20 marca 2020

Załoga – logiczna gra karciana

clean_800x800_fb_zaloga

Nabór na astronautów rozpoczęty! Projekt NAUTILUS poszukuje kandydatów! Innymi słowy mamy dla Was kolejną galaktyczną zapowiedź – grę Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety!

Po latach debat i sporów, 24 sierpnia 2006 r. Międzynarodowa Unia Astronomiczna zdecydowała o wycofaniu statusu Plutona jako dziewiątej planety Układu Słonecznego. Od tego dnia nasz układ planetarny liczył już tylko osiem planet, z czego najdalszą, ósmą od Słońca planetą został Neptun.

Jednakże lata później pojawiła się pewna przełomowa teoria – na obrzeżach Układu Słonecznego musi znajdować się jakieś olbrzymie, wcześniej nieznane ciało niebieskie. Źródłem tych teorii były dane przesłane przez sondy kosmiczne Voyager 2 oraz New Horizons. Niezwykłe zakłócenia pomiarów oraz częściowe przerwy w ich transmisjach zadziwiały naukowców. Początkowo bagatelizowana przez środowiska naukowe jako efekt wybujałej wyobraźni teoria wraz z upływem czasu i napływem kolejnych dowodów stała się wiarygodna nawet dla sceptyków. Spływające dane były jednak niejednoznaczne. Pomimo skrupulatnych analiz szerokiego grona naukowców w dalszym ciągu brakowało niepodważalnych dowodów na prawdziwość tej teorii.

Pozbawiony innych opcji, zespół badawczy pod przewodnictwem dr. Markowa powołał do życia Projekt NAUTILUS: załogową misję mającą na celu empiryczne potwierdzenie istnienia Dziewiątej Planety. Po latach prac badawczych i niezliczonych niepowodzeniach udało się opracować technologię umożliwiającą przeprowadzenie tej misji. Pozostało pytanie: kto wejdzie w skład załogi? Czy jesteście gotowi dołączyć do projektu NAUTILUS? Ochotnicy poszukiwani!

 

elementy_gry_640x514_zaloga

Przedstawiamy Wam kosmiczną nowość, która ukaże się nakładem naszego wydawnictwa. Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety to przeznaczona dla 2 – 5 osób gra karciana o prostych zasadach, ale wymagająca nieustannej współpracy i skupienia! Przeżyjecie w niej wspólnie aż 50 misji o rosnącym stopniu trudności. Tworzą one swego rodzaju kampanię, którą po każdej rozgrywce możecie przerwać, aby powrócić do niej później.

Podobnie jak prawdziwi astronauci, gracze mają ograniczone możliwości komunikowania się – porozumiewać mogą się wyłącznie przy pomocy zagranych kart. Trudne? Owszem. Jak każda wyprawa do gwiazd! Na dodatek kosmos nie uwzględnia połowicznego sukcesu – aby wygrać, swój tajny cel musi zrealizować każdy astronauta.

Załoga – wielka gra zamknięta w małym pudełku – idealnie nadaje się do wzięcia w podróż,  ale sprawdzi się też jako wyjątkowy prezent. Stanowi szczególną gratkę dla fanów gier logicznych i zagadek, którzy pragną nietypowych wyzwań. Mimo niewielkich rozmiarów Załoga zrobiła sporo zamieszania wśród tego typu gier. Cieszy się wielką popularnością w serwisie Board Game Geek – grę oceniło już ponad 1,5 tysiąca, a średnia ocen to aż 8/10. Została także nominowana do „Community Lama 2019″. Autorom – Thomas Sing (mechanika) i Marco Armbruster (grafiki) – przyniosła sukces i uznanie wśród graczy.  Czy zostanie uznana grą roku? Zobaczymy! :)

O dokładnej dacie premiery będziemy informować w późniejszych terminach. Gra będzie dostępna w naszym galaktycznym sklepiku oraz w najlepszych sklepach planszówkowych.