serwisie Board Game Geek – grę oceniło już ponad 1,5 tysiąca, a średnia ocen to aż 8/10. Została także nominowana do „Community Lama 2019″. Autorom – Thomas Sing (mechanika) i Marco Armbruster (grafiki) – przyniosła sukces i uznanie wśród graczy.

Grę znajdziecie w naszym sklepiku oraz w najlepszych sklepach z grami planszowymi.