18 czerwca 2021

Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety VS Załoga: Wyprawa w głębiny – Porównanie!

zaloga_VS_1200x800_post_fb

Premiera Załogi: Wyprawy w głębiny już za nami. Pojawiło się za to pytania, czym nowa „Załoga” różni się od zdobywcy Kennerspiel des Jahres o tytule Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety? Dziś małe porównanie o którym już wspominaliśmy w naszym ostatnim filmiku. Porównajmy więc!

1. Klimat

Coś, co rzuca się na pierwszy rzut oka. W jednej wersji dryfujemy w przestrzeni kosmicznej, w drugiej przeszukujemy dno oceanu. W obu przypadkach mamy utrudnioną komunikację. Każdy z graczy dalej posiada tylko jeden żeton skafandra, który służy do poinformowania współgraczy o jednej rzeczy dotyczącej jego ręki.

2. Misje

Trudność misji pozostaje na tym samym poziomie. Zwiększyła się za to ilość i różnorodność kart misji. Podczas gdy „W poszukiwaniu…” miało 36 kart misji, „Wyprawa…” ma ich aż 96! Nowością jest również to, że gracz może spasować swoją misję.

3. Skalowanie

W Załodze: Wyprawa w głębiny” poprawiono również skalowalność zasad dla kilki graczy. Poziom trudności będzie też zależeć od ilości graczy którzy biorą udział w rozgrywce.

Więcej informacji o grze znajdziecie w naszym najnowszym filmiku: